Паузу в чемпіонаті львівські "Карпати", традиційно, провели з гучним скандалом. "Зелено-білі" не полюбляють затишшя, босам клубу більше до вподоби резонанс та епіцентр конфліктів. І мова зараз не про розгляд Спортивним арбітражним судом Лозани справи "договорняка" "Карпат" із "Металістом". "Погляд" сьогодні акцентує увагу на іншому, на "вмінні" львівського клубу сваритися із власними футболістами.
Як ви знаєте, зараз в опалі керівництва "Карпат" Артем Федецький. Ще донедавна провідний гравець "зелено-білих", улюбленець галицької торсиди, впродовж двох місяців тренується в засніженій Україні разом із дублем. Як наслідок, Федецький за три місяці до старту Євро-2012 втратив місце у збірній Україні. "Карпати" хочуть володіти усіма правами на Артема. Але сам футболіст босів львівського клубу знає не за чутками і підписувати повноцінну угоду чемно відмовляється. Тому у відповідь – переведений в дубль без права, навіть, на тренування в хороших умовах.
А тепер ми пригадаємо інші гучні конфлікти "Карпат" часів Петра Димінського. А править "зелено-білими" Петро Петрович 10,5 років.
Сергій Даниловський. "Вважаю, що мене недооцінюють. Ставляться, як до хлопця, який щойно прийшов з інтернату. Непорозуміння з керівництвом є суто моральним, але розпочалося все під час обговорення нового контракту. Можу сказати, що в мене конфлікт тільки з Петром Димінським", – ці слова Даниловський сказав у березні 2004 року. Його тодішня ситуація ідентична тій, в яку зараз потрапив Федецький. Футболіст просто не погоджувався продовжувати контракт із львівським клубом, а тому був переведений в дубль без права виступів у офіційних іграх. Наприкінці чемпіонату, коли перед "Карпатами" замайоріла "перспектива" понизитися в першу лігу, Даниловського повернули на поле. Але львів'яни таки втратили прописку в еліті, а Сергій перейшов в одеський "Чорноморець".
Сергій Скаченко. Скандальна ситуація із цим футболістом виникла у квітні 2004 року. "Представники "Карпат" знайшли мене у США, де я планував виступати за міні-футбольну команду. Телефонний дзвінок зі Львова змінив усі мої плани. Мені пообіцяли вирішити всі фінансові питання відразу після приїзду в Київ. В офісі ПФЛ я підписав документ, що дозволив виступати за "Карпати" у внутрішній першості. Про контракт сказали, що поговоримо після гри в Сімферополі. Але розмова так і не відбулася", – розповідав екс-нападник збірної України. Тоді, за словами Сергія Скаченка, він вилетів до Москви. До нього знову зателефонували зі Львова і, пообіцявши вигідний контракт, попросили повернутися. Закінчилося все тим, що після чергової гри адміністратор "Карпат" порадив Скаченку покинути Львів, що обурило футболіста. Після такого форвард відверто поділився своїми враженнями від "Карпат". За його словами, президент клубу Петро Димінський напередодні гри визначає склад основи команди, зважаючи на власні вподобання та симпатії. В клубі, природно, такі звинувачення спростували. Хоча тези про визначення Димінським складу на гру після того лунали не від одного фахівця.
Леонід Ковель. Гравець покинув львівський клуб у січні 2008 року. "Карпати" заявляли, що уклали контракт із Ковелем 1 січня 2008 року, а сам футболіст стверджував, що угоди з львівським клубом не підписував, тому, мовляв, уклав п'ятирічний контракт із підмосковним "Сатурном". "У "Карпатах" до мене ніхто не звертався з пропозицією підписати контракт, – коментував скандальну ситуацію Ковель. – А звідки вони взяли цей контракт, я не знаю. Чому пішов з "Карпат"? Негарно, коли тебе обдурюють. Я лише підписував угоду про оренду в львівському клубі... У них там взагалі сім п'ятниць на тиждень". Щоправда, пізніше експертиза підтвердила істинність підпису білоруса. Але в "Карпати" Ковель так і не повернувся. Він був готовий відбути дискваліфікацію, тільки аби не повертатися до Львова.
Юрій Мартищук. Влітку 2008 року Мартищука, на той час основного воротаря "Карпат", було переведено до "Карпат-2". Мотив – відмова Юрія підписати новий контракт із львівським клубом на тих умовах, які пропонував президент клубу. Увесь рік Мартищук виступав у другій лізі. Потім сторони ніби дійшли згоди, і воротаря перевели до першої команди, але взимку "контрактна історія" продовжилася. Мартищука вивели із заявки команди на сезон, взагалі позбавивши ігрової практики. Згодом, Юрій на правах вільного агента підписав угоду із луганською "Зорею". Дебютувати в новій команді довелося у матчі проти колись рідних "Карпат". Причому, як дебютувати? На останніх хвилинах зустрічі, замінивши Шуховцева, який отримав червону картку, Мартищук відбив пенальті від Батісти і врятував для своєї команди нічию… Мартищук вирішив не виносити "сміття із хати" та не став особливо поширюватися на тему керівництва "Карпат". "Схоже, що ставлення керівництва "Карпат" до своїх футболістів не змінюється", – багатозначно заявив після дебюту в "Зорі" голкіпер.
Денис Кожанов. Влітку 2011-го повернувся із оренди в "Карпатах" в донецький "Шахтар". Відразу ж по тому він перейшов виступати в маріупольський "Іллічівець". На претензії "Карпат" стосовно їхнього права на Кожанова, "Шахтар" порадив львівському клубові платити футболістам адекватні зарплати. Попри декларації "зелено-білих" про незаконність переходу Кожанова в маріупольську команду, він за неї виступає і досі.
Сергій Кузнєцов. "Клуб мені п'ять місяців не платить зарплату. Я ж не прошу матеріальної компенсації, прошу лише те, що мав би отримати за контрактом. Я ж не раб, повинен отримувати гроші за свою працю. Інакше, на що я маю жити, харчуватися, утримувати свою сім'ю? Таке трапилося не тільки зі мною. Вам перерахувати усіх футболістів, які постраждали від цього? Ви самі все знаєте. Чомусь завжди клуб правий, а футболіст чогось не хоче робити. Причому, дехто грав роками", – заявив Кузнєцов у серпні 2011. Його суперечка із "Карпатами" виникла в той період, коли футболіст травмувався. Клуб наполягав на лікуванні у Львові, форвард ж вирушив до Німеччини. Після чого "зелено-білі" перестали платити йому зарплату та оплачувати витрати на саме лікування. І хоча КДК ФФУ став на бік "Карпат", Апеляційний комітет повністю задовольнив вимоги С. Кузнєцова. "Карпати" зобов'язали виплатили заборгованість по зарплаті за сім місяців, компенсувати витрати пов'язані із лікуванням та надати гравцеві статус вільного агента. Чомусь "Карпати" в цій ситуації вирішили не подавати скаргу в Лозану.
Мирон Маркевич. Мирон Богданович у цьому переліку є єдиним тренером. Інші його колеги воліли не здіймати бучі. А ось останнє із 4-х пришесть Мирона Богдановича на тренерський місток "Карпат" завершилося грандіозним скандалом. Це було навесні 2004-го. Після відставки Маркевич розповів про те, як Димінський втручався в його роботу і вносив зміни у склад на гру. "Доходило до маразму – за годину до гри повідомляю склад, але президент вольовим рішенням, замість деяких названих гравців, дає розпорядження випустити на поле інших хлопців. Причому, коли повертався в "Карпати", ми досягли з ним домовленості, що ніякого втручання в мою роботу не буде. Спочатку він її дотримувався, а потім знову все пішло по-старому", – розповів Маркевич. Димінський ж у відповідь заявив, що Маркевич просив у нього грошей на суддів.