Жилмар: "Фактично, рішення щодо моєї подальшої тренерської кар'єри прийняла ФФУ"

16 серпня 07:09
Переглядів: 144
Жилмар

Бразилець Жилмар, який розірвав контракт з ФК "Львів", прокоментував свою відставку, пояснив, що не так з його тренерської ліцензії.

- Жилмаре, вчора ви розірвали контракт з ФК "Львів" з обопільної згоди сторін. Цьому послужив лист ФФУ, згідно з яким ви не можете бути головним тренером львівської команди. Що скажете про ситуацію, що склалася?
- Звичайно, це дуже неприємно. І справа ж не в тому, що керівництво клубу захотіло мене звільнити. Фактично, рішення щодо моєї подальшої тренерської кар'єри прийняла Федерація футболу України. Таке відчуття, що у великій футбольній родині трапилася біда - такий біль я зараз відчуваю.

- Коли ви стали біля керма ФК "Львів", було чимало слів про те, що це дуже амбітний і в своєму роді унікальний проект, в розвиток якого керівництво готовий вкладати гроші...
- Я прийшов у ФК "Львів", я дуже радий, що керівництво клубу надало можливість мені стати на чолі такого великого проекту. Унікального проекту для українського футболу. Поступальні грамотні управлінські рішення і менеджмент за зразком європейських клубів. Як результат, ФК "Львів включає в свою структуру чоловічу і жіночу команди, дитячо-юнацьку академію і активну співпрацю з міжнародними проектами. Може, це комусь заважає в Україні?

Я працював в Китаї, отримав пропозицію з України, кинув все, щоб приїхати сюди і взяти участь в дійсно великому проекті. Найбільше мене цікавить, чому Федерація відразу не повідомила клубу, що я не можу працювати головним тренером. Мені потрібен ще рік для завершення навчання і отримання ліцензії "ПРО". Я дзвонив в центр ліцензування ФФУ ще в січні: мені сказали, що на навчання на ліцензію "ПРО" в цьому сезоні вже немає місць. У будь-якому випадку, на початку сезону, під час заявки, клуб подав мої документи до вищих органів, а відповідь на наш запит прийшов лише зараз. Чому зараз, перед матчем з "Шахтарем"? Чому не тоді, коли я підписував контракт?

Одна журналістка мене якось запитала: ти віриш, що можна створити хороший проект і сильну команду без великих грошей? Досить порівняти, скільки витрачає за сезон на трансфери "Динамо" і "Шахтар", ФК "Львів" ж намагається вичавити максимум, підбираючи хороших гравців при мінімальних вкладеннях.

- В останніх матчах ФК "Львів" демонстрував привабливий футбол, проте втручання суддівських рішень впливало на підсумковий результат. Ви говорили про те, що арбітр також має право на помилку, але не здалося, що вони носили системний характер?
- Зараз я вже не тренер ФК "Львів" і можу відверто говорити те, що думаю про діяння Федерації і суддів, яких призначали на наші ігри. Те суддівство, що було з "Ворсклою", з "Олімпіком" - це ж просто несерйозно і некрасиво по відношенню до футболу.

Клуб двічі подавав апеляції на адресу Комітету арбітрів ФФУ через суддівського свавілля в наших матчах, і, мабуть, це також відіграло свою роль у тому, що в результаті вийшло.

- Розкажіть про ситуацію щодо вашої тренерської ліцензії, через яку і роздулася ця історія. У вас є тренерські ліцензії "А" від УЄФА, а також тренерський диплом, аналогічний УЄФА "ПРО", отриманий в Бразилії. З тексту, написаного в листі ФФУ клубу, ясно, що федерацію не влаштував саме він, чи не так? Оскільки між КОНМЕБОЛ і УЄФА відсутній договір про взаємне визнання кваліфікацій тренерських дипломів?
- Така ситуація не тільки між КОНМЕБОЛ і УЄФА. Та ж Азіатська конфедерація футболу також не має угоди з УЄФА з підтвердження рівнів тренерських ліцензій. Через це мало бразильських тренерів працює в Європі. В УЄФА є ліцензії "С" і "B" - аматорський рівень, а також "А" і "ПРО" - професійний рівень.

У мене ліцензія "А" УЄФА, я можу працювати в якості асистента і сидіти на тренерській лавці, але не можу брати участі в прес-конференціях. Але також і тренерська ліцензія, видана Бразильською тренерської асоціацією, що дозволяє працювати головним тренером на професійному рівні.

- Як колектив відреагував на новину про те, що ти йдеш з поста головного тренера? Який настрій у хлопців напередодні матчу клубу з "Шахтарем"?
- Я не так довго пропрацював з командою, але у нас склалася дружня атмосфера в колективі. Я побачив, як хлопці засмутилися. Мені теж дуже важко, тому що це моя робота. Це те, що я люблю по життю. Я вважаю за краще боротися і вигравати на футбольному полі, я не визнаю кабінетні ігри. Я займаюся футболом більше половини свого життя і тому мені дуже боляче. Але життя продовжується. Я бажаю хлопцям успіху, вони професіонали і будуть битися за честь клубу. Дуже хочу, щоб вони обіграли "Шахтар". Якщо не за мене, то за себе, за чесний український футбол, в якому, як виявилося, може статися така дивина.

- Чи збираєтеся ви якось боротися за відновлення справедливості в цій ситуації? Все-таки мова про репутацію не тільки клубу, але і вашого імені як тренера...
- Зараз найкращий час для того, щоб говорити, а не мовчати. Україна - футбольна країна, з сильною національною збірною та тренером Андрієм Шевченком, з конкурентною Прем'єр-лігою, де грають такі відомі в Європі клуби, як "Динамо" і "Шахтар". Але український футбол повинен прогресувати, а для цього потрібні докорінні зміни. І, в першу чергу, вони повинні стосуватися верхів - тих, хто приймають рішення. Якщо це будуть робити професійні менеджери, тоді і буде результат.

Чому я лише перший бразилець, який працює в Україні? Федерація проти тренерів-іноземців? Чому мені відмовили в можливості отримання диплома "ПРО" УЄФА, а потім через місяць моєї роботи в клубі сказали, що мені не можна тут перебувати? Зараз це схоже на якусь сплановану операцію. Хто переміг в цій історії? Футбол точно програв.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: