Український профі-бокс: ТОП-5 боїв 2012 року

senchenko-hatton
28 грудня 22:19
Переглядів: 157

Цьогоріч професіональний бокс був багатий на красиві і видовищні поєдинки. Ми склали п’ятірку кращих боїв 2012 року за участю українських боксерів. Згадуємо їх у хронологічному порядку.

1. Віталій Кличко – Дерек Чісора. 18 лютого 2012 року. Мюнхен, Німеччина. Бій за титул WBC надважкій вазі. Перемога Кличка 119:111 і 118:110 (двічі).

Довкола поєдинку, завдяки претендентові, було чимало скандалів. На офіційному зважуванні британець несподівано для всіх дав ляпаса українцеві. Безпосередньо перед боєм він плюнув у молодшого брата Віталія – Володимира. А після поєдинку на прес-конференції побився зі своїм співвітчизником, екс-чемпіоном світу у двох вагових категоріях Девідом Хеєм.

В четвертому раунді Кличко травмував ліве плече. Після чого працював в основному правою рукою. Обслідування після бою показало, що чемпіон надірвав зв’язки лівого плеча. Імовірно, це стало головною причиною того, що українець не зміг нокаутувати британця.

Двобій автору цих рядків прокоментував боксерський тренер з Москви Ігор Смольянов.

- Помилок Віталій не допускав - він весь час рухався, зупиняв Чісору передньою рукою, закручував, збивав блок і грамотно в'язався на ближній дистанції. Дозував силу удару, словом робив все, що потрібно і показав багатющий арсенал технічних дій. Просто британець виявився дуже вмотивований на перемогу і з дуже міцною головою. До всього іншого він не зупинився на ногах, як очікувалося в другій половині бою, а весь час продовжував досить швидко піджимати, що однозначно ускладнювало контратаки Кличка і виснажувало його. І Чісора єдиний, хто не виглядав блідо на тлі Віталія після бою з Ленноксом Льюїсом. Тільки це могло збентежити недосвідченого глядача. І звичайно Дерек проявив більше активності в чемпіонських раундах, чим однозначно зіпсував настрій як братам, так і їх фанатам.

2. Сергій Федченко – Хуан Мануель Маркес. 14 квітня 2012 року. Мехіко, Мексика. Бій за титул "тимчасового" чемпіона світу за версією WBO у першій напівсередній вазі. Федченко програв за очками — 110:118 двічі та 109:119.

Харків’янин провів дебютний бій за океаном і одразу проти легенди світового боксу. Мало хто вірив, що Федченко вистоїть всю заплановану дистанцію. А українець не тільки "дожив" до фінального гонгу, але й зміг проявити характер і дати гідний бій одному з кращих боксерів світу незалежно від вагової категорії.

З перших раундів Сергій добре рухався на ногах і намагався витягнути мексиканця на себе. Але досвідчений Маркес розумів, чим йому це загрожує в першій половині бою і не кидався вперед. Відтак Федченко змушений був сам підходити на середню дистанцію, де у суперника більше досвіду. Маркес дуже грамотно працював по поверхах, постійно переводив атаки на корпус українця.

В середніх раундах Маркес же почав все частіше вистрілювати повторними атаками. З восьмого раунду мексиканець почав піднімати темп. Федченко легкий на ногах, але, на жаль, атакував одиночними ударами, які легко перехопити. Маркес відверто йде вперед і б'є більше.

В чемпіонських раундах українець проявив характер і загострив бій, але цього недостатньо. На жаль, не було ударів по корпусу, які так уміло використовував Маркес, не було затяжних незручних атак, які б змусили суперника бути скутим і врешті-решт не було повторних атак.

3. В’ячеслав Сенченко – Пол Маліньяджі. 29 квітня 2012 року. Донецьк, Україна. Бій за титул чемпіона світу за версією WBA у напівсередній вазі. Поразка Сенченка технічним нокаутом у 9 раунді.

Колишній чемпіон світу у першій напівсередній вазі Маліньяджі, як і очікувалось, мав відчутну перевагу у швидкості. Сенченко відверто не встигав реагувати на його дії. Ближче до середини бою у В’ячеслава з’явилась гематома під лівим оком. Через кілька раундів він міг бачити лише на одне око. Після чергової серії пропущених ударів відомий американський рефері Стів Смугер зупинив бій, зафіксувавши перемогу свого співвітчизника.

Таким чином, діючими чемпіонами світу серед українців залишились тільки брати Клички. Володимир володіє поясами за версіями WBA, IBF і WBO. Віталій – за версією WBC.

4. Володимир Кличко – Маріуш Вах. 10 листопада 2012 року. Гамбург, Німеччина. Бій за титули чемпіона світу за версіями WBA, IBF і WBO у надважкій вазі. Перемога Кличка за очками - 120:107 двічі та 119:109.

Кличко-молодший вперше у кар’єрі зустрівся із габаритнішим за себе суперником. Секундував йому боксер і спаринг-партнер Джонатон Бенкс. Він замінив Емануеля Стюарда, який помер незадовго до бою. Кличко мав велику перевагу над суперником практично в кожному раунді. Лише в п’ятому поляк правим прямим дещо похитнув чемпіона, але добити не зміг.

Російський боксер-супертяж Євген Орлов, який у 2008 році спірно програв Ваху, а недавно спарингував з Кличком-молодшим, так прокоментував цей бій авторові цих рядків:

- На мою думку, це був один з найцікавіших боїв за останній час в надважкій вазі. Кличко безумовно був лідером і просто бив Ваха. Але це надважка вага, тому інтрига тривала весь бій. Тим більше, що в п'ятому раунді Маріуш дістав Володимира і почав допрацьовувати. І, можливо, бій на цьому і закінчився б. Але Кличка врятував гонг. Мабуть Володимир трохи розслабився через своє повне домінування в ринзі і пропустив удар.

5. В’ячеслав Сенченко – Ріккі Хаттон. 24 листопада 2012 року. Манчестер, Англія. Перемога Сенченка нокаутом в 9 раунді.

Українець вдало повернувся в ринг після квітневої поразки від американця Пола Маліньяджі. Для Хаттона поєдинок із Сенченком також був спробою повернення. Востаннє він виходив у ринг три з половиною роки тому – програв філіппінцеві Менні Пак’яо. Ще однієї поразки у кар’єрі британець зазнав від американця Флойда Мейвезера – в грудні 2007 року. На піку кар’єри Хаттон входив у число кращих боксерів світу незалежно від вагової категорії.

Початок бою проходив з перевагою англійця. Він зайняв центр рингу, діяв агресивно. Ставку робив на лівий боковий на стрибку. Сенченко зрідка контратакував. Мало використовував свій джеб, щоб утримувати значно нижчого Хаттона на дистанції. З шостого раунду на діях британця почала позначатися втома. Він уповільнився і багато промахувався. Українець точніший і більш акцентований, діяв розумно, технічно перегравав суперника. За десять секунд до закінчення дев’ятого раунду Сенченко поставив ефектну крапку в поєдинку. Його точний лівий боковий по печінці відправив Хаттона на настил рингу. Піднятися на ноги він зміг лише через декілька хвилин. На прес-конференції після бою британець оголосив про завершення кар’єри.

Автор: Василь ТАНКЕВИЧ
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити