Еволюція Володимира Кличка

Еволюція Володимира Кличка
30 серпня 13:54
Переглядів: 3876

Привіт, панове! Пропоную до вашої уваги повний варіант моєї статті, яка нещодавно вийшла у журналі "Країна".

За 15 років кар’єри професіонального боксера 35-річний українець Володимир Кличко пройшов шлях від спортсмена з любительською манерою ведення бою і незрозумілими перспективами до короля надважкої ваги, який з братом Віталієм "зачистив" найпрестижніший дивізіон.
Проаналізували головні етапи еволюції Кличка-молодшого для "Країни" боксерський тренер з Москви, Росія, 32-річний Ігор Смольянов, його колега з Мінська, Білорусь, Сергій Питалєв, 38 років, та боксер-надважковаговик з Нарви, Естонія, Валерій Семишкур, 36 років.

16.11.1996 - 5.12.1998. 24 перемоги над посередніми суперниками і поразка 5 грудня 1998 року в Києві технічним нокаутом в 11 раунді від міцного і досвідченого середняка, американця Росса П’юрітті.
Ігор Смольянов: - До пори до часу молодому професіоналові Володимиру Кличку для перемог вистачало аматорського багажу олімпійського чемпіона і фізичних кондицій. І ось він потрапив на Росса П’юрітті… Стало ясно - треба вчитися тактично правильно розраховувати сили впродовж бою, збільшувати ударну міць, щоб її неможливо було стримувати блоком. Міняти способи захисту на більш прості та ефективні. Ця зустріч показала, що Кличко поки діє в аматорській манері і ще сируватий. Він застоюється на ногах, не особливо заряджаючи їх і часто використовує не вигідний для себе захист руками.

13.2.1999 - 8.3.2003. 16 перемог (у тому числі завоювання та п’ять успішних захистів титулу WBO, зокрема перемоги над американцями Крісом Бірдом, Реєм Мерсером і Джамілем Макклайном) і розгром 8 березня 2003 року від південноафриканця Коррі Сандерса.
Ігор Смольянов: - Володимир Кличко засвоїв урок від Росса П’юрітті і продовжив кар'єру. В бою з Крісом Бірдом було очевидно, наскільки зросла його функціональна витривалість. Усі 12 раундів Володимир боксував - саме боксував, а не бив - і до завершення поєдинку виглядав зовсім свіжим. Чому програв Коррі Сандерсу? Володимир втратив мотивацію. Практично всі титули в любительському боксі і досить легка перемога в бою за титул чемпіона, охолодили його запал. Він "наївся". У підсумку - сенсаційна і розгромна поразка в другому раунді. На той момент, багатьом знавцям стають помітні промахи тренера Кличка Фріца Здунека. Володимир поки ще стоїть перед ударними суперниками, легко вступає в обмін ударами, наразі не комфортно почувається на середній дистанції і в клінчі…
Сергій Питалєв: - Поразки Володі, особливо від Сандерса, є більш цінним надбанням, ніж дуже багато перемог. Багато боксерів у таких ситуаціях ламаються і здають позиції. Володимир натомість просто помінявся як боксер, перш за все психологічно. Низка неоднозначних і складних боїв згодом - це вже етапи росту і етапи зроблених висновків. Бій із Сандерсом – один із головних в кар’єрі Кличка-молодшого. Програвши він зрозумів, що так більше жити не можна.

3. Заміна Фріца Здунека на Еммануеля Стюарда.
Ігор Смольянов: - На бій з американцем Леймоном Брюстером 10 квітня 2004 року Кличко вперше вийшов під керівництвом американця Еммануеля Стюарда, за яким закріпилося реноме шліфувальника зірок. Але, як мовиться, сильним людям - великі випробування. Володимир у загадковому бою програє технічним нокаутом у 5 раунді. Багато хто після цього списав Володимира з рахунків, навіть не підозрюючи, що вони мотивувати його на нову і найсерйознішу спробу повернутися в ринг і поділити з братом чотири основні титули світового боксу в надважкій вазі.
Валерій Семишкур: - Під началом Стюарда Володя дуже змінився, він став витривалішим, агресивнішим, набрав м'язову масу. Змінилася психологія, по-іншому став підходити до боїв! Видно, що Стюард добре над ним попрацював. Також не хочу образити Здунека, він хороший тренер, він підняв обох Кличків! Так що Здунек наклав на Володю свій відбиток, а Стюард продовжив.
Сергій Питалєв: - Здунек і Стюарт - це етапи механічного боксу і розумно вивіреного боксу в кар’єрі Кличка. Але тренер лише задає напрямок, робить себе насамперед сам спортсмен, його воля, його розум і психологія. В цьому Володя при Стюарду безумовно досяг успіху.

