«Зелено-біла» криза

04 серпня 13:27
Переглядів: 410
Default Image

Геть невдало віднедавна виступають львівські «карпати», які ще минулого сезону наводили жах на грандів українського футболу. Судіть самі, «зелено-білі» у чемпіонаті української прем’єр-ліги з урахуванням минулого сезону не можуть перемогти вже вісім матчів поспіль! Та найбільш прикро те, що «Карпати» не демонструють того яскравого, динамічного футболу, до якого віднедавна так звикли львівські уболівальники. Команда виглядає цілковито розбалансованою, що й засвідчив останній домашній матч «Карпат» проти полтавської «Ворскли» — 0:2. Підопічні Олега Кононова хоча й старалися, але, як кажуть, одним старанням ситий не будеш. У чому причини такої блідої гри «Карпат» «Ратуші» прокоментували футбольні експерти — Юрій Дячук-Ставицький (екс-тренер «Карпат») та Олександр Чижевський (екс-гравець «Карпат»).

Юрій Дячук-Ставицький: «Карпати» втратили гравців основного складу, які минулого сезону грали першу скрипку, зокрема, це Кожанов, який забив сім голів і віддав дев’ять результативних передач, а також румунський нападник Кочіш, який грав у «Карпатах» другу половину минулого сезону. Румун показав хорошу гру, влився у колектив, а також пристосувався до малюнка гри «Карпат». На старті цього чемпіонату «Карпати» на дві перші гри втратили Артема Федецького. Якщо взяти Федецького та Кожанова, то вони закривали у «Карпатах» увесь правий фланг. Адже Федецький грав на позиції правого захисника, а Кожанов – правого нападаючого. Тому правий фланг випав на дві гри. Через ці втрати гра команди значно погіршилася. А найголовніше те, що «Карпати» завжди славилися командною грою, яку за три роки добре привив команді Олег Кононов. Ця командна гра була динамічною, атакувальною і найголовніше приносила результат.

По-друге, у зв’язку з тим, що на тренувальні збори їздили одні гравці, а зараз грають інші дуже негативно впливає на гру команди. Адже команда не пройшла як слід підготовчого періоду. Спочатку награвалися такі футболісти, як Кожанов, Годвін, Гудима, Тістик, Омельченко, Гордійчук. Загалом шість гравців із дублюючого складу. Також награвали молодого гравця зі «Львова» Танчика, який зараз успішно виступає в «Севастополі». Тобто «Карпати» награвали на тренувальних зборах багато футболістів, які зараз не потраплять в склад і,які не грають. І, навпаки, ті п’ять-шість футболістів, які прийшли в команду в останній момент практично не були на тренувальних зборах.

Наприклад, бразилець Авелар не пройшов збори, як треба. Голодюк приїхав з молодіжної збірної і також не пройшов тренувальні збори. Також «Карпати» в останній момент взяли новачків в команду. Тобто трансферна політика велася із запізненням. Тому ті нові гравці, які прийшли в команду не провели підготовки з «Карпатами». Наприклад, Мартинюк. Його ж на тренувальні збори не взяли. З яких причин, це вже інше питання. Також на збори не взяли Батісту, який зараз в команді. «Загубили» Кузнєцова, який каже, що йому не платили, тобто він не знайшов спільної мови з «Карпатами». Ці два гравці є форвардами. Теж можна сказати і про Мартинюка, який на зборах не був, а зараз виходить в основному складі «Карпат».

Також в останній момент взяли Костянтина Кравченка, який разом із командою не був на навчально-тренувальних зборах. А також взяли легіонерів Пачеко, Крістобаля, Воронкова та Муріло. У той же час Гурулі тренувався з командою, а зараз, щоправда, практично не грає в «Карпатах». Тобто вийшло так, що близько 15 футболістів, які були на зборах, зараз не грають. А ці нові футболісти, які прийшли в команду не тренувалися разом і не цілком зіграні. Відтак, команда підійшла до сезону в «розібраному» стані, а також не була однаково готова функціонально. Усі футболісти мали різну ступінь готовності у функціональному плані. По-третє, ми від «Карпат» дуже багато хочемо. Минулого року команда потрапила в єврокубки, пройшла «Галатасарай». У дуже сильній групі ЛЄ «Карпати» зіграли гідно. Тут я маю на увазі по результату, але аж ніяк не по грі. А ми зараз вже хочемо від «Карпат» третє місце. Ми говоримо про те, що «Карпати» й цього сезону повинні виступати в Лізі Європи у груповому етапі. Але ж «Карпати» майже нікого нового не взяли. Вони взяли футболістів, які навіть не замінили нам Кожанова і Кочіша. Тому всім легіонерам, яких взяли «Карпати», потрібен час, щоб вони підготувалися».

Олександр Чижевський: «Ті нові футболісти, які прийшли в «Карпати», ще не цілком влилися у колектив. Попереду у «Карпат» немає забивного форварда, якими були Кузнєцов та Батіста. Ці гравці чіплялися за м’яч, середня лінії їх підтримувала, і вони між собою мали хороше взаєморозуміння. Та ще й величезною втратою для «Карпат» стало те, що пішов Кожанов. Нині рівноцінно його поки що у «Карпат» ніким замінити. Зараз у команди немає такого малюнка гри, який був раніше. Будемо сподіватися, що «Карпати» вийдуть із цієї ситуації та підтягнуть гру, а тоді й результат прийде».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: