Жилмар: "ФК "Львів" – перспективний та довготривалий проект"

07 липня 14:27
Переглядів: 267
Жилмар

Новий головний тренер ФК «Львів» Жилмар дав перше інтерв’ю у ролі наставника «синьо-золотих левів», поділився власними поглядами на футбол та розповів, які цілі переслідуватимуть «городяни» у новому сезоні Прем’єр-ліги.

– Жилмаре, вітаємо тебе на посаді головного тренера ФК «Львів»! Чому ти вирішив переїхати з Макао до України та у чому полягає мотивація подальшої роботи із львівським клубом?

– Я дуже радий повернутися в Україну. Це фактично моя друга Батьківщина, я одружений на українці, тому у мене повноцінна українська родина. Саме тут фактично розпочалася моя тренерська кар’єра. Я багато чого навчився у «Металурзі», подорожував та намагався прогресувати як тренер. Футбол не стоїть на місці, і постійно потрібно навчатися чомусь новому. Наразі я дуже радий, що мені довірили місце головного тренера ФК «Львів».

– Попереду – непростий сезон у Прем’єр-лізі. Які завдання на сезон поставило перед тобою керівництво та як їх, на твою думку, реалізувати?

– Моя тренерська філософія: «Старанно працюй – і обов’язково будеш винагороджений». Це найперше, що я сказав гравцям під час нашого знайомства на першому тренуванні. ФК «Львів» – перспективний та довготривалий проект, тому я і прийняв рішення спробувати свої сили в українському футболі. Вже є певний кістяк команди, також залишається час для перегляду потенційних новачків, а вже за кілька тижнів ми стартуємо у чемпіонаті цікавими іграми з київськими командами – «Арсеналом» та «Динамо».

Хочеться вдало стартувати у чемпіонаті, керівництво ставить високі завдання – боротьба за місце у трійці призерів. Але ми будемо виходити з того, як складатимуться обставини протягом сезону. Щоб вони були сприятливими для нас, необхідно щоденно працювати та вдосконалювати командну гру. Я просто впевнений, що у такому випадку перемоги обов’язково прийдуть.

– Який футбол тобі подобається, якою ти бачиш гру у виконанні ФК «Львів» у новому сезоні?

Моя гра – це ставка на володіння м’ячем, комбінаційний та швидкий футбол. Це надійна оборона, домінація у центрі та стрімкі фланги, це постійні атаки та загрози воротам суперників. Вважаю, що взаємодія українських та бразильських футболістів може бути корисною та принести чимало радісних миттєвостей львівським вболівальникам.

– Що можеш сказати про колектив, який ти очолив? Вже знаєш, на кого опиратимешся протягом прийдешньої кампанії?

– Я лише знайомлюся з командою, тому зараз, напевно, ще зарано проводити детальний аналіз можливостей кожного з виконавців. Але, в цілому, відзначу, що «Львів» має низку справді якісних гравців, на яких можна буде будувати гру та досягати позитивних результатів.

– Присутність бразильців – не новина для українського футболу. Серед футбольної спільноти давно шириться думка, що південноамериканцям, які грають на техніку, непросто адаптуватися до вітчизняного контактного, фізичного футболу. Як призвичаїти бразильців до наших реалій?

– Так, існують стереотипи, нібито бразильці обов’язково більш технічні, аніж українці, а ті ж, навпаки, фізично міцніші та витриваліші. Але насправді у світовому футболі зараз стираються усі можливі грані: сильна команда може програти більш слабкій завдяки величезному бажанню та працездатності її гравців.

Коли я працював у «Металурзі», то тренував ще зовсім юного Едуарда Соболя, а наразі – це дуже кваліфікований та технічний футболіст, один з основних захисників збірної України.

Для того, щоб досягати результатів, не обов’язково змушувати бразильців займатися біганиною, а українців – вчити, як поводитися з м’ячем. Усе залежить від прийнятих гравцями рішень, усе ж інше можна вдосконалити на тренуваннях.

Інформаційна служба ФК “Львів”

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: