Чемпіонат СНД - наврядчи, Кубок СНД - цілком може бути...

енергія
15 грудня 17:41
Переглядів: 108

Президент Асоціації міні-футболу Росії Еміль Алієв озвучив ідею створення змагання для клубних команд країн колишнього Союзу. За його словами, вже досягнута домовленість з найсильнішими командами Казахстану та Азербайджану, і найближчим часом чекають зустрічі з командами з України, Білорусі та Латвії.

Цитуємо далі: "Глобально ідея полягає в тому, що найсильніші міні-футбольні клуби країн СНД протягом 6 - 8 місяців, починаючи з вересня, будуть розігрувати почесний міжнародний трофей. Матчі турніру будуть висвітлюватися на найбільших телевізійних каналах країн-учасниць, на Eurosport, що стане хорошою популяризацією міні-футболу як в Росії, так і в країнах СНД".

У зв'язку з подібними заявами кореспондент Sport.ua звернувся до керівників футзальних клубів з двома питаннями:
1. Як ви ставитеся до ідеї, озвученої Емілем Алієвим, про спільний турнір?
2. Якщо безпосередньо до вашого клубу піде звернення, якою буде ваша відповідь?


Олександр СТЕФАНКІВ, президент СК "Енергія" (Львів):
1. Подібна ідея вже витала давно, і для розвитку футзалу, моя думка, що це правильна ідея, і вона вже давно визрівала. Коли ми грали в Іспанії на Кубку УЄФА, ми зустрічалися з президентом латвійського клубу "Нікарс", на міжнародному турнірі у Львові на цю тему говорили з президентом грузинської "Іберії Стар", з польськими клубами. У більшості країн СНД є по одному-два сильних клубу. У Латвії - це "Нікарс", в Казахстані - "Кайрат", в Грузії - "Іберія Стар", яким практично ні з ким грати у своїх чемпіонатах, і вони вже давно зацікавлені в сильних міжнародних турнірах. Я цю ідею підтримую, і думаю, що вона піде на користь футзалу.

До речі, я дуже здивований інтересом Росії до такого чемпіонату - у них свій повноцінний чемпіонат, команди розвиваються, всі вони досить гарного рівня. Ми коли обговорювали з Латвією і Грузією, ми якраз думали, що це буде турнір без російських клубів. Але раз росіяни самі ініціатори такої ідеї, якщо будуть брати участь провідні клуби Росії, то це буде вже зовсім інший рівень. Все це цікаво, і це могло дати поштовх для розвитку східно-європейського футзалу в Україні, Латвії, Казахстані, Азербайджані та інших країнах

2. Якщо буде конкретна пропозиція, то ми готові її розглянути. Для повноцінного чемпіонату досить 16 команд, бажано, звичайно, щоб це не були переїзди в десятки тисяч кілометрів, може бути Турова система, але це вже технічні питання. У міжнародному турнірі обов'язково повинен бути призовий фонд, щоб був як спортивний, так і комерційний інтерес. Відразу скажу, що це не виключає участь "Енергії" у національному чемпіонаті, чемпіонат України обов'язково повинен проходити.

Олександр БУБЕН, президент НФК "Ураган" (Івано-Франківськ):
- Турнір заради комерційного турніру - він "Урагану" не цікавий. Якщо робити турнір системним, то він повинен потрапити в сітку УЄФА, і це цікаво. Але це не має бути чемпіонат СНД, який відволікає від національного на цілий сезон, а це повинен бути кубок, подібний Кубку УЄФА. Але одна умова - не для чемпіонів своїх країн, а турнір для призерів чемпіонатів своїх країн або для володарів кубків. Цю модель я підтримую. Природно, все це при збереженні національного чемпіонату.

Андрій НОВІКОВ, президент "Єнакієвця":
- По-перше, це цікаво. По-друге, дійсно популяризація футзалу. По-третє, сильний чемпіонат привабливий для уболівальників. Загалом, плюсів дуже багато, але за собою це тягне певні зобов'язання. По-перше, у Єнакієво немає залу для такого чемпіонату, я вже півтора року їжджу в Донецьк, вже не знаю - чи то команду туди перевозити? Якщо надійде безпосередня пропозиція до "Єнакієвця", де я буду приймати суперників? Звідки ми будемо вести трансляцію матчів, якщо приїде "Динамо" (Москва)? Таким чином, перше - це палац спорту. Друге - це витрати на роз'їзди. Третє - футболістів належного рівня треба підключати. Ну, і найголовніше, якщо з чемпіоном країни зрозуміло, він грає в Кубку УЄФА, то, як розподілятимуться місця для учасників чемпіонату СНД?

Ще раз підкреслю, плюсів у цього проекту багато, але він може потягнути значне збільшення фінансового бюджету. Тому, якщо будуть реальні контури турніру, я готовий це обмірковувати, я не відмовлю, але буду думати, чи зможу я в ньому брати участь. На нашому рівні розвитку, оптимальним був би турнір порядку 16 команд з іграми на виліт за кубковою схемою - при ній би переможець і фіналіст проводили максимум по 8 матчів. Для початку це було б оптимально, і дозволяло б продовжувати грати в національних чемпіонатах.

Сергій КРИЛОВ, президент МФК "Локомотив" (Харків):
- Насправді, це сприятиме популяризації футзалу, і викличе у глядачів певний інтерес. Але виникає ряд організаційних моментів, які пов'язані з наступним. На сьогоднішній день ми маємо малу кількість команд в зв'язку з недостатньо гарним фінансовим становищем наших клубів. Якщо ж ми будемо брати участь у подібному чемпіонаті, то, я так розумію, фінансове навантаження на клуби збільшиться. Чи будуть клуби в змозі це витримати? Друге - незрозуміло, хто ж буде грати в єврокубках, оскільки я знаю позицію УЄФА і ФІФА в цьому питанні, якщо команди беруть участь у спільному чемпіонаті, то отримують і спільне представництво в єврокубках. У такому разі, хто ж буде брати участь від України?

Чемпіонат України теж повинен проводитися, а грати в двох чемпіонатах - з точки зору організації, з точки зору фінансового навантаження, тут є багато питань.

Якщо ж ми говоримо про те, як підвищити інтерес до футзалу, то, напевно, є сенс розглянути питання проведення спільного кубкового турніру, тому що те, в якому вигляді зараз існує Кубок України, не думаю, що він викликає якийсь інтерес у глядачів . Якщо ж буде спільний кубок, в якому можна буде грати зі стадії 1/8, по старій, традиційній схемі - це цікаво, це перспективно, про це варто говорити. А решта - це більш розмови, ніж реальність.

Чемпіонат України повинен бути, і чемпіон України повинен грати в Кубку УЄФА - це аксіома.

Автор: Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ
За матеріалами: sport.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити