На минулому тижні в івано-франківському спорткомплексі «Олімп» відбувся вже традиційний представницький всеукраїнський турнір з вільної боротьби, присвячений одному з найуспішніших борців вільного стилю на Прикарпатті та Україні, заслуженому майстрові спорту Михайлу Кушніру. Свого часу спортсмен ставав чемпіоном СРСР, переможцем юнацької та срібним призером першостей Європи, бронзовим медалістом на чемпіонаті світу. А вже багато років тому доля звела уродженця Надвірнянщини з городенківською спортсменкою, тож став знаменитий борець у нас своїм. Михайло Михайлович, або Михайлич, як його величають друзі, не лише завше серед почесних гостей під час наших турнірів, але й допомагає їх організовувати, підказує юним спортсменам і тренерам, загалом у нього тут багато друзів.
Організували ж турнір обласна федерація вільної боротьби на чолі з президентом Едуардом Прощуком, перший тренер винуватця змагань Степан Івонюк — нині заслужений тренер України (за успіхи саме свого вихованця). Окрім численних команд-учасниць майже з усіх куточків України, прилучилися до активної участі в турнірі городенківці Олександр Григорів — голова районної федерації боротьби, товариш Михайла по навчанню, майстер спорту Степан Гордаш, тренери ДЮСШ та спортсмени-учасники. До речі, й серед призерів змагань були наші юні надії, зокрема, вочевидь прогресують Олег Яринський, Марко Григорів, Микола Гордаш, як і решта юних атлетів.
За словами Едуарда Прощука, іменний турнір, присвячений Михайлові Кушніру, не тільки служить популяризації вільної боротьби на прикладі уславлених спортсменів-прикарпатців, але й отримуємо нагоду оцінити підростаюче покоління борців. Добре, що вже стало традицією, коли гостями турнірів, присвячених ветеранам боротьби Прикарпаття, є титуловані спортсмени-олімпійці. Історія прикарпатської вільної боротьби має славетні імена. Вже є кілька поколінь борців, які передають один одному досвід і розвивають боротьбу в області. Якщо говорити про наших легенд, то це, звичайно, призер чемпіонатів світу та Європи Михайло Кушнір.
— Приємно, що його турнір дійсно став своєрідним майданчиком для обміну досвідом різних шкіл України, —підкреслив Едуард Прощук. — Причому, щороку турнір виходить все на вищий якісний рівень. Це зауважують спеціалісти, тренери та гості турніру.
Багато добрих слів адресували Михайлові Кушніру на церемонії урочистого відкриття турніру та в кулуарах завкафедри Прикарпатського національного університету, професор Ярослав Яцьків, голова обласної організації ФСТ «Спартак» Михайло Стефанків, президент борцівського клубу «Опришки» Сергій Басараб, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів, учасник Олімпійських ігор у Лондоні Андрій Кв’ятковський, заслужені тренери України Ігор Дух, Юрій Кирилов, Василь Хмуляк, Анатолій Турлей.
ось що розповів нашим кореспондентам майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер першостей Європи Роман Мотрович із Києва:
— Історично склалося, що найпотужнішим центром вільної боротьби в області є Калуш. Тут працює унікальна людина — заслужений тренер України Ігор Барна. За свою кар’єру він виховав близько 25 майстрів спорту, в тому числі й вашого покірного слугу. А першим тренером Михайла Кушніра в Надвірній був теж знаний Степан Івонюк. Але ще з юначих років наші борцівські шляхи-дороги постійно перетиналися. Спочатку на обласних змаганнях, потім на всеукраїнських, а коли потрапили в союзні збірні, то взагалі стали не розлий водою. На всіх зборах були тільки разом. А був час, що взагалі п’ять років мешкали в одній кімнаті. Власне, по нинішній день ідемо пліч-о-пліч. Ось і тепер в столиці вирощуємо юних своїх послідовників. І, повірте, мій друг має чому навчити юних. Не тільки борцівським премудростям, але й умінню добиватися мети попри найскладніші перешкоди, умінню терпіти труднощі, долати, здавалося б, непосильні завдання. Одне слово, має мій друг воістину чемпіонський характер!
Зрештою, нагода поспілкуватися молоді з такими людьми, як Михайло Кушнір та його соратники по борцівському цеху, є головною цінністю таких турнірів. Тож побільше б таких!