Завдання "Карпат" на сезон - знизити витрати на три мільйони"

12 липня 22:44
Переглядів: 587
гроші

Відразу кілька клубів чемпіонату запропонували своїм гравцям переглянути контракти в бік зменшення. Причини - фінансова нестабільність і поява на ринку великої кількості безкоштовних гравців, пише журнал Forbes.

Публічно про фінансову економії в червні заявили лише львівські "Карпати". Вони запропонували гравцям погодитися на зниження зарплат чи шукати собі нове місце роботи. За словами львівського футбольного агента, гравцям "Карпат" запропонували урізати зарплати вдвічі.

Інший футбольний функціонер, знайоме з ситуацією в клубі, каже, що "Карпати" намагаються вивести на самоокупність. "У минулому сезоні доходи склали 7 млн доларів, а витрати - 10 млн доларів. Завдання на цей сезон - знизити витрати на три мільйони", - додає він.

Три незалежних один від одного джерела розповіли Forbes, що зарплатну відомість розвантажують ще кілька українських клубів Прем'єр-ліги: луцька "Волинь", одеський "Чорноморець" і сімферопольська "Таврія". Київський "Арсенал" переглянув зарплати футболістів у бік зниження ще в зимове міжсезоння. За словами одного з футбольних агентів, ще в минулому сезоні у луцькій "Волині" платили 12-15 тисяч доларів на місяць.

Зараз клуб відпустив найбільш дорогих футболістів, а на їх місце запрошує гравців з першої ліги на зарплати в 5-7 тисяч доларів. До такого ж рівня опустилися оклади футболістів "Карпат". "До цього сезону зарплати футболістів Прем'єр-ліги росли або були стабільними, - говорить агент ФІФА, що побажав залишитися неназваним. - Нижче 10 000 доларів вони опускалися дуже рідко".

Колишній гендиректор Прем'єр-ліги Олександр Єфремов вважає, що український футбольний ринок "перегорів". Четвірка топ-клубів, які належать олігархам, розв'язала цінову війну, яку іншим витримувати все складніше. Чемпіон України "Шахтар" належить найбагатшій людині країни Рінату Ахметову, дніпропетровський "Дніпро" - мільярдерові Ігорю Коломойському, київське "Динамо" - 88-му номеру списку найбагатших Forbes Ігорю Суркісу. Срібний призер останнього чемпіонату харківський "Металіст" минулого року перейшов з рук мультимільйонера Олександра Ярославського до молодого олігарха Сергія Курченко. Решта власників клубів або не настільки багаті, або не готові витрачати на футбол такі суми.

У новому чемпіонаті майнове розшарування тільки виросте, впевнений Єфремов. Ведуча четвірка продовжує купувати дорогих футболістів на зарплати понад мільйон доларів на рік. Бюджет чемпіона країни перевищує 100 млн доларів на рік, бюджети трійки переслідувачів - понад 50 млн доларів без урахування трансферної діяльності. При цьому ряд клубів-середняків, чий середній бюджет не перевищує 20 млн доларів на рік, свої витрати, навпаки, скорочують.

На руку економним власникам футбольних клубів зіграв і розпад криворізького "Кривбасу", який за підсумками минулого чемпіонату посів високе сьоме місце. Через фінансові проблеми клуб був ліквідований. У результаті на ринку в одночас виявилося більше десятка висококласних безробітних виконавців. П'ятьох екс-кривбасівців прихистили "Карпати", двоє поповнили склад "Чорноморця", один перейшов у "Волинь".

"Якщо не згоден - відправляють грати на поле з коровами", - говорить агент ФІФА Михайло Гулордава.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: