Тривожна пора ПФЛ і Бальчоса

Бальчос
12 грудня 21:35
Переглядів: 54

Президент ПФЛ Мілетій Бальчос  підбив підсумки осінньої частини сезону в нижчих лігах, відповівши на всі питання, в тому числі найнеприємніші - про долю так званих «проблемних» клубів.

- Я зі страхом чекаю весни, - зауважив Мілетій Володимирович. - Вже немає такої команди, як «Єдність» (Плиски). Непроста ситуація в хмельницькому «Динамо» і ще чотирьох клубах першої ліги. А ось «Оболоні» вже немає ... Всі ми сподівалися, що хоч ФК «Миколаїв» вдалося вирішити проблеми, але після багатьох зустрічей і розмов з нинішніми власниками клубу я зараз ніяк не можу вийти з ними на зв'язок. Це насторожує  адже борги клубу складають близько 290 000 гривень.

«А ХТОСЬ ТИМ ЧАСОМ БІСИТЬСЯ ВІД ЖИРУ ...»

- Окремо хочу сказати про білоцерківському «Арсеналі». Клуб не видав футболістам преміальні. Це було єдиним його обов'язком. Президент «Арсеналу» Юрій Горобець вирішив не платити гравцям через відсутність результату і прийняв рішення зайнятися розвитком дитячого футболу. До речі, зарплата футболістів в «Арсеналі» була найвищою серед усіх команд першої ліги, за винятком «Севастополя».

Знайшовся інвестор, який заплатив гроші. Після цього білоцерківці обіграли «Динамо-2», за що отримали подвійні преміальні. Однак увечері перед наступним матчем мені подзвонив Олександр Тютюн, заступник голови Київської обласної федерації футболу, і заявив про те, що команда не хоче їхати на поєдинок в гості, вимагаючи виплатити заборгованість по зарплаті. Мене це здивувало, адже всі борги були погашені. 7 жовтня я вийшов на зв'язок з капітаном команди, який заявив, що він і його товариші вимагають зарплату за жовтень. Я можу дати цьому лише одне визначення - гравці бісяться з жиру.

Є й інший приклад - «Миколаїв», футболісти якого протягом півроку не отримували зарплату і тим не менше виходили на поле і показували непоганий результат. Вони стали протестувати, тільки коли ситуація остаточно зайшла в тупик. Тому повторюся: я зі страхом чекаю весну, адже може скластися ситуація, при якій у першій лізі залишиться всього лише 16 команд.

«ДУМАЄМО СТВОРИТИ ДВІ ГРУПИ ПО 10 КОМАНД»

Нинішній сезон у другій лізі  експериментальний. Ми ввели новий формат турніру. Чим керувалися? По-перше, хотіли підвищити конкуренцію. По-друге - збільшити кількість матчів. На сьогодні ця формула змагань схвалена клубами, її підтримують уболівальники. Але коли ми проводили нараду клубів другої ліги, то деякі команди заявили про те, що нинішній формат турніру вимагає великих фінансових витрат, ніж попередній. Учасники запропонували розробити схожу схему проведення чемпіонату, щоб зберегти конкуренцію, але при цьому заощадити.

Ви знаєте, що XXI конференція ПФЛ прийняла рішення про те, що в наступному сезоні в другій лізі гратимуть 20 команд в одній групі. Однак знову виникло питання про значних відстанях між містами, чиї клуби представлені в турнірі. Наприклад, команді зі Свердловська доведеться їхати на гру в Стрий або тернопіль ...

Тому ми прийняли вирішили створити робочу групу, яка розробить один-два варіанти формату проведення чемпіонату другої ліги, після чого винесемо їх на розгляд Центральної ради та Конференції ПФЛ. Найбільш прийнятним для всіх напевно буде поділ 20 команд на дві групи. Восени вони зіграють у два кола, після чого по п'ять кращих колективів з кожної групи утворюють десятку кращих, які поборються за підвищення в класі. Десятка решти поведе боротьбу за виживання.

«ЗАПРОПОНУВАВ ПОЗБАВИТИ «ОБОЛОНЬ» АТЕСТАТА»

Великим головним болем для нас є ситуація з командою «Оболонь». Як відомо, ПАТ «Оболонь» нещодавно створило футбольний клуб «Оболонь-Бровар», який проходить атестацію в ФФУ. Що стосується нинішньої команди, то її борги складають 16 мільйонів гривень, вони ніколи не будуть погашені. Тому Центральна рада ухвалила рішення направити до Комітету з атестації клубів федерації лист із проханням позбавити цей клуб атестата.

Вже більше півтора місяців я веду переговори з нинішніми керівниками «Оболоні» та Олександром Слободяном. Справа в тому, що це громадська організація, не заробляє грошей. Згідно з угодою, вона фінансується ПАТ «Оболонь». Термін угоди завершився півтора роки тому, але фірма продовжувала фінансувати клуб і після закінчення його. Коли заговорили про те, щоб продовжити договір хоча б на час, протягом якого підприємство утримувало б команду, керівники клубу відмовилися це зробити. Вони навмисне штовхають ПАТ «Оболонь» під податкові санкції, тому що підприємство без будь-яких підстав фінансувало громадську організацію. Адже Слободян дуже довіряв своїм партнерам ...

Контракти футболістів також укладені з ФК «Оболонь», борги якого перед гравцями становлять суму близько 4 мільйонів гривень. Якщо клуб буде позбавлений атестата, то футболісти отримають статус вільних агентів. У той же час клубна база у Бучі і стадіон в Києві належать ПАТ «Оболонь».

«Про регіональну лігу мріє Комітет арбітрів»

Для створення регіональної ліги вже багато чого зроблено. Цікаво, що в цьому проекті ми отримали підтримку в першу чергу від Комітету арбітрів ФФУ, представники якого заявили, що створення подібного змагання сприятливо позначиться на розвитку системи арбітражу. Вони збираються готувати в цьому турнірі молодих рефері.

Характерно, що всі регіональні федерації підтримали ідею створення ліги. Ми планували, що вона отримає статус підлоги професійної. Але потім виникли деякі питання з боку ФФУ. Ми провели нараду з Прем'єр-лігою та керівниками аматорської ліги і прийняли рішення, що регіональні змагання повинні проходити під егідою Асоціації аматорського футболу України. Матеріали засідання вже направили до ФФУ, яка зараз займається їх вивченням.

«ПФЛ ПЕРЕЇДУ В БУДИНОК ФУТБОЛУ»

Наше спілкування з новим керівництвом ФФУ носить діловий характер. Ми вирішуємо футбольні питання. Після того як буде визначена найбільш прийнятна штатна структура федерації футболу, відбудуться кадрові скорочення і, відповідно, звільняться кабінети, які зможемо посісти ми. ПФЛ переїде в Будинок футболу.

На завершення прес-конференції Мілетій Бальчос повідомив, що навесні матчі команд першої ліги транслюватимуться на каналі «Футбол» у тому ж обсязі, що і восени. Рейтинги трансляцій ростуть, тому в наступному сезоні ПФЛ планує почати переговори про збільшення кількості трансльованих поєдинків.

2013-й - РІК АМАТОРІВ
По закінченні осінньої частини сезону в першій та другій лігах, в офісі ПФЛ відбулося засідання Центральної ради цієї організації, в якому взяв участь перший віце президент ФФУ Анатолій Попов.

На зборах прийнято низку постанов, що стосуються змін і доповнень до регламентні та статутні норми ПФЛ. Це пов'язано з рішеннями Виконкому ФФУ, який постановив ліквідувати дисциплінарний комітет Ліги. Всі повноваження по винесенню дисциплінарних санкцій перебрав на себе КДК ФФУ. До речі, вже на цьому засіданні ЦР функціонери ПФЛ вирішили виконати директиву вищого органу і в весняній частині чемпіонату облік жовтих і червоних карток для першої та другої ліг вести окремо.

Центральна рада також, враховуючи велику кількість позитивних відгуків щодо існуючого формату змагань у другій лізі, доручив першому віце-президенту ПФЛ, президента ФК «Скала» (Моршин) Кмітю і віце-президенту організації, одному з керівників ФК «Полтава» Пожечевський, провести з клубами другої ліги аналітичну роботу, щоб визначити найкращий можливий формат змагань у сезоні 2014 рр. Після консультацій на місцях функціонери зобов'язані представити інформацію на розгляд наступного зібрання ЦР, з наступним затвердженням на Конференції ПФЛ.

Не обійшлося засідання Центральної ради і без розгляду фінансових питань. Зокрема, учасники зборів наказали клубам, не оплатившим вчасно членські внески, погасити борг до 20 грудня 2012 року. У числі особливо злісних неплатників опинилися: «Миколаїв», хмельницьке «Динамо», ялтинська «Перлина», «Оболонь», херсонський «Кристал», «Гірник-Спорт» з Комсомольська та одеський СКА. У разі невиконання фінансових зобов'язань до перерахованих клубам ПФЛ збирається застосувати дисциплінарні санкції. Крім цього, вирішено доручити адміністрації Ліги підготувати пропозиції щодо зменшення розміру третьої частини заявкового внеску для участі в змаганнях.

Серед важливих рішень ЦР слід зазначити підтримку функціонерами ПФЛ пропозиції про співпрацю з ФФУ та ААФУ щодо розвитку аматорського футболу. У 2013 році всі футбольні організації України ставлять перед собою завдання створити економічну і інфраструктурну основу для залучення аматорських колективів до складу Професіональної футбольної ліги. Особливу увагу хочуть звернути на масовий футбол західних областей України.

Автор: Олег СЕМЕНЧЕНКО
За матеріалами: газета «Команда»
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити