Юрій Процюк: "Двері у збірну України відчинені для усіх"

08 липня 21:00
Переглядів: 615
Процюк

До головного тренера жіночої збірної України з баскетболу 3х3 Юрія Процюка якнайкраще пасує епітет "невгамовний". Здавалося б, ще вчора (а насправді 18 червня) його підопічні здобули бронзу чемпіонату світу, як він вже поставив новий орієнтир – чемпіонат Європи серед студентських команд (м. Спліт, Хорватія, 24 – 28 липня). Процюк розповів, як готуватиметься збірна України до цього форуму. Крім того він поділився своїм баченням, а точніше бажанням залучити кваліфікаційний передолімпійський турнір з баскетболу 3х3 в Україну.

-  Ми радилися з керівництвом федерації і спробуємо задіяти у підготовці до цмх змагань тих гравців, які не брали участі у чемпіонаті світу, але за певних обставин можуть також бути основними гравцями національної збірної. Тому ми спробуємо зараз до цих змагань гравців, що перебувають у ротації. З 9-го липня ми збираємося на навчально-тренувальні збори у Буковелі, де переглянемо ряд кандидатів на поїздку до Спліту. Це Ольга Мазніченко, Кристина Філевич, Вікторія Касаткіна та Віта Горобець. Також на початок зборів ми запросимо гравців, які вже близько перебувають до збірної – це Маріанна Комарняк, дружина Дмитра Неволіна, у неї зріст 193см, вона пройшла усі збори з національною збірною під час підготовки до чемпіонату світу, а також Катерину Демченко, Наталю Зодько, це ті дівчата, які регулярно беруть участь у чемпіонаті України 3х3, тобто їм потрібно дати шанс. Двері у збірну відчинені для усіх, хто гарно проявив себе на турах чемпіонату України. В першу чергу відзначу Вікторію Касаткіну, яка є основним кандидатом, Катерину Демченко, Наталю Зодько, і двох молодих переглянемо – це Анастасія Сидорак, яка є лідером нашої молодіжної збірної і Катерину Грищенко. Це ті дівчата, які готуватимуться до студентського чемпіонату Європи. Ми знаємо, усе може трапитися і не дай Бог, якась травма, ми маємо виставити гідну заміну, як от було під час підготовки до чемпіонату світу (Кристина Філевич замінила травмовану Наталю Скорбатюк – ред.). Збори триватимуть з 9 по 23 липня у туристичному комплексі Буковель. Під час їх ми визначимося з квартетом дівчат, які вирушать до Спліту. До зборів ми залучимо і Дар’ю Завидну, і Оксану Молову, гравців національної збірної для спарингу. Бо зараз стоїть ціль передивитися гравців, що претендують на місце в основному складі, але не поїхали на чемпіонат світу. Список претендентів розширений, основними претендентами є Оля Мазніченко, Вікторія Касаткіна, Кристина Філевич, Віта Горобець.

- Чи контактуєте з Наталею Скорбатюк?
- Постійно, чи не щодня. Це гравець, відданий баскетболу 3х3. Вона зараз допомагає мені в усіх організаційних питаннях, постійно з нами. Ми запросимо її на збори. Нажаль, після операції вона не зможе тренуватися повноцінно, але на зборах буде, бо командний дух – дуже важливий для нас. Наталя дивитиметься усю підготовку, потроху закачуватиме свої м’язи, відновлюватися і на кінець серпня, коли ми гратимемо Світовий тур у Лозанні чи Дебрецені, ми вже зможемо Наталю Скорбатюк залучити до цих Ігор. Якщо ми посядемо у Хорватії перше чи друге місце, ми поїдемо на світову студентську першість з баскетболу 3х3 до Китаю 15-17 вересня.

- Він відбудеться місяцем пізніше за Всесвітню Універсіаду, де зіграє чоловіча баскетбольна збірна 5х5?
- Так. Але не будемо забігати наперед. Зараз у нас першочергове завдання – підготовка до європейського чемпіонату серед студентських команд і перегляд кандидатів до збірної.

- Ви не згадали прізвище Ганни Зарицької.
- Так, авжеж! У нашого незмінного капітана 7 липня важлива життєва подія – Аня виходить заміж. Тут усе залежатиме від неї самої. Я думаю, що людина, яка виходить заміж, хоче трошечки відпочити, зосередитися на сімейних цінностях. Аня – це перевірений боєць, вона однозначно основний гравець. На ці збори я не залучаю її, бо не сумніваюся, знаю на всі 100% її можливості. А у збірній повинна бути ротація, конкуренція, тільки вона сприяє прогресу. Якщо дівчата розумітимуть про наявність конкуренції, будуть викладатися на тренуваннях, старатися пробитися до основного складу збірної, яка регулярно видає високі результати. До речі, хочу зазначити, що збірна України зараз демонструє найкращі результати серед командних ігрових видів спорту.

- Ви проводитимете тренувальні збори у Буковелі. Від Вас лунала думка щодо можливого проведення на Західній Україні кваліфікаційного олімпійського турніру з баскетболу 3х3. Наскільки це ймовірно? Це ваша особиста мрія?
- Це вже не моя особиста мрія. Було проведено консультації з високопосадовцями, обласною владою Івано-Франківщини. Наміри є. Але вирішальною є позиція ФБУ. Я розмовляв з Генеральним Секретарем ФБУ Володимиром Драбіковським. Ідея прийняти відбірний олімпійський турнір в Україні дуже непогана. Але над цим ще треба дуже багато попрацювати. Бо це у першу чергу повинна бути підтримка держави, гарантія держави. Ми не можемо сподіватися на приватні структури. Бо це дуже важливий масштабний захід. Рік тому на мене дивилися, як на божевільного, коли я запевняв, що 3х3 буде олімпійським видом спорту. Тепер з’явилася нова ідея – прийняти в Україні кваліфікаційний олімпійський турнір. І я думаю, ми повинні зробити усе для того, щоб Україна подала заявку для проведення цих змагань.

- Тому що наші команди мають реальні шанси подолати цю кваліфікацію.
- Звісно, так. Це підтверджують результати збірної України з баскетболу 3х3. Дома і стіни допомагають. Тут грати легше. Вибороти це право буде непросто. Але має бути якесь бачення того, що ми повинні цього досягнути.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: