Тернополянка Оксана Ралько встановила три рекорди

Default Image
24 вересня 12:27
Переглядів: 281

Протягом двох днів на Центральному стадіоні вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл демонстрували свої здібності у тринадцяти видах легкоатлетичної програми. Рекорд Оксани Ралько у бігу на 400 метрів перевершив результати 20-річних спортсменів, а нашій землячці - всього 17

Більше трьохсот учасників взяли участь у відкритій першості Тернопільщини з легкої атлетики.

Обласний турнір серед юнаків і дівчат пройшов у Тернополі 17-18 вересня. Змагалися юні спортсмени у трьох вікових категоріях: 1994/1995 і 1996/1997 років народження, а також - діти 1998 року народження і молодші. Програма першості включала у себе старти у 13 видах програми. Крім бігу на дистанції від 100 до трьох тисяч метрів, легкоатлети змагалися у метанні ядра та диску, потрійному стрибку, стрибках у висоту та довжину, а також провели естафету чотири по 100 метрів.

Кричав і бив себе у груди

За "обласну славу" боролися як молоді досвідчені спортсмени, так і зовсім юні таланти, для яких ці змагання стали найвизначнішими у кар’єрі. Одна із таких легкоатлеток - 12-річна чортківка Софія Лесик, незважаючи на зовсім юний вік, стала переможницею у бігу на 100 метрів.

- Легкою атлетикою я займаюся тільки рік, - каже вона. – найкращим результатом на стометрівці для мене є 14 секунд. У стрибках в довжину – 4,42 метра. У Тернополі я сподівалася виграти, і мені це вдалося. Я дуже-дуже рада, що виграла!

"Гаряче" було і в секторі для метання ядра серед юнаків. Один із учасників перед фінальною спробою 17 вересня, щоб підбадьорити себе, бив кулаком у груди ти голосно кричав. Утім, таке налаштування не допомогло спортсмену – спробу йому не зарахували.

Майже на коло "перебігла" своїх суперниць тернополянка Оксана Пиж - вихованка обласної дитячо-юнацької спортивної школи (ОДЮСШ). За словами дівчини, суперниць на дистанції 1500 метрів у неї фактично не було, тому й перемогти було легко.

- Перемогти було неважко, адже суперниці не склали гідної конкуренції, - каже Оксана. – Я вже три роки займаюся бігом. Виграла чемпіонат України, що відбувався у Ялті цього року. На сьогоднішньому чемпіонаті області покращила свій особистий результат на шість сотих секунди.

До речі, результат Оксани Пиж у бігу на 1500 м – 4 хв. 53 секунди.

Унікальний результат Ралько

Особистий третій рекорд області встановила того дня 17-річна Оксана Ралько. Вона є вихованкою Бучацької ДЮСШ, але вже багато років тренується у Тернопільській КДЮСШ №3. На відкритому чемпіонаті Тернопільщини молода легкоатлетка встановила рекорд, пробігши дистанцію 100 метрів за 12 секунд. Причому це вже третій рекорд Оксани Ралько на третій дистанції.

Нагадаємо, наша землячка володіє рекордом у бігу на 400 метрів – 56,21 секунди. У бігу на 200 метрів вона "встановила планку" на 24,89 секунди. Її третій рекорд – на стометрівці - рівний нормі кандидата у майстри спорту. Такий випадок для Тернопілля є унікальним, адже досі жодній спортсменці не вдавалося добитися таких успіхів.

До речі, рекорд Оксани Ралько у бігу на 400 метрів перевершив результати навіть 20-річних спортсменів, а нашій землячці - всього лише 17.

За підсумками змагань у Тернополі, відібрали спортсменів на чемпіонат України із легкої атлетики серед юнаків і дівчат 1994/95 року народження, що відбудеться у Ялті 27 жовтня цього року. Паралельно із цим обрали й кращих для участі в юнацьких іграх України, що відбудуться також у Ялті, але на початку жовтня 2011-го.

Найкращі результати в особистому заліку:

Своїми результатами, як повідомляє тренер КДЮСШ №3 Михайло Борейко під час відкритого чемпіонату Тернопільщини з легкої атлетики між команами ДЮСШ відзначилися такі спортсмени:

- вікова категорія 1994/1995 років народження:

1 місце – Оксана Ралько (біг 100 м – 12 с, біг 200 м – 25,1 с) – 773 очки;

1 місце – Павло Гудзь (біг 1500 м – 4,05 хв.) – 596 очок;

1 місце – Юлія Мариненко (біг 400 м – 1 хв. 014 с) – 524 очки;

1 місце – Наталія Олійник (біг 800 м – 2 хв. 22 с) – 549 очок.

- вікова категорія 1996/1997 років народження:

1 місце – Оксана Пиж (біг 1500 м – 4 хв. 53 с.);

1 місце – Христина Стефанишин (стрибки у висоту – 1,61 м);

1 місце – Назар Смеречинський (біг 100 м – 11,5 с);

1 місце – Віктор Сенчук (стрибки у довжину – 5,93 м, а також 2 місце у бігу на 100 м – 11,6 с).

- вікова категорія 1998 року народження і молодші:

1 місце – Іван Карюк (штовхання ядра – 11,68 м);

1 місце – Софія Лесик (біг 100 м – 14 с).

1 місце – Уляна Олійник (біг 400 м – 1 хв. 008 с).

Командні результати турніру:

- вікова категорія 1994/1995 років народження (13 команд):

1. КДЮСШ №3, 2. ОДЮСШ, 3. Бучацька ДЮСШ;

- вікова категорія 1996/1997 років народження (16 команд):

1. ОДЮСШ, 2. ДЮСШ "Колос", 3. КДЮСШ №3;

- вікова категорія 1998 року народження і молодші (12 команд):

1. Кременецька ДЮСШ, 2. Бережанська ДЮСШ, 3. Зборівська ДЮСШ та Бучацька ДЮСШ.

За матеріалами: 20minut.ua