4. 24.09.2005. Головний бій в кар’єрі проти Семюеля Пітера.
Ігор Смольянов: - В бою проти нігерійського нокаутера Семюеля Пітера Володимир переміг не тільки суперника, а й себе. Саме в цьому бою почав формуватися новий стиль - Кличко не намагається більше вступати в розмін, тримає суперника на дистанції, рухається на ногах, хоча поки ще незатишно почуває себе в клінчі. Тричі побувавши на настилі рингу, Кличко все ж здобуває важку і заслужену перемогу за очками - рахунок на суддівських записках 114-111.

5. Після Семюеля Пітера. Одинадцять чемпіонських перемог, завоювання трьох титулів IBF, WBO і WBA.
Ігор Смольянов: - Поступово Стюард втілює в життя свої задуми, прибираються розмашисті удари справа, на зміну їм приходить важкий, але блискавичний прямий, коригується робота передньої руки - тепер вона б'є без зупинки. Ноги заряджаються і стають витривалими і чутливими - вони не роблять більше зайвих рухів. Ведеться потужна робота з силової і функціональної підготовки. В результаті 11 перемог в чемпіонських поєдинках і Володимир – загальновизнаний лідер надважкого дивізіону.

6. Резюме. Еволюція Кличка.
Ігор Смольянов: - Володимир упевнений в собі, більше його ніхто не може вдарити, просто не дістає. Знайдено ключ до успіху - це гостра робота з дистанції і клінч, який не дозволяє супернику розвивати успіх у ближньому бою. Плюс важкі удари з обох рук по найкоротшому шляху і незбагненна витривалість. Ось сьогоднішній Кличко! Різниця відчутна.
Сергій Питалєв: - Кличко на початку шляху і зараз? Боксер з якого не зрозуміло що вийде і володар трьох поясів світового боксу у надважкій вазі. Молодий спортсмен з відкрито наївно-зухвалим поглядом і досвідчений вовк з холодною головою і точним розрахунком. Час безумовно вписав Кличків в історію світового боксу як унікальний етап гегемонії братів у найпрестижнішій ваговій категорії.

10 ключових боїв у професіональній кар’єрі Володимира Кличка

1. 5.12.1998. Росс П’юрітті. Після низки легких і швидких перемог нокаутом Володимир отримав перший урок. Він зрозумів, що має бути функціонально готовий до 12-ти раундів бою і вміти рос приділяти сили на весь поєдинок.
2. 25.9.1999. Аксель Шульц. В Німеччині українець фактично відправив на пенсію місцеву легенду. Через сім років Шульц зробить безуспішну спробу повернутися в бокс.
3. 14.10.2000. Кріс Бірд. Кличко-молодший вперше став чемпіоном світу за версією WBO.
4. 8.3.2003. Коррі Сандерс. Брутальний розгром від південноафриканського шульги. Головний висновок – щоб повернутися на вершину, треба багато що міняти.
5. 10.4.2004. Леймон Брюстер. Перший бій під керівництвом Еммануеля Стюарда. Після незрозумілого поєдинку, в якому Кличка до 5-го раунду покинули сили, команда українця почала ретельніше ставитись до підбору членів команди і доступу посторонніх до штабу боксера.
6. 24.9.2005. Семюель Пітер. "Пан або пропав". Дуже ймовірно, що в разі ще однієї поразки, Володомир завершив би кар’єру. Він зламав стереотип про себе як про безвольного боксера зі слабким підборіддям.
7. 7.7.2007. Леймон Брюстер ІІ. У матчі-реванші Володимир довів випадковість своєї першої поразки.
8. 23.2.2008. Султан Ібрагімов. Перший об’єднавчий бій у кар’єрі Володимира. Перемігши в односторонньому двобої росіянина Кличко став володарем титулів IBF і WBO.
9. 13.12.2008. Хасім Рахман. Володимир не залишив жодних шансів екс-чемпіонові світу, переможцю самого Леннокса Льюїса і боксерові, з яким мав зустрітись Віталій Кличко, але через травми не зміг.
10. 2.7.2011. Девід Хей. Українець переміг в найбільш очікуваному поєдинку за останні дев’ять років – після бою Леннокс Льюїс – Майк Тайсон (Відбувся 8 червня 2002 року – "Країна") і став володарем трьох поясів IBF, WBO і WBA.

Це була стаття блогу Професіональний бокс із Василем Танкевичем  Якщо є якісь питання по цій статті, прошу залишати в коментарях.