Вчорашня десятитисячна хода футбольних фанатів у Києві продемонструвало наявність реальної сили, що представляє загрозу для правлячого режиму.
Про це «Новому Регіону» заявив політолог Віктор Небоженко.
«Ми побачили справді масову акцію, коли на вулицю вийшли централізовано 10 тисяч футбольних фанатів на підтримку Павличенка і проти судової корупційної машини. Але є питання: чи вийшли вони самі, або ж це була централізовано спланована акція, щоб показати владі, що загроза для неї є? Про «беспредел» судової системи знають все, він величезний, суди захищають тільки себе і корупціонерів. В адміністрації президента були точно здивовані такою організованістю фанів, такою кількістю…», - сказав експерт.
«Не було гарантії, що ці 10 тисяч футбольних фанів вчора не повернули б різко до адміністрації президента, не пішли б на якийсь суд, щоб викинути звідти пару-трійку чиновників просто з кабінету. Тому такі акції справді - потенційна загроза для режиму. І влада це розуміє», - вважає Небоженко.
З ним згоден політолог Тарас Березовець.
«Це був перший масовий мітинг після Майдану в Києві. І протест на підтримку Павличенка буде продовжуватися. Футбольні фанати неодноразово доводили, що себе захищають до останнього. Це - організовані групи, які до кінця відстоюють своїх, відповідають на провокації з боку міліції. Вони цим відрізняються від опозиції, яка не змогла вивести на вулицю на підтримку однієї людини, будь то навіть Тимошенко, таку кількість людей. Ніякий Яценюк не зможе сьогодні забезпечити вихід такої маси», - зазначив політолог.
«Всі пам'ятають, як починаються революції. Зі спалаху, який потім розростається, його вже неможливо зупинити. Всі ми пам'ятаємо приклад в Лондоні цього літа, коли на захист простого таксиста спочатку вийшли просто люди, умовно, з району, а потім почалося масове спалення автомобілів і заворушення. Тому потенціал у цьому є», - застерігає Березовець.
«Вихід фанів був спочатку локальним, він спрямований проти конкретної несправедливості. Проти судової корумпованої системи. Але люди загалом бачать, як несправедливо працюють у нас суди. Тому такі протести можуть стати пусковим механізмом для ще більш масових акцій», - додав політолог Олексій Гарань.
«Чи стане ця акція фанів пусковим механізмом - питання. Раніше ми бачили протести афганців, Майдан проти Податкового кодексу, точно також люди локально виходили проти фальсифікації виборів на мажоритарних округах. Але необхідно об'єднання всіх цих протестів під якимись загальними ідеями. Повинно бути з'єднання кількох факторів. У 2004 році фальсифікація виборів стала загальним пусковим механізмом, поки що такого загального пускового механізму немає. Але він може виникнути. Потенціал для цього є», - вважає аналітик.
Як пише УП, 2 жовтня 2012 року 47-річний киянин Дмитро Павличенко та його 19-річний син Сергій були засуджені за вбивство судді Шевченківського райсуду Києва Сергія Зубкова. Перший отримав довічне ув'язнення, другий - 13 років в'язниці.
Раніше ультрас "Динамо" закликали фанатів Європи підтримати акцію "Волю Павличенкам". До протесту українських фанатів приєдналися ультрас Росії, Білорусі, Литви, Чехії, Польщі та інших держав.