Галицький баскетбольний трилер у Львові з розв'язкою в овертаймі

Default Image
09 січня 20:36
Переглядів: 9

Перший матч у новому 2012 році для львівської «Політехніки-Галичини» вийшов у кращих традиціях майстра трилерів, британського кінорежисера, сценариста та продюсера Альфреда Хічкока. Ще б пак у західноукраїнському баскетбольному дербі з івано-франківською «Говерлою» підопічні Валентина Вороніна дали справжній бій своїм опонентам, які знаходяться у верхній частині турнірної таблиці. 

До звітного поєдинку з івано-франківськими «ведмедями» львівська команда підійшла з невеличкими кадровими проблемами. Участь у матчі через травму не взяв Дмитро Ходов. А Джурасовіч та Харріс у розташування команди прибули дещо із запізненням. Справа в тому, що у них виникли деякі проблеми з авіасполученням. 

Щодо «говерлян», то вони у 2012-му вже провели два матчі. І провели їх не найкращим чином. Спочатку підопічні Євгена Мурзіна на виїзді поступилися БК «Одеса» – (101:81), згодом у Южному 12-ма очками (84:72) поступилися тамтешньому «Хіміку». Не став легкою прогулянкою для івано-франківської команди і матч у Львові. 

Гра розпочалася з гучної підтримки фан-секторів обох команд. Як і очікувалося із Івано-Франківська до Львова на матч прибула чималенька група підтримки «Говерли». Вже традиційною для останніх сезонів стала шумова підтримка від фанатів «Політехніки-Галичини», які впродовж усього матчу палко підтримували своїх улюбленців. 

У першій чверті галицького дербі «Говерла» попри те, що зіграла вже два виїзні поєдинку у цьому році виглядала більш свіжішою. Лідери атак «говерлян» американці Тігс, Вокер, Колмен та Грін  забезпечили своїй команді перемогу у першій десятихвилинці – 23:14. 

Друга чверть розпочалася влучним «трюльником» центрового «політехів» Владана Вукосавлєвіча. Однак, після цього гравців «Політехніки-Галичини» немов би підмінили. Вони почали не встигати у захисті за швидкими Гріном, Вокером та Тігсом. За рахунку – 19:30 головний тренер господарів Валентин Воронін вдався до тайм-ауту. Та ця пауза не надто вплинула на «політехів». «Говерла» атака за атакою збільшувала відрив у рахунку. Коли ця перевага сягнула + 17 (20:37) тренерський штаб львівської команди знову взяв тайм-аут. Отримавши настанови тренерського цеху Ярослав Зубрицький влучним середнім кидком втілив те, про що, мабуть, просив під час паузи головний керманич «Політехніки-Галичини». Здалося, що господарі віднайшли свій кидок. Та це стало оманою. Прикрі втрати м’яча в атаці та втрата концентрації у захисті змусили втретє у другій чверті, цього разу вже за рахунку 22:44, брати тайм-аут коуча львів’ян. 

Отримавши серйозного прочухана «політехи» наприкінці чверті все-таки зуміли дещо скоротити відставання у рахунку. У цей відрізок часу вдало зіграв Олександр Доленко та Божо Джурасовіч. Саме завдяки їхнім старанням перед великою перервою дещо вдалося наздогнати «ведмедів» у рахунку – 37:51.  

Усю третю та четверту чверть «Політехніка-Галичина» провела у погоні за «Говерлою». У третій чверті «політехам» після влучних кидків з лінії штрафних від Олександра Доленка вдалося підібратися до «говерлян» на відстань у вісім пунктів – 55:63. Атакувальний запал Вукосавлєвіча, Доленка та Харріса, які солювали у складі «Політехніки-Галичини» у ці хвилини влучним кидком з периметру дещо остудив Кевін Тігс. А підсумок третьої десятихвилинки знову ж таки двома влучними кидками з лінії штрафних підвів Доленко – 60:69. Відтак перед четвертим періодом у серцях вболівальників «Політехніки-Галичини» завитала надія на сприятливий підсумок матчу. І ця надія була небезпідставною. У четвертій десятихвилинці кураж спіймав Харріс. Через американця будувалися практично всі атаки «політехів». Кинджальні проходи львівського американця «Говерлі» вдавалося зупиняти лише за допомогою порушень правил. Після двох влучань з лінії штрафних від Харріса господарі наблизилися до івано-франківців на відстань у чотири пункти – 80:84. Зупинятися на досягнутому господарі не стали. Черговий прохід Харріса під щит «Говерли» завершився двома очками – 82:84. Захисний механізм «Говерли», який протягом матчу давав плоди, у ці секунди тріщав по швах… 

Відтак після того, як на Ленсі вкотре порушили правила і він закинув один із двох штрафних, а згодом підібрав свій же м’яч і зрівняв рахунок – 85:85, у повітрі запахло овертаймом. У ті 7,9 секунд основного часу гри, які залишалися на атаку для «Говерли» її гравці не змогли закинути. Кидок з периметру від Свонсона виявився неточним. Переможець матчу мав визначитися в овертаймі. 

На жаль, вже вкотре у цьому сезоні «Політехніка-Галичина» у додатковій п’ятихвилинці не зуміла схилити шальки терезів на свою сторону. З перших секунд овертайму фортуна відвернулася від «політехів». У підсумку «Говерла» здобуває першу перемогу у новому році – 97:99. А от «Політехніка-Галичина» свою програшну серію із минулого року перетягує у цей. Для львівської команди ця поразка стала 19 у цьому сезоні в чемпіонаті Суперліги. 

Щодо героїв галицького дербі, то ними без сумніву стали американські легіонери «говерлян» Кевін Тігс – 25 очок, Маркус Вокер – 23 очка, а також Ерік Колмен – 14 очок + 5 підбирань та Брайан Грін, який відзначився дабл-даблом: 12 очок + 11 підбирань. 

У складі «Політехніки-Галичини» найрезультативнішим гравцем став Владан Вукосавлєвіч, котрий до 26 очок додав 15 зібраних відскоків, оформивши п’ятий дабл-дабл у сезоні. Також вдалий матч у складі львівської команди зіграв Ленс Харріс, в активі якого 21 набраний пункт, 8 підбираннь та 5 передач.  

«Політехніка-Галичина» - «Говерла» - 97:99 (14:23; 23:28; 23:18; 25:16; 12:14) ОТ

 «Політехніка-Галичина»: Вукосавлєвіч – 26 + 15 підбирань + 1 передача + 2 блок-шоти, Харріс – 21 + 8 підбирань + 5 передач + 1 перехоплення, Доленко – 13 + 1 підбирання + 3 передачі + 1 перехоплення, Ревзін – 10 + 2 підбирання + 1 перехоплення, Мейс – 10 + 3 підбирання + 5 передач + 1 блок-шот.

«Говерла»: Тіггс – 25 + 3 підбирання + 2 передачі + 2 перехоплення, Вокер – 23 + 2 підбирання + 3 передачі, Колмен – 14 + 5 підбирань + 1 передача + 1 перехоплення + 1 блок-шот, Грін – 12 + 11 підбирань + 3 передачі + 1 блок-шот, Свонсон – 7 + 8 підбирань + 11 передач.

Автор: Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК