Збірна Стрия - переможець I етапу чемпіонату України-2017 з автомодельного спорту

16 травня 16:37
Переглядів: 193
автомодельний спорт

З 28 по 30 квітня у Стрию, на кордодромі центрального міського стадіону «Сокіл» відбувся I етап чемпіонату України 2017 року з автомодельного спорту (кордові моделі) серед дорослих. На цей раз до нашого міста з’їхалися 52 автомоделісти, які представляли збірні: Дніпра, Стрия, Тернополя, Черкаського ОО ТСОУ та Хмельницького МК ТСОУ.     

У складі збірної Стрия виступали: заслужений майстер спорту (змс) України Володимир Смольніков, змс України Андрій Смольніков, майстер спорту міжнародного класу (мсмк) України Ігор Сафіяник (він же головний тренер – прим. автора), майстер спорту (мс) України Сергій Ковальчук, мс України Тарас Прядка, мс України Олександр Сорока, мс України Сергій Цибаньов, мс України Віктор Василенко, кмс України Ігор Жидік, кмс України Олексій Демідов, кмс України Володимир Занкевич, кмс України Володимир Сашко, першорозрядник Назар Куциняк. Організаторами цих змагань виступили: Українська федерація автомодельного спорту, відділ молоді та спорту Стрийської міської ради, Стрийська міська станція юних техніків. Спонсор I етапу - поліграфічна фірма «Укрпол» (генеральний директор - Сергій Ковальчук). Інформаційні спонсори: рекламно-інформаційна газета «Фортуна»  та ТРК «ЛАН». На урочистій церемонії відкриття усіх учасників привітали і побажали вдалих стартів та шалених швидкостей: голова відділу кордових моделей федерації автомодельного спорту України, майстер спорту України Віктор Василеннко, генеральний директор поліграфічної фірми "Укрпол", майстер спорту України Сергій Ковальчук, головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийської міської ради, майстер спорту України з боксу Руслан Каліцун, директор Стрийської міської СЮТ, заслужений вчитель України, майстер спорту міжнародного класу України Ігор Сафіяник. Хотів би відзначити, що змагання проводились у 8-ми класах моделей: Е-1к, Е-1, Е-2к, Е-2, Е-3b, Е-3, Е-4, Е-5. Головний суддя - арбітр національної категорії Ірина Борщ (Стрий), головний секретар - Анастасія Подгаєцька (Стрий), головний хронометрист - Ярослав Кунічак (Стрий). Як і очікувалося безапеляційним фаворитом першого етапу стала збірна Стрия, яка вже вкотре не залишила ніяких шансів на загальнокомандну перемогу своїм суперникам. Уже з перших етапів автомоделісти Стрия захопили лідерство і з кожним етапом нарощували свою міць. Цікава та безкомпромісна боротьба у загальнокомандному заліку за друге та третє місця на цьому етапі розгорнулася між збірними Тернополя, Черкаською ОО ТСОУ та Дніпра. Отож, у загальнокомандному заліку переможцями I етапу чемпіонату України-2017 з великим відривом стала збірна Стрия, в активі якої 2500 залікових очок. Друге місце посіли автомоделісти Тернополя - 1200 залікових очок, третє - Черкаська ОО ТСОУ – 958 залікових очок. Четверте та п'яте місця відповідно посіли збірні Дніпра - 925 залікових очок та Хмельницького МК ТСОУ – 789 залікових очок.

У індивідуальних заїздах автомоделісти «Стрий СТК ТСОУ» показали такі результати. Переможцями I етапу цьогорічного чемпіонату України стали – Олексій Демідов у класі Е-1к (186,768 км/год.), Володимир Сашко у класі Е-2к (213,717 км/год.), Олександр Сорока у класі Е-5 (303,182 км/год.). Друге місце посіли: Володимир Занкевич у класі Е-2к (197,699 км/год.), Тарас Прядка у класі Е-3b (236, 869 км/год.), Андрій Смольніков у класі Е-3 (277, 118 км/год.), Олександр Сорока у класі Е-4 (266,487 км/год.). Третє місце вибороли: Сергій Ковальчук у класі Е-1 (234, 378 км/год.), Володимир Смольніков у класі Е-2 (237,181 км/год.), Ігор Сафіяник у класі Е-3b (235,146 км/год.), Сергій Цибаньов у класі Е-4 (263, 211 км/год.). Слід зазначити, що переможцем I етапу в класі Е-1 (252, 159 км/год.)  та Е-3 (284, 035 км/год.) став мсмк України Андрій Якимів (Тернопіль). Його товариш по збірній - мс України Андрій Абрамик переміг у класі моделей Е-2 з результатом - 245, 930 км/год. У класі моделей Е-4 досить несподівано переміг Володимир Томілов (Дніпро) - 281, 727 км/год.

Переможці та призери I етапу чемпіонату України 2017 року були нагороджені грамотами.

Слід відзначити, що з  28 по 30 червня ц. р. у Стрию, на кордодромі центрального міського стадіону «Сокіл» відбудеться II етап чемпіонату України 2017 року з автомодельного спорту на якому і визначиться командний чемпіон а також цьогорічні чемпіони та призери України в індивідуальних класах кордових моделей. Саме за результатами чемпіонату України-2017 буде сформована збірна України, яка з 2 по 6 серпня ц.р. візьме участь у 66-му чемпіонаті Європи з автомодельного спорту, який вже втретє відбудеться у Стрию, на одному із найкращих європейських кордодромів  центрального міського стадіону "Сокіл". Хочу нагадати, що національна збірна України є діючим чемпіоном Європи та світу з автомодельного спорту. Ці титули українські автомоделісти, до речі вперше у своїх історії завоювали на чемпіонаті Європи та світу, який у 2015 році відбувся у м. Піла (Польща). Запрошуємо стриян та гостей міста прийти і підтримати національну збірну України. Бажаємо нашим спортсменам вдалих стартів та блискавичних перемог на цьогорічному європейському спортивному форумі.   

Михайло Олійник.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: