Львівський скульптор створив 88 футбольних фігурок. Відеорепортаж

15 травня 14:46
Переглядів: 145

Богдан Білінчук, лікар, який понад 30 років займається скульптурою. А 4 роки тому його прийняли до спілки художників України.

 Ще не належачи до Спілки і не маючи мистецького диплому, пан Богдан, вже ставив рекорди, мав лише у Києві шість персональних виставок. Що не звична річ, як для хірурга Лікарні швидкої меддопомоги. Він лікує хворих, однак захворів сам.

 2 роки тому за свою скульптуру взяв нагороду на "Весняному салоні": статуетку покровителя мистецтва - святого Луки.

 "Зустріч перших осіб без галстуків" митець створював на скульптурний салон до нашої столиці.

 Цього року на "Весняному салоні" нагороди не взяв, однак мав чим похизуватися. Познайомив глядача з гротескними образами перших осіб майбутнього Єврочемпіонату.

 Однак на виставці їх кілька. А ось вдома у митця - усі 88: відомі футболісти Європи, тренери. Ще й міні-стадіон. Їхні риси та звички скульптор став вивчати в інтернеті два роки тому, як довідався, що Львів прийматиме Євро. Тому декого пригадує, заглядаючи у шпаргалку.

 Третина героїв та стадіон у бронзі. На це пішло стільки грошей, що можна було б придбати машину, каже пан Богдан. Решта ж фігурок у пластиліні. Адже виливати доводиться у Києві.

 Скульптор мріяв, щоб його витвір прикрашав один з стадіонів в Україні. Однак ані керівництво Євро, ані УЄФА не відреагувало на запити пана Богдана. Залишається лише оглянути його міні-стадіон в дворику Палацу Потоцьких у червні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: