У Львові триває національна першість із шахів серед юніорів

23 лютого 22:08
Переглядів: 173

У Львові у розпалі чемпіонат України із шахів серед юніорів та дівчат. Інтелектуальний турнір зібрав майже сотню молодих розумників. Ці змагання наше місто приймає вже четвертий рік поспіль.

Шахісти змагаються за традиційною для таких турнірів швейцарською системою. Після старту від нагород їх відділяє дев`ять турів.

«Система полягає у тому, що ті, хто мають однакову кількість очок, після кожного туру виростають у жеребкуванні. І грають між собою. В останніх турах найсильніші грають один із одним. Відповідно до того, скільки вони мають очок», – пояснив головний суддя змагань Олександр Прохоров.

За спиною у мудрагеликів – 3 тури. До прикладу, для шестиразової чемпіонки України у різних вікових категоріях Юліїї Осьмак вони склалися доволі вдало. У двох партіях киянка взяла верх над суперницями. У ще одній розійшлася миром. Спортсменка розповідає: «Другу партію я зіграла зі Світличною Оленою. У нас був дуже довгий ендшпіль. У мене була позиція краща. Але незрозуміло було, як вийти. Це була найдовша партія в турнірі. Десь вона була 77 ходів і 5 годин. І потім суперниця, мені здається, трохи втомилася і пропустила».

Інтелектуальні поєдинки триватимуть до 28 лютого. А одразу по їх завершенні розпочнуться чемпіонати України зі швидких і блискавичних шахів. Там чекають на ще більшу кількість учасників, адже змагання мають статус відкритих.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: