З нагоди 117-річчя вітчизняного футболу

13 липня 18:28
Переглядів: 270
Default Image

Шановні друзі!

Для всіх, кому небайдужа доля українського футболу, 14 липня є особливим днем. Від цієї дати далекого вже 1894 року веде свій літопис наш шкіряний м’яч. Того дня у Стрийському парку команди Львова та Кракова провели найперший футбольний матч на теренах сучасної України.

Багато часу спливло відтоді. Українські команди, футболісти й тренери написали не одну яскраву та змістовну сторінку в книзі світового спорту, здобуваючи славу для своєї батьківщини, наповнюючи гордістю серця наших дідів і батьків, надихаючи нас і вселяючи надію на те, що й діти наші радітимуть тріумфам на смарагдових полях нащадків Валерія Лобановського, Олега Блохіна та Андрія Шевченка.

Кожна знаменна сторінка історії нашого футболу прочитується по-особливому напередодні року фінального турніру чемпіонату Європи, одним із приймаючих міст якого став львів. Ця місія галицької столиці − заслужена, почесна та символічна. Адже сьогодні свій футбольний день народження святкує не тільки Україна, а й Польща − наш сусід і партнер у проекті ЄВРО-2012. І там також пам’ятають і шанують стрийську «копанку», з якої все почалося, продовжившись у славетних традиціях і великих перемогах.

Майбутнього немає і не може бути без минулого. Віддаючи сьогодні належне тим, хто стояв біля витоків нашого футболу, ми зазираємо в день завтрашній, вбачаючи у цій простій і водночас великій грі символ національного єднання, прагнення нації до здорового способу життя, засіб зробити наше сьогодення кращим і шанс відчути себе повноправними членами міжнародної спільноти. 

Зі святом усіх нас!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: