У Львові стартувала обласна першість із кінного спорту

17 лютого 08:41
Переглядів: 249

У Львові стартував чемпіонат області із кінного спорту. Змагаються діти, юніори та юнаки. У перший день демонструють свою майстерність у виїздці.

Це класика кінного спорту, де спортсмен має показати, як рухається його чотириногий напарник на всіх алюрах. На огорожі розміщені позначки-літери. Вони вказують, де учасники повинні змінювати темп. За кожен елемент вершникові нараховують до десяти балів.

«Оцінюються алюри, імпульс, тобто рух коня, бажання бігти вперед, підкорення коня, тобто слухняність у виконанні схеми їзди», – розповіла головний секретар змагань Олена Плекан.

Наїзник має рухатися витончено і граційно, зберігати баланс тіла, правильно тримати поставу. А ще – непомітно і невимушено спонукати тварин виконувати фігури.

«Коли переходимо з одного елементу на інший, потрібно коневі легенько дати підказку рукою, щоби він звернув увагу. І потрібен відповідний рух ногою: сильніше чи слабше притиснути праву або ліву ногу», – пояснює учасниця змагань Христина Опришко.

Окрім спеціальних рухів, в арсеналі спортсменів є й інші професійні хитрощі.

«За кожен елемент треба давати щось солодке коневі. Щоб він запам`ятав і краще жував. Якщо він жує, то кращий контакт між нами» – розповіла спортсменка Роксолана Ковальська.

Вершник повинен дуже добре розуміти свого коня. Та налагодити співпрацю не завжди легко.

Учасниця змагань Валерія Максимів розповіла про свою напарницю Паву: «Вона дуже вредна кобила, дуже вредна! Злиться дуже сильно! І треба мати підхід. Пава дуже тверда на ногу, тому треба її більше штовхати. Бути з нею строгою, тому що вона дуже нагла. І не слухатимеш, якщо будеш м`якою.»

У п`ятницю і суботу, 17-18 лютого, спортсмени змагатимуться у конкурсі. Тобто долатимуть перешкоди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: