Бокс – якісна екіпіровка для щоденних тренувань

Чимало людей відносяться до боксу скептично, побоюючись його травматизму. В деякій мірі це відповідає дійсності. Бокс розвиває не лише силу, а й концентрацію, швидкість реагування та витривалість. Важливою умовою ефективних тренувань та зменшення ризику травмування є якісна екіпіровка.


Обираємо боксерські рукавички

Тренувальні рукавички захищають руки спортсмена під час тренувань. Краще щоб вони були виготовлені з натуральної шкіри. Такі рукавички стійкі до зношування та дозволяють шкірі рук дихати. Наповнювач може бути зі спеціальної піни або гелю – вони не деформуються і працюють як пружина. Суттєвий плюс – наявність вологопоглинаючої підкладки. Краще обирати лише медично схвалені моделі. Боксерські рукавички не повинні бути занадто жорсткими, в противному випадку вони не приймуть форму долоні спортсмена. Це може призвести як до власної травми, так і до травми спаринг-партнера. Дорослому чоловіку краще не використовувати для тренувань рукавички вагою менше 12 унцій. Чим більшу вагу має спортсмен, тим важчими мають бути рукавички. Для тренувань краще обрати рукавички на липучках – їх можна швидко одягти та зняти.

Одяг для тренувань 

Традиційна форма для боксу – це шорти та футболка або майка. Шорти мають бути вільного крою щоб не заважали вільним рухам. Їх довжина не повинна бути нижче колін, це дає можливість контролювати правильну постановку ніг. Широкий пояс підтримуватиме м’язи пресу, але не стискатиме їх.
Футболка або майка мають бути просторими, навіть на розмір більшими. Слід звернути увагу на якість швів. Неякісні шви можуть бути причиною дискомфорту під час інтенсивних тренувань.
Краще обрати одяг з високоякісних синтетичних матеріалів. Такий матеріал добре відводить вологу, тримає форму, пропускає повітря та легко переться. Він достатньо міцний і не порветься під час спарингів.
Майку та шорти має розділяти контрастна лінія, це потрібно для уникання ударів нижче поясу.

Взуття

Непрофесійні спортсмени часто тренуються в кросівках чи кедах. В якості взуття краще використовувати боксерки. Це спеціальне високе взуття, яке захищає від травм гомілковостопний суглоб. Важливо, щоб боксерки не давили та щільно сиділи на ногах. Підошва має бути з якісної не слизької гуми. Верх взуття може бути шкіряним чи текстильним.

Тренажери

Найчастіше для розминки на тренуванні використовують скакалку. З її допомогою розминають долоні та ноги, тренують витривалість та координацію. Для тренувань підійде шкіряна, резинова чи пластикова. Вагу скакалки треба обирати в залежності від ваги спортсмена та тривалості тренування.
Значну частину тренування займає робота з грушею. Найкраще обирати груші, виготовлені з телячої шкіри – вони міцні і довго прослужать.
Удари ефективно відпрацьовувати на манекенах. Краще, якщо вони не будуть пустими в середині, такі швидко ламаються.

Не варто боятися займатися боксом. Але до вибору екіпірування слід підійти з усією серйозністю. Якісне екіпірування – важливий фактор безпечних тренувань.