З 10 до 13 грудня у Коломиї відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл та шкіл вищої спортивної майстерності. Вперше на змаганнях всеукраїнського рівня виступив 18-річний червоноградець, студент другого курсу Львівського державного університету фізичної культури Ігор Адамчук. І одразу наш земляк зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани у змаганнях спортсменів у ваговій категорії до 105 кг. В сумі триборства він набрав 625 кг, випередивши найближчого конкурента Максима Гончара на 15 кг. До того ж Ігор, показавши у тязі результат 255 кг, повторив юнацький рекорд України. Повернувшись з Коломиї Ігор Адамчук люб’язно погодився дати ексклюзивне інтерв’ю для "Вісника".
- Для мене це перші всеукраїнські змагання, - розпочинає розмову спортсмен. - До того виступав тільки на обласних. І от тепер, на другому курсі, тренери вирішили мене повезти на "Україну". На першому курсі не возили, бо я тоді ще слабкий був. А цього року результати пішли вгору. Великою мірою завдяки тому, що в мене вже є два тренери - Розторгуй Марія Сергіївна і Науменко Володимир Степанович. А в Червонограді тренувався сам, без тренерів.
- Сподівались одразу перемогти на дебютних для себе всеукраїнських змаганнях?
- Ні. Перше місце для мене самого стало несподіванкою. Розраховував потрапити в трійку, а вийшло, що переміг.
- Результат в кілограмах – ваш рекордний?
- Ні, піднімав і більше. Місяць до змагань я травмувався – мав розтягнення на нозі. Два тижні не займався. Готувався до цих змагань лише два тижні. Тому не був в оптимальній формі.
- Попри це, ви повторили рекорд України в тязі…
- Так. В залі на тренуваннях я показував цей результат. А на "Україні" підтвердив.
- Як самі змагання? Перед заключною, третьою, вправою – тягою – ви йшли на другому місці…
- Так. Але станова тяга – це моя "коронка". Я підняв на 25 кг більше за свого основного суперника – Максима Гончара – і в підсумку виграв у нього 15 кг. Можна сказати, першим місцем задоволений, а результат, якби був на піку своєї форми, міг бути і кращий.
- Ваш результат в Коломиї на рівні кандидата в майстри спорту?
- Так. Я вперше виконав норму кмс на обласній універсіаді в листопаді. Тоді дозволялося виступати в екіпіруванні і я підняв в сумі триборства 782,5 кг. До норми майстра спорту мені не вистачило всього 7 кг. Зараз готуюся виступити в квітні у Кам’янці-Подільському на чемпіонаті України серед юніорів. Переконаний, що мені вдасться там виконати норму майстра спорту.
- В жимі скільки було на універсіаді?
- 180 кг.
- Питаю, бо в одній із соціальних мереж у вас статус цікавий: "Поки не пожму 200 кг статус не поміняю"…
- (Сміється) Планую цей статус поміняти після чемпіонату України в Кам’янці-Подільському.
- Чого хочеться досягнути наступного року і в кар’єрі загалом?
- Виграти "Європу", стати майстром спорту міжнародного класу. Таких цілей, як стати чемпіоном світу, встановити світовий рекорд ще не ставлю.
- Розкажіть, коли почали займатись пауерліфтингом.
- В п’ятнадцятирічному віці. Тренувався в залі біля третьої червоноградської школи. Я прийшов у зал, бо хотів похудати. Важив тоді 97 кг і за півтора місяці занять скинув 23 кг. Займався без тренера. Читав літературу, в Інтернеті якісь методики знаходив і на собі випробовував.
- Коли тільки прийшли в зал, які були результати?
- Присідання – 70 кг, жим лежачи – 30 кг, станова тяга – до 80 кг. Через півтора року занять я виконав перший дорослий розряд.
- Тренуючись в Червонограді, брали участь в обласних змаганнях?
- Так. В жимі лежачи був другий, а в сумі триборства двічі був третій. І на обласній універсіаді раз був третім і раз другим. На останній універсіаді програв майстру спорту – через більшу власну вагу. Однакову суму "назбирали", але він був легший на 2 кг.
- Який старт у наразі короткій кар’єрі вам найбільше запам’ятався?
- Саме згадана вище остання обласна універсіада. Була запекла боротьба за перше місце. Я вигравав у головного суперника з "Львівської політехніки" 5 кг перед тягою. Але в нього був останній підхід і він ним скористався - витягнув необхідні 292 кг.
- Як часто тренуєтесь?
- П’ять разів на тиждень. Тренування триває від 1,5 до 2 годин.
- За одне тренування скільки кілограмів піднімаєте?
- Від 15 до 20 тонн.
- Чим відрізняється ваше харчування від харчування звичайного чоловіка, який не займається професійно спортом?
- (Сміється) Більший акцент роблю на каші (гречка, вівсянка) і м’ясо. Найбільше їм куряче філе – варене або смажене. Або відбивні. А коли нема що, а я в гуртожитку живу, – що в сусідок є, те і з’їм. (Сміється).
- Маєте кумирів у пауерліфтингу?
- Так, це львів’янин, багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу Іван Фрейдун. Знайомий з ним, розмовляли… Його тренер Ярослав Чала дав недавно мені кілька порад, підказок.
- Яку червоноградську школу закінчили?
- Дев’яту. Щотижня їжджу зі Львова додому в Червоноград. З рідних в Червонограді є старший брат, мама і тато. Улюблених місць відпочинку не маю. По клубах рідко ходжу. На природі переважно відпочиваю. Чи маю дівчину? Ні, наразі не маю (Сміється).