Стадіон ще не добудували, а уже до Олімпіади готуємось...

Default Image
17 жовтня 20:27
Переглядів: 849

Темою номер один цьогорічного Міжнародного економічного форуму у Трускавці стало проведення на Львівщині зимових Олімпійських ігор у 2022 році.

«Олімпійський проект» буде «дуже і дуже дорогим», попередив  віце-президент Національного олімпійського комітету України Віктор Корж. До 2014 року Львівщина планує освоїти на «Олімпійську надію» 25 мільярдів гривень!

«Програма передбачає будівництво п’яти об’єктів на території Львівської області, зокрема у Львові, Тисовці і Славському. Уже з наступного року почнеться фінансування по цій програмі. Основне завдання – створити цю спортивну інфраструктуру, яка слугуватиме базою підготовки олімпійців на території області. Це стратегічне завдання. А сама Олімпіада… Ще потрібне щастя виграти заявку», – заявив голова Львівської обласної адміністрації Михайло Цимбалюк. Він також висловив занепокоєння графіком здачі в експлуатацію стадіону до Євро-2012. Якщо почнуться затяжні дощі, то не виключено, що здати стадіон вчасно не вдасться. Нагадаємо, офіційне відкриття стадіону «Львів-Арена» (охочих придумати назву наразі не знайшлося, тож робоча назва стадіону буде офіційною) заплановано на 28 жовтня. Але уже ходять чутки, що відкриття перенесуть на листопад…

Щодо інших тем Економічного форуму, то у Трускавці обговорювали можливість видобутку сланцевого газу на Львівщині (начебто знайшлась американська компанія, яка готова вкласти кошти у проект), будівництво ділових центрів для «айтішників» у Львові та створення індустріальних парків. До слова, про індустріальні парки, у яких зацікавлені інвестори, які займаються реальним виробництвом, говорять на форумі уже років п’ять. Досі на Львівщині не створено жодного такого парку.

«Я завжди кажу, що Україна – це історія успіху, яка ще попереду. Але питання: коли? Для цього недостатньо мати хороший потенціал та освічених людей. Треба приймати конкретні рішення. Має бути верховенство права і рівні умови. Ресурси треба залучати з усього світу, а не залежно від їх національної приналежності», – заявив президент Американської торговельної палати Хорхе Зукоскі, який уже традиційний гість на Трускавецькому форумі.

Цього року на форум до Трускавця приїхала рекордна кількість учасників – близько 650 чоловік з 22 країн світу. З презентаціями та доповідями виступили 56 доповідачів з України, Чехії, США, Канади, Австрії, Китаю, Польщі, Німеччини, Білорусі... Проте більшість з них – представники влади, громадських організацій тощо. Як сказав «ВЗ» один із підприємців, «тут зібралась непогана бізнесова тусовка, але реальних інвесторів можна перерахувати на пальцях однієї руки». Ані президент, ані прем’єр Трускавецький форум не відвідали. Єдиним «віпом» цього року був віце-прем’єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Чи вдалось досягти домовленостей щодо якихось конкретних проектів, організатори наразі не говорять.

«На минулорічному форумі компанія Nestle презентувала свій проект створення ділового центру у Львові. Він уже створений – там працюють понад сто випускників львівських вузів. Були представники фірми ОККО, яка торік презентувала свій проект, а зараз уже підписала новий пакет з Європейським і Світовим банками щодо розширення мережі заправних станцій і доведення їх до 500. Фірма Leoni, яка працює на території Стрийського району, минулого року демонструвала новий проект – зараз його уже реалізують у Бродах. До кінця цього року там буде створено майже 100 робочих місць. А протягом двох наступних – до трьох тисяч робочих місць», – каже голова ЛОДА Михайло Цимбалюк.

Автор: Зіновія ВОРОНОВИЧ
За матеріалами: Високий Замок