Олена Овчиннікова стала призером чемпіонату світу з легкого та класичного універсального бою
львів’янка Олена Овчиннікова успішно опанувала новий вид спорту. Спортсменка спеціалізується на кікбоксингу, тайському боксі та боях без правил. А нещодавно в російському місті Мединь, що в Калузькій області, вона взяла участь у чемпіонаті світу з легкого й класичного універсального бою. Дебют у цьому екзотичному виді спорту був вдалим. У доробку Овчиннікової — «срібло» в легкому бою та «бронза» в класичному.
Несподіване «срібло»
Універсальні бої — новий вид спорту, який зародився в Росії та набуває популярності в країнах колишнього Радянського Союзу. Поєдинок складається з двох частин. Спершу бійці пробігають смугу перешкод: змійку, колоду, руко-хід, стріляють зі зброї, метають ножі та перелазять сітку. А в другій частині відбувається сам бій. У легкому поєдинку дозволено лише борцівську техніку. А в класичному — та сама смуга перешкод плюс рукопашний бій і боротьба в партері. За словами фахівців, універсальні бої схожі на бої без правил, тільки не для професіоналів, а любителів.
«Олена багатьом програвала першу частину протистояння. Це й не дивно, адже на цих змаганнях було чимало військових. Але під час бою вона надолужувала й добирала потрібні бали, — розповів «Газеті» тренер Олени Овчиннікової Віктор Лазурко. — Вирішили поекспериментувати й зголосилися до участі в цьому представницькому турнірі. Нам не випадало позмагатися в аналогічних турнірах в Україні, тому в Росію вирушили без відповідного досвіду. У Львові тренувалися на примітивній смузі перешкод, приїхали на турнір і зрозуміли, що справжньої смуги ще не бачили. Але нічого страшного — в очних протистояннях зі своїми суперницями Олена все розставила на свої місця».
«Люблю нові випробування. Прикро, що не здобула «золото», але для першого разу результат непоганий», — заявила «Газеті» Олена Овчиннікова.
Перед чемпіонатом світу Олена сподівалася вдало виступити в класичному поєдинку. А в легкому бою взяла участь тільки для того, щоб пристосуватися до смуги перешкод. Утім, коли почалися змагання, О. Овчиннікова несподівано для себе дійшла до фіналу в легкому бою. А ось в іншому виді вона зупинилася на стадії півфіналу. Дорогу їй перейшла росіянка. «Чимало фахівців відзначили, що в цьому поєдинку Олена Овчиннікова не поступилася, — каже Віктор Лазурко. — Просто судді не зараховували їй точних ударів, «тягнули» свою спортсменку. Тому в підсумку Олена програла. Згодом цей двобій назвали найкращим на всьому чемпіонаті світу, включно зі змаганнями чоловіків».
Наслідуючи кіногероїв
Олена Овчиннікова в спорті з чотирьох років. Займалася танцями, гімнастикою та багатьма іншими видами спорту. Поки не зупинилася на кікбоксингу. «Тоді великою популярністю користувалися американські бойовики. Мабуть, це і стало поштовхом до занять кікбоксингом. Тим паче, що мої батьки займалися карате, тому не заперечували», — каже О. Овчиннікова.
Багато років її тренером є Віктор Лазурко. За словами наставника, робота з дівчатами — специфічна. «Є свої нюанси й у фізичній, і в психологічній підготовці. Навантаження мають бути меншими, ніж у хлопців, — розповідає В. Лазурко. — Дівчат легко налаштувати на бої. Якщо правильно це зробити, вони дуже змінюються в рингу, стають агресивнішими. Хлопці під час бою такі самі, як у житті, а звичайна спокійна дівчина в рингу може перетворитися на агресивного бійця. В Олени хороша техніка завдання ударів, боротьби. Також її сильний бік — характер і цілеспрямованість. Вона не зупиняється перед перешкодами. Скажімо, два роки тому Олена змагалася в Австрії за пояс чемпіонки світу. В другому раунді вона зламала руку, але не зупинила бій і в третьому змогла перемогти з помітною перевагою».
«Відчувала біль. Це мене спонукало до активізації. Все-таки на кін було поставлено важку працю впродовж не одного тижня, — згадує Олена Овчиннікова. — Тому доклала всіх зусиль для того, щоб упоратися зі суперницею однією рукою. Для нокауту мені вистачило хвилини».
Незатребувані бійці
Олена Овчиннікова є семиразовою чемпіонкою світу серед професіоналів із кікбоксингу, була найкращою у світі в тайському боксі. Найчастіше змагається в Європі та США. За океаном вона часто б’ється в Лас-Вегасі. В Європі найчастіше О. Овчинінкова проводить поєдинки в Австрії. Промоутери з цієї країни навіть пропонували їй переселитися, але Олена відмовилася. «Мені неодноразово пропонували переїхати за кордон. Проте ще не було такої пропозиції, від якої не змогла б відмовитися. Зрештою, комфортніше тренуватися в Україні, а за кордоном тільки проводити бої», — каже Олена Овчиннікова.
Водночас у нашій державі турнірів із тайського боксу та кікбоксингу майже не проводять. Хіба що чемпіонати України чи розіграші національного Кубка серед аматорів. А ось професійні бійці в нас незатребувані.
Головним цьогорічним стартом для Олени Овчиннікової стануть Усесвітні ігри. Ці змагання ще називають Олімпійськими іграми для неолімпійських видів спорту. На цьому турнірі відбиратимуть учасників для участі в Кубку світу з тайського боксу, що відбудеться на батьківщині цього виду спорту. Тож українка має шанси взяти участь і в цьому престижному турнірі.
Довідка
Олена Сергіївна Овчиннікова народилася 22 квітня 1987 року в Дніпропетровську. Нині мешкає у Львові. Професійний кікбоксер, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв (англ. MMA). Чемпіонка Європи зі змішаних бойових мистецтв у найлегшій ваговій категорії за версією ISKA (2009 рік). Чемпіонка світу з кікбоксингу за версією WKA (2008-й, 2010 роки) та ISKA (2009-й, 2010 роки). Чемпіонка Європи з кікбоксингу й тайського боксу за версією ISKA (2007 рік). Майстер спорту міжнародного класу (2011 рік). 2010-го була в десятці найкращих бійців світу в найлегшій ваговій категорії серед жінок.