Bаderstadt ultras – найгарячіші фанати львівських «Карпат»

21 квітня 22:39
Переглядів: 940
Default Image

Приходячи на домашні матчі львівських «Карпат», любителі футболу мають можливість не тільки споглядати за грою улюбленої команди та її суперника, а й бачити цікаве дійство у 15 і 16 секторах стадіону «Україна». Саме там розміщуються найгарячіші фанати «зелено-білих».

Найактивніші вболівальники ФК «карпати» створили фанатські організації, які називаються «фірмами». Вони поділяються на «ультрас» і «бригади». «Ультрас» безпосередньо підтримують команду в секторі під час матчу. Активна манера вболівання народилася в Італії. Тамтешні «тиффозі» роблять ставку на візуальну складову – прапори, банери зі слоганами, портрети футболістів. Фанати також організовують вокальне й часто піротехнічне шоу… Об’єднаним львівським «ультра» угрупованням є Banderstadt ultras.

«Бригади» ж (або ж «хулс», від слова «хулігани») займаються утвердженням свого авторитету в «махачах» із фанатськими «фірмами» інших команд. Зазвичай бійка відбувається… за домовленістю, коли «бригади» їдуть підтримувати свою команду у «вороже» місто або ж перед матчем вдома. Фанати б’ються без зброї, кулаками. Для карпатівських «хулс» ворогами є фанати таких клубів: «Ворскла» Полтава, «Металург» Запоріжжя, «Чорноморець» Одеса, «Львів», «Волинь» Луцьк. Дружать з командами «Динамо» Київ, «Дніпро» Дніпропетровськ. Нейтральні, наближені до хороших, відносини з клубами «Шахтар» Донецьк і «Металіст» Харків. Бійка може відбутись і з «хулс» дружньої команди, після чого усі разом ідуть святкувати... Цей агресивний вид «уболівання» прийшов до нас