Вдова звинувачує районних лікарів також у тому, що вони були нетверезими.
На Львівщині після футбольного матчу районної ліги помер 28-річний гравець. Трагедія трапилася під час зустрічі команд двох сусідніх містечок. Родина футболіста звинувачує у недбалості медиків. Лікарі кажуть - робили усе, що могли, йдеться у сюжеті ТСН.
Старосамбірська районна ліга. На таких матчах не чергує "швидка". Ігор Токай вийшов на поле у другому таймі і встиг зіграти 10 хвилин. Очевидці кажуть, це було звичайне ігрове зіткнення.
Дружина Ігоря каже, що після травми її чоловік спілкувався по мобільному і навіть сам заходив та виходив із карети "швидкої", сам ходив робити УЗІ та кардіограму. Уночі йому видалили розірвану нирку. Наступного дня Ігор помер на операційному столі від ускладнень. У Ольги залишилися двоє хлопчиків — 5-річний та 5-місячний.
"Халатності чи неправильних дій, які могли б погіршити перебіг хвороби, чи недооцінки стану не було", - переконує головний хірург Львівської області Юрій Шаваров.
"У нас були і набагато важчі випадки. І хворі йшли своїми ногами з нашої лікарні, нашого хірургічного відділення", - запевняє головний лікар Добромильської районної лікарні Іван Медвідь.
Спеціальна комісія зі Львова порушень у діях лікарів не виявила. Її висновки: у Ігоря Токая була хронічна хвороба нирки, яку слід було виявити і лікувати раніше.
"Нирка була в 20 разів більша за норму. Оболонка нирки була дуже тоненька – пару міліметрів. Тому даний випадок міг статися будь-де", - говорить Шаваров.
Родичі у таке пояснення не вірять. Дружина звинувачує районних лікарів у цілій низці порушень — від неправильного діагнозу і пізнього виклику санавіації зі Львова аж до того, що були нетверезими.
"По запаху, по його поведінці. Коли людина до нього підходить і питається: "Лікар, що там?" Лікар стоїть з папіросою в писку і дує тобі в писок. Той весь запах...", - розповідає дружина померлого.
Та найцікавіше, каже Ольга Токай, вона почула під зачиненими дверима.
"Дівчата, давайте скоренько переписуємо історію хвороби. Ой, нащо ми його тут тримали, нащо з тим зв'язалися? Треба було його краще відправляти на Львів. Не думаючи про операцію, вони думали, як би то швидше переписати", - заявляє жінка.
Юристи кажуть, якщо історію хвороби і справді переписали, довести це практично неможливо.
"На сьогодні історія хвороби не є документом суворої звітності, який би виключав можливість переписати його протягом доби чи двох до того моменту, коли правоохоронці вилучать історію хвороби. А тому лікарі, знаючи результати розтину, історію хвороби переписують. Це закрита система", - зазначає правозахисник Олег Мицик.
Правоохоронці випадком з Ігорем Токаєм не зацікавилися.