Найважливіші спортивні події 2012 року

zbirna
27 грудня 23:00
Переглядів: 134

ЄВРО-2012 і ЗБІРНА

Головною подією року дракона, безперечно, є чемпіонат Європи з футболу, який проходив на футбольних полях України і Польщі з 8 червня по 1 липня.

Незважаючи на те, що наша футбольна збірна не виграла турнір, посівши третє місце у групі, від цього турніру виграв не лише вітчизняний футбол, а й країна загалом. А європейська футбольна влада відзначила, що нинішній турнір вийшов ідеальним.

Відбулися зміни у футбольній владі країни. Закінчилася багаторічна епоха правління Григорія Суркіса. Новим президентом обрано Анатолія Конькова.

Буквально перед новим роком (26 грудня) Виконком ФФУ обрав Михайла Фоменка новим тренером національної збірної. Перед ним стоїть задача вивести збірну на чемпіонат світу-2014.

Завдання не з легких, оскільки у трьох матчах відбору на ЧС-2014, що "синьо-жовта" дружина провела у 2012 році, набрано лише два очки - нічиї з Англією та Молдовою і поразка від Чорногорії. І на даний час Україна посідає п'яте місце у групі - позаду лише Сан-Марино.

Тож побажаємо Михайлу Івановичу успіхів на цьому нелегкому шляху.

ЛІДЕРСТВО ШАХТАРЯ

Наприкінці року порадували наші футбольні клуби, які дружньо вийшли у весняну стадію євросезону-2012/13. Вперше за часи незалежності України одразу чотири наших клуби вийшли у плей-офф Ліги чемпіонів та Ліги Європи.

Донецький "Шахтар" вдруге у своїй історії вийшов у плей-офф Ліги чемпіонів, а київське "Динамо", харківський "Металіст" і дніпропетровський "Дніпро" гратимуть у плей-офф Ліги Європи.

На внутрішній арені 2012 рік пройшов під домінуванням "Шахтаря". "Гірники" виграли всі турніри – чемпіонат, Кубок та Суперкубок України. Крім того, команда впевнено лідирує після першої частини сезону 2012/13.

Своєрідний новорічний подарунок зробив фанатам "Металіста" Олександр Ярославський. Він продав команду групі компаній "ГазУкраїна". Чи позначиться це якось на рівні гри харків'ян, дізнаємося вже у 2013 році.

Цього року повісив бутси на цвях найкращий футболіст країни Андрій Шевченко. Інша легенда "Динамо" Олег Блохін повернувся у рідну команду – у якості головного тренера.

Інші зубри українського футболу – Олександр Шовковський і Андрій Воронін – завершили кар'єру у збірній України.

ОЛІМПІЙСЬКІ ПРИСТРАСТІ

У серпні відбулися ювілейні ХХХ літні Олімпійські ігри у Лондоні. Наші спортсмени вибороли 20 нагород - 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових. А в медальному заліку Україна посіла почесне 14-е місце серед 204 країн-учасниць (8-е серед європейських держав).

Якщо зазирнути в історію, то це найгірший результат з часу незалежності. Адже у попередні Літні Ігри, починаючи з Атланти-1996 і закінчуючи Пекіном-2008, Україна мала мінімум 23 медалі.

Однак з точки зору розвитку спорту в нашій країні це феноменальний результат. За тих умов, коли спортсмени у тій чи іншій дисципліні не мають гідних умов для тренування, вони показали прекрасні результати.

До того ж, не варто забувати, що через суддівські скандали Україна не дорахувалася мінімум трьох медалей (бокс, спортивна гімнастика і легка атлетика). Тому, вважаймо, що норму-мінімум ми виконали.

Так, у деяких видах спорту наші спортсмени з різних причин не показали гідних результатів, але в інших перевершили очікуване. Тож, поставимо українським спортсменам оцінку "добре".

КЛИЧКИ ТРАДИЦІЙНО В УДАРІ

Брати Володимир і Віталій Клички продовжили переможні традиції і у році Дракона, здобувши на двох 5 перемог.

Старший брат 18 лютого у важкому бою здолав британця Дерека Чісору, а 8 вересня у Москві переміг нокаутом Мануеля Чарра.

Молодший брат почав рік з блискавичної перемоги над французом Жаном-Марком Мормеком (3 березня). Далі була перемога технічним нокаутом над американцем Тоні Томпсоном (6 липня). А в останньому поєдинку Володимир переміг кремезного поляка Маріуша Ваха (10 листопада).

Порадували наші боксери й на Лондонській Олімпіаді, виборовши 5 медалей – 2 золотих, 1 срібну та 2 бронзових. А якби не упереджене суддівство, то було б щонайменше шість медалей.

СПОРТИВНА МОЗАЇКА

Порадувала хокейна збірна України. Наші хлопці виграли передкваліфікаційний хокейний турнір на Олімпійські ігри в Сочі. Тепер у фіналі кваліфікації, що відбудеться в лютому 2013-го українці боротимуться за путівку на Олімпіаду з Данією, Білоруссю та Словенією.

Також у Рік Дракона український клуб дебютував у Континентальній хокейній лізі – "Донбас" є середняком Західної конференції.

В 2012 році Україна вперше за часи незалежності отримала свою шахову королеву! 27-річна харків'янка Анна Ушеніна тріумфувала на чемпіонаті світу в Ханти-Мансійську.

Крім того, наші чоловіча та жіноча збірні привезли дві бронзові нагороди з ювілейної Олімпіади у Стамбулі.

У грудні порадувала наша плавчиха Дарина Зевіна, виборовши золоту медаль на дистанції 200 метрів на спині на чемпіонаті світу у Стамбулі. Це перше золото України у плаванні за останні роки.

Та у спорті як і у  житті: поруч з тріумфами під ручку йдуть прикрі невдачі. 17-річна тенісистка Еліна Світоліна зупинилася за крок від перемоги наюніорському Wimbledon.

Неоднозначно  склався рік і для нашої чоловічої першої ракетки - Олександра Долгополова. Сашко то вилітав з першої двадцятки рейтингу АТР, то знову повертався.

На Australian Open програв у третьому раунді. Виступ на Roland Garros завершив в першому раунді, на Wimbledon у другому, на US Open – в третьому.

Наші "стріляючі лижники", себто біатлоністи, не порадували гучними перемогами у 2012 році. На чемпіонаті світу-2012 Україна посіла 10-е місце з бронзовою медаллю Віти Семеренко.

На етапах Кубка світу 2011/12 Віта Семеренко виборола "срібло" і дві "бронзи".

Більш вдало почався для України новий сезон 2012/13. Олена Підгрушна виборола "срібло" на першому етапі, а жіноча збірна за тиждень посіла друге місце у естафеті.

ДОПІНГ-СКАНДАЛИ

Рік Дракона приніс українському спорту два гучних допінг-скандали. У лютому спортивну громадськість сколихнула новина про дискваліфікацію нашої найтитулованішої важкоатлетки - Ольги Коробки.

Міжнародна федерація  важкої атлетики (IWF) виявила заборонений препарат у тест-пробі срібної призерки Олімпіади-2008. 26-річній Олі "впаяли" чотири роки дискваліфікації. Крім того, її позбавили бронзової медалі чемпіонату світу 2011 року.

Однак дев'ять місяців потому цей термін було скорочено  вдвічі. Повернення Коробки очікується 13 листопада 2013 року.

У грудні МОК позбавив золотої медалі Олімпіади-2004 штовхальника ядра Юрія Білонога. У серпні 2012 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) виявило заборонений препарат у допінг-пробі Юрія, взятої під час Афінської Олімпіади.

Автор: Адріан РАДЧЕНКО
За матеріалами: tsn.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити