На Львівщині стартував 63-й чемпіонат Європи з автомодельного спорту

02 серпня 12:28
Переглядів: 289

Місто Стрий, що на Львівщині, приймає континентальну першість з автомодельного спорту. Чемпіонат стартував сьогодні, 1 серпня, і триватиме три дні. До міста з’їхалися учасники з десяти країн, зокрема з Великобританії, Болгарії, Німеччини, Італії, Польщі, Франції, Швеції, Швейцарії, Естонії, Литви, Норвегії. Свої моделі випробовували швидкістю уже кілька десятків умільців.

Що цікаво, кожну машину спортсмени виготовляли власноруч, декому не шкода було викласти навіть п’ять тисяч євро. На роботу витрачали щонайменше рік. Український автомоделювальник Віктор Василенко розповів: «Машина (його, – ред.) працює на двигуні внутрішнього згоряння. Його об’єм 5 кубічних сантиметрів. Резонансна труба додає обороти двигуна. До кордової планки кріпиться нитка, модель штовхають, і вона їде по колу».

Для таких автомоделей використовують спеціальне пальне,що на 80% складається зі спирту і на 20% – із рицинової олії. Загалом машини здатні розвивати швидкість понад 260 км за годину. У цьому виді змагань спортсменам дають 3 хв на запуск моделі. Дистанцію 500 м потрібно здолати з максимальною швидкістю.

За словами одного з учасників, поляка Августина, «все стане зрозуміло на старті. Зараз висока температура – 35 градусів, тому важко спрогнозувати результат».

Хоча фініш змагань відбудеться в неділю, 3 серпня, про фаворитів говорять заздалегідь. Так, президент федерації автомодельного спорту Європи Пауль-Отто Штрьобель розповів: «Зі свого досвіду скажу вам, що естонська команда дуже добре підготовлена. Перемогти можуть також Німеччина та Україна».

У всякому разі переможці чемпіонату додадуть 400 балів до свого рейтингу. Також позмагаються за Кубок Європи в командній першості.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: