Юрій Вірт: "Я просто купив водiйськi права разом з автiвкою, як i бiльшiсть моїх колег"

26 вересня 17:37
Переглядів: 918
Default Image

Про свiй водiйський досвiд розповiв голкiпер донецького "Шахтаря" та екс-воротар збiрної України, уродженець Львова Юрiй Вiрт.

- Юрiю, коли ти вперше сiв за кермо?

- Це сталось досить пiзно, менi вже було 26 рокiв. До того їздив хiба що на мопедi й мотоциклi. А 2000-го я вирiшив купити собi машину. Вибрав "Мерседес С-180" срiблястого кольору. На ньому тодi їздив гравець "Динамо" Василь Кардаш. У нього я i купив ту машину.

Сiв за кермо, а як їхати - не знав. Посадив поруч свого товариша, вiн i показав усi "фiнти" i "пiдкати" водiння. (Усмiхається). Кiлька разiв проїхався зi мною, а далi я поїхав уже сам.

- На курси водiння ходив?

- Нi, але про це нiкому не кажiть. (Усмiхається). Я просто купив водiйськi права разом з автiвкою, як i бiльшiсть моїх колег.

- I як воно - їхати без пiдготовки i знань?

- Як i в будь-якiй iншiй справi. Допоки гуль не наб'єш -- не навчишся. Кiлька разiв мав неприємностi. Пiшов на обгон, не ввiмкнув повороту i зачепив iншу машину. Було, розвертався i в'їхав у стовб. Одне слово, мiй "мерс" був обдертий з усiх бокiв, переднiй i заднiй бампери постiйно побитi.

Але тодi пiд час ДТП було простiше. Вийшли з машини, на око прикинули вартiсть ремонту, витяг грошi з кишенi, дав i поїхав далi. Суми були в межах 100 доларiв. Усе вiдбувалось за лiченi хвилини, грошi я мав. Нинi ж у ДТП краще не потрапляти. Поки приїдуть страховики, даїшники, поки все оформлять... Можна цiлий день витратити.

- Чи довго їздив на своїй першiй машинi?

- Нi, трошки бiльше як рiк. Тодi з конвеєра зiйшов новий "Мерседес" С-класу, i я одразу його купив. Правда, їздив на ньому теж десь рiк. Пригледiв собi джип "БМВ Х5", яким їздив мiй товариш. Тож швиденько продав "Мерседес" i придбав цей позашляховик. На той час цiй машинi було 1,5 року. Я в неї просто закохався! Уже вiсiм рокiв не мiняю цiєї марки машин. Сiм рокiв на ньому вiд'їздив i торiк купив таку ж саму, лише нову й чорну. Висока посадка, тож узимку я - король дорiг. Усе супер.

- Чи можеш сам лiквiдувати якусь поломку в авто?

- О, це величезна проблема. (Смiється). Менi навiть колесо важко помiняти. Недавно пробив колесо i не мiг собi зарадити. Тихенько доїхав до сервiсу. Там сказали, що я зробив дурницю, бо мiг знищити шину, але що я вдiю? Ну не вмiю я, та й лiньки!

А одного разу взагалi потрапив у комiчну iсторiю. Полетiв у Москву, а машину залишив у Донецьку в аеропорту i забув вимкнути фари. Зрозумiло, акумулятор сiв. Я п'ять годин шукав його у своїй машинi, щоб "прикурити". (Смiється). I не знайшов! Виявляється, вiн захований у багажнику пiд запаскою, це вже менi телефоном з автосервiсу сказали. Та найцiкавiше, що його не треба було шукати. Пiд капотом для таких форс-мажорних обставин спецiально виведенi двi клеми. Мою проблему вирiшили за 2 хвилини, а я витратив ледь не увесь день. (Смiється).
Максим КАЧУРIВСЬКИЙ, Експрес

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: