Олег БАРАН: «ВК «Барком» має усі шанси стати однією зі спортивних гордостей Львівщини»

baran
31 січня 11:20
Переглядів: 459

Футбольні «Карпати»,  баскетбольна «Політехніка-Галичина», гандбольна “Галичанка». Приблизно такою виглядає Львівщина спортивна на всеукраїнському рівні.  Вже найближчим часом до цього списку може потрапити ще одна команда - волейбольна. Принаймні у цьому переконаний засновник ТзОВ «Барком» ( ТМ «Родинна ковбаска»), президент волейбольного клубу «Барком» Олег Баран. Наразі ВК «Барком» змагається за  вихід у волейбольну Суперлігу. Про волейбольну перспективу, любов до спорту та спортивні плани нашого краю  – у інтерв’ю з президентом клубу. 

-Спортивна Львівщина відома перш за все клубом  «Карпати». Та й українці, чесно кажучи. Завжди надавали перевагу футболу. Як волейбол збирається шукати свого поціновувача?
-Волейбол – це олімпійський вид спорту. Він досить популярний у всьому світі. Тому перспектива розвитку тут досить велика. Щодо вболівальників, то їх кількість залежить, перш за все, від якості гри команди. Коли ВК «Барком» лише вийшла на спортивну арену, глядачів можна було полічити на пальцях. Це і зрозуміло, адже  команда була зовсім невідомою.  Сьогодні матчі «Баркому»  збирають десятки вболівальників.  Але все ще попереду:  команда  тільки  починає розвиватися. Насправді на Львівщині є кілька спортивних родзинок. Перш за все це футбольний клуб «Карпати»,  баскетбольний клуб  «Політехніка-Галичина»,  гандбольний клуб “Галичанка». Переконаний,  що найближчим часом до цього списку доєднається  й волейбольний клуб «Барком».

-А звідки у вас особисто любов до волейболу?І взагалі – для чого успішному підприємцю створювати спортивний клуб?
-Волейбольний клуб – це моє життя. А історія бере початок ще з юності.  Тоді особисто  займався волейболом. З часом почав підтримувати дітей-волейболістів. Дорослих волейбольних клубів у Львові не було. Тож більшість вихованців дитячих команд просто-на-просто не мали можливості професійно займатися волейболом. Власне, любов до волейболу і бачення, що діти, які досягнули  певного рівня подальшої кар’єри у цьому виді  спорті не мають – спонукала  мене до  створення власної волейбольної команди. Адже ми повинні мислити про майбутнє. Галичина завжди була першопрохідцем , думаю, волейбол – не стане винятком . 

-Перспективи волейбольного клубу «Барком» - якими вони є?
-Перспектива ВК «Барком» одна – створити на Львівщині висококласну волейбольну команду. А завдання на цей рік – це вихід в Суперлігу. Це ще одна сходинка у волейбольній градації. Минулий рік був для нашої команди особливо знаковим, адже вперше за два десятиліття львівська ВК  здобула перемогу у першості України з волейболу та автоматично потрапила у Вищу Лігу.  Сьогодні ми перші у турнірній таблиці Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги.

-Власне, новий тренер – це спосіб вивезти клуб у таку бажану для команди Суперлігу?
-Дійсно, наприкінці минулого року головним тренером ВК «Барком» став  Віктор Михальчук, олімпійський чемпіон 1968-ого року, володар Кубку світу 1965, чемпіон Європи 1967 та колишній тренер збірної України. Хочу наголосити, що для ВК «Барком»  новий тренер – це перш за все підняття кваліфікації нашого тренерського штату. Тобто, ми запросили відомого фахівця, який знаний не лише в Україні, а й далеко за її межами, щоб дати своєрідний  поштовх   нашим гравцям ще більше розвиватися  та здобувати ширші знання. На швидкий стрибок – ніхто не розраховує. Звісно миттєвого результату можна було б досягнути, якщо б паралельно з новим тренером у команді з’явилися нові, досвідченіші  гравці. Але у нас інше завдання, інші пріоритети: створити гідну команду з наших вихованців.

-Якими є шанси команди вийти у Суперлігу і що це означатиме для волейболу Львівщини?
-Скажу так: шанси є і вони досить великі.  Суперліга – це та мета, яку ставить перед собою кожен гравець ВК «Барком».   І для цього хлопці докладають максимум зусиль , вони наполегливо тренуються і на сьогодні показують непогані результати.  Суперліга це не лише досягнення команди, це честь області. Адже не треба забувати, що після здобуття статусу командою  Суперліги до нас приїжджатимуть  знаменитості українського і не лише волейболу.

-Хто грає у ВК Барком? Це професійні гравці?
-У волейбольній команді «Барком»  грають хлопці-професіонали, але  професіоналами вони  стали, пройшовши   дитячі волейбольні школи. Звісно у нас є випадки, коли люди почали займатися цим видом спорту вже у зрілому віці. Але вони поодинокі. Більшість наших гравців - це львів’яни, є кілька хлопців зі Закарпаття і  ще двоє  зі Східних областей. Основний пріоритет – створити команду з гравців нашого регіону. Насправді будь-яка команда – це  живий організм, який  змінюється і часто потребує коректив. Проте  я сподіваюсь, що більшість львівського колективу залишиться у команді ще набагато років. 

-А де відбуваються ігри і тренування «Баркому»? І чи, можливо, команда має свій фан-клуб?
-На сьогодні ми тренуємося на ТВК Південному, у спорткомплексі «Грація». Це хороший місце для тренування. Щодо фан-клубу, наразі «Барком» його не має. Але переконаний, що це питання часу. Наприклад, наші хлопці досить активні у соціальних мережах, тож автографсесії та переповнені зали вболівальників – ще попереду.

-Як на Вашу думку заохотити українців любити спорт? Адже, насправді, більшість спортивних шкіл  виживає за рахунок тренерів-фанатів.
-Так, дійсно, нинішні  спортивні школи, на жаль,  не мають того рівня підготовки, який вони мали колись, за радянських часів. Але попри це фанати волейболу на Львівщині є. І, як правило, волейбол тримається саме на цих людях. Я неодноразово про це говорив і говоритиму далі:  як би  не було, Україна має прийняти закон про меценатство, і тоді наш спорт отримає нові шанси на розвиток. Плюс -  пропаганда здорового способу життя. Любов і повагу до спорту треба прищеплювати ще з дитинства. Проводити відповідну  роботу, як в школах, так і у ЗМІ.

Автор: Людмила МІСЕЧКО
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити