Юрій Хомин: "БК "Віта-Агро" зосередить свої виступи у відкритому чемпіонаті Львова"

21 червня 17:35
Переглядів: 139
баскетбол

У сезоні, що завершився, баскетбольний Львів на всеукраїнському рівні представляло три команди: «Львівська Політехніка» грала у Вищій лізі, а БК «Львів-УАД» та «Віта-Агро» у першій.

Останні на всеукраїнських змаганнях конкретних завдань перед собою не ставили, однак попри відсутність результату, команда набралася безцінного досвіду. У міському чемпіонаті та Бізнес-лізі «Віта-Агро» завжди була на провідних ролях, тому високі місця цієї команди нікого не здивували. Про етапи створення «Віта-Агро» та плани на наступний сезон в інтерв’ю розповів президент команди Юрій Хомин.

Юрію Степановичу, коли у Вас виникла думка про створення команди «ВітаА-гро» та скільки часу знадобилося для її реалізації?

Мабуть, усе через любов до баскетболу. Часто збиралися зі знайомими у вихідний день пограти в баскетбол, тому ідея створення команди виникла саме на ігровому майданчику. Потрохи до нас підходили люди, котрі могли непогано грати, і от з таких баскетболістів ми й ліпили команду. Фактично, усе почалося минулого року, коли колектив подав заявку на участь у чемпіонаті міста та в Бізнес-лізі. За два роки вдалось по черзі перемогти в обох турнірах, що не може нас не радувати.

Чому команда називається «Віта-Агро»?

Це назва нашої компанії, яка і є основним спонсором команди. Ми є офіційним представником шведської компанії «Делаваль», яке забезпечує високоякісним обладнанням тваринницькі ферми, невеликі та індивідуальні господарства. 

У цьому сезоні команда пробувала свої сили у першій лізі чемпіонату України, де, на жаль, не змогла похвалитися своїми спортивними результатами.  Як оцінити виступ команди?

Озираючись назад, не побоюсь сказати, що ми були не готовими до такого рівня. Незважаючи на це, набралися безцінного досвіду. Намагаємось працювати над собою. Стандартний тренувальний процес налічує два тренування на тиждень, адже усі без винятку гравці мають ще й основне місце праці. Для усіх нас баскетбол – любов, за яку ніхто в команді не отримує заробітної плати. У новому сезоні зосередимось на місцевих змаганнях.

Кажуть, що у Вашій команді усі рівні між собою, тому кожен завжди має право на власну думку. 

Безумовно, головний фактор впливу в команді є гравці. Дуже радий, що маємо таких баскетболістів у своїй обоймі. З радістю віддаю їм і організаційну частину роботи. Більшість рішень у нас приймають колективно, адже думка кожного повинна враховуватись.

Якщо одного з Ваших гравців захочуть бачити в іншій команді, відпустите його з легкістю?

Ми нікого насильно не тримаємо (сміється). Ще раз наголошу, що гравці, що виступають за «Віта-Агро», не мають контрактів, абсолютно все будується на довірі. Якщо людина хоче змінити щось, то чому я повинен забороняти? Справа тут в іншому. У нашому колективі мало молодих гравців. Декілька наших баскетболістів уже тренують дітей. Грати в улюблену гру для них – відпочинок. Сподіватимемось, що вже незабаром будемо поповнювати свої ряди, та й інші команди Львова гравцями, що пройшли через руки тренерів з «Віта-Агро».

Чи реально зараз підібрати команду, виключно з місцевих вихованців, яка достойно представлятиме Львів на всеукраїнському рівні?

Мабуть, якщо говорити про всіх сьогодні наявних гравців, то реально. Це, до речі, один з постулатів теперішнього президента міської федерації Дмитра Крамара, який агітує за створення єдиної команди, котра б боролась за високі місця у Вищій лізі, а, можливо, і в Суперлізі. Однак, поки що це, на мою думку, не зовсім реально. В загальному хотілося б побажати Дмитрові Крамару, Роману Іванціву та всім новим керівникам нашого баскетболу лише позитивних зрушень. Приємно уже те, що баскетбол у Львові вийшов на інший інформаційний рівень. Уже зараз в соціальних мережах чи на інших сайтах, в тому числі сайті ФБУ, можна прочитати про різні баскетбольні заходи нашого міста. Хотілося б побажати, щоб команда нових керівників втілила в життя усе заплановане і наш вид спорту вийшов на інший рівень.

Наскільки складно в теперішніх умовах утримувати баскетбольну команду рівня «Віта-Агро»? Наскільки складно фінансово?

Суми грошей, які сплачує кожен учасник змагання, перебувають в інтернеті у відкритому доступі та не є ніяким секретом. Зауважу лише, що вони є фактично наша єдина стаття видатку, окрім, звісно, виїздів в інші міста. Для гравців не передбачено навіть преміальних, зараз граємо на голому ентузіазмі. На жаль, такий же ентузіазм пропагувала і місцева влада, котра матеріально ніяк не долучилась до участі команди «Віта-Агро» у першій лізі України.

Що хотілося б змінити в організації матчів відкритого чемпіонату міста чи, скажімо, Бізнес-ліги?

Пригадую, що один з матчів місцевого чемпіонату довелося грати одразу після Великодня. Розумію, що важко скласти календар, взявши до уваги всі побажання, та ще й через нашу участь в першій лізі, однак це було зайвим. Дві команди фактично були зірвані від сімей, що вважав і досі вважаю неправильним рішенням. Інколи починаєш розуміти, що майданчик, де відбувається розіграш чемпіонату міста, залишає бажати кращого, але тут уже всі рівні. Звісно, хотілося б грати у кращих залах. Надіюся, що у найближчому майбутньому відкритий чемпіонат міста з баскетболу федерація буде проводити у новому баскетбольному залі у новому спорткомплексі, що збудують на Сихові. Думаю, що нереального нічого у цьому немає.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: