10 питань для Конькова і ФФУ
Відповіді наводимо без купюр і правок.
- Як вийшло, що після пропозиції Харрі Реднаппу пост тренера збірної запропонували і Андрію Шевченку, не дочекавшись відповіді англійця? А якби обидва кандидати дали добро?
- Після пропозиції Реднаппу очолити національну збірну України, він сам і його агент вступили в переговори з клубом КПР. Під час зустрічі в Лондоні, представник тренера заявив, що вони розглядають два варіанти і більше схиляються до клубній роботі, тому нами було зроблено пропозицію Андрію Шевченку. Якби обидва кандидати дали згоду працювати з нашою національною збірною, то головний тренер команди визначався б на конкурсній основі.
- Чому Реднапп і Шевченка зробили пропозиції без розгляду їх кандидатур президією ФФУ, а Ерікссону і Фоменко - після розгляду? У чому логіка таких дій?
- Логіка-наука серйозна. Це вчення про правильність мислення. Реднапп і Шевченка зробили пропозицію, але з урахуванням подальшого розвитку ситуації та їх відмови від роботи зі збірною, ми перейшли до колективної формі розгляду кандидатів. Така логіка зрозуміла???
- На підставі чого Федерація нав'язувала помічників Харрі Реднапп? Чи буде аналогічна процедура по відношенню до Михайла Фоменка?
- ФФУ ніколи нікому не нав'язує свою думку. У ході переговорів з помічниками англійського тренера, представник ФФУ поцікавився чи буде Реднапп працювати лише зі своїми асистентами або візьме в штаб українських, на що отримав відповідь: «Ми із задоволенням попрацювали б з українськими фахівцями». Якщо Вам здається, що елементарне питання в ході переговорів є нав'язуванням, то це не наша проблема. Якщо Вас цікавить, чи буде керівництво ФФУ обговорювати призначення помічників Фоменко, то відповідаємо ствердно: так, буде.
- Як вийшло, що президія ФФУ викреслила Фелікса Магата з числа претендентів на пост тренера під час свого засідання, в той час як сам Магат стверджує, що у нього була пропозиція від ФФУ? Хто бреше - ФФУ чи Магат?
- У цьому питанні бажано також керуватися логікою. Якщо Магат отримав пропозицію від ФФУ, то що заважало викреслити його з числа кандидатів як і інших інших? Що заважає взагалі відсіяти претендента? Наскільки адекватно звинувачувати у брехні організацію, яка працювала з багатьма кандидатами? З тими, яким було зроблено офіційну пропозицію, так і з тими, з якими брали участь у переговорному процесі. А з деякими - зондували можливості.
- Чи правда, що кандидатура Магата була відкинута через те, що він не тренував національні збірні? Якщо правда, то які збірні тренували Реднапп і Шевченко, які отримали конкретну пропозицію від Федерації?
- Неправда
- Що такого чудового представив у своїй програмі Михайло Фоменко, що дозволило йому обіграти програму Ерікссона на голосуванні з рахунком 15:0?
- Що чудового сталося з автором питання, що він переплутав кількість членів Виконкому ФФУ, які проголосували за кандидатуру Михайла Івановича Фоменка?
- Чи вважаєте ви нормальним той факт, що пошуками головного тренера збірної займалися дві людини, один з яких був кандидатом на цей пост, а другий публічно підтримував його кандидатуру?
- Ваше питання не грунтується на фактичних обставинах, а тому некоректне.
- Ви вважаєте в порядку речей, що після свого призначення Михайло Фоменко відмовився від спілкування з пресою з формулюванням "мені поки нічого сказати?". Передвиборна програма тренера являє собою таку таємницю, що після перемоги на виборах він не може обговорювати її з пресою?
- Спілкування з пресою не є священним обов'язком громадянина України. Що стосується програми, то вона - інтелектуальна власність автора. Пам'ятається, пролонгація контракту з Олегом Блохіним відбулася і зовсім без звіту і представлення тренером його програми. І тоді питань у безіменних авторів не виникало. Ми впевнені, що Михайло Іванович Фоменко обов'язково зустрінеться з представниками ЗМІ.
- Чи можна зробити висновок, що відтепер усі спілкування Михайла Фоменка з пресою будуть відбуватися за цим же принципом і на прес-конфренції тренер буде приходити тільки, якщо йому буде що сказати? Незалежно від того, чи є що запитати журналістам?
- Ви в праві зробити будь-які висновки, якщо вони обгрунтовані і відповідають вимогам такої науки, як логіка.
- Якщо головний тренер надав таку потужну програму дій, то чому контракт з ним підписаний за системою 1 +2? Рівень довіри до новому наставнику становить один рік повноцінної угоди?
- Відсутність меркантильних мотивів, рвацтва і проявлена скромність дозволили тренеру самому запропонувати таку форму співпраці. Це говорить про високі моральні якості Михайла Івановича Фоменка. Тому, як кажуть, «рахунок на табло».
У разі виникнення інших питань, викладених, як ми сподіваємося, в більш коректній формі, ФФУ та її керівники готові дати вичерпні відповіді.
З Повагою,
Керівник Прес-служби
Павло Терновий