Сотня пар широковідкритих дитячих очей ловила кожен рух Сергія Стаховського. З перших хвилин свого майстер-класу, що відбувся на корті Львівського палацу спорту «Україна», лідер української тенісної збірної знайшов спільну мову з юними тенісистами Львова, Трускавця, Стрия та Червонограда.
Які слова знайшов для цих зовсім різних дітей – невідомо. Але вже за мить дитяча компанія дружно побігла виконувати всі вказівки свого зіркового наставника... Колись Сергій був у Львові частим гостем. Разом з дідусем хлопець приїздив на львівський традиційний зимовий турнір «Різдвяні канікули», де не раз святкував перемогу. Кілька днів тому на своїй сторінці у «Твіттері» Стаховський написав: «Уже 12 років не був у Львові». До свого повернення підготувався старанно. У величезну валізу спакував ракетки, м’ячі, комплекти тенісної форми для дітей, – аби подарунками стимулювати до подальшого вдосконалення найстаранніших та найбільш обдарованих дітей.
«Це уже не перший тенісний майстер-клас, проведений у Львові, – з усмішкою спостерігав за найменшими учасниками президент Львівської обласної федерації тенісу Володимир Бербека. – Не так давно своїм досвідом з юними тенісистами Львівщини ділився вихованець львівської школи тенісу і капітан збірної України Орест Терещук. А на минулому матчі, коли у Дніпропетровську українська збірна зустрічалася з суперниками з Монако, ми поспілкувалися з іншим провідним українським майстром, Сергієм Стаховським. І зійшлися на тому, що добре було б організувати у Львові ще один майстер-клас, – аби мотивувати нашу молодь та популяризувати цю видовищну гру в нашому місті. Сергій – дуже відкрита людина, тому швидко підтримав нашу ідею і прилетів до Львова відразу ж після матчів у Маямі. Дітям він показав, як правильно грати, розповів, як налаштовуватися на гру. Після цього спілкувався з тренерами, давав їм рекомендації».
Перед тим, як піти до дітей, Сергій Стаховський розповів про не надто оптимістичне враження, яке справляє на нього розвиток спортивної інфраструктури в Україні: «Як тут розвивати спорт, коли замість спортивних майданчиків та стадіонів зводять торгові центри чи паркінги? Мені би хотілося після завершення кар’єри зробити для українського спорту щось важливе і корисне».
«Прагнемо зробити щось корисне для нашого тенісу, – каже Володимир Бербека. – Розробили проект Львівської академії тенісу під назвою «Золотий лев», де передбачено відкриті і закриті корти, центральний корт для проведення змагань, а також тренажерні зали, зали для фізпідготовки, приміщення для фітнесу і релаксації. Щоб наші спортсмени після 14 років тренувань у рідних стінах не виїжджали тренуватися до інших міст, а мали змогу і в подальшому вдосконалюватися у Львові. А ми – проводити турніри найвищого рівня. Такі академії, які уже не одне десятиліття існують у світі, набули популярності і в інших містах України. Хочеться вірити, що нас підтримає міський голова Андрій Садовий – разом з депутатським корпусом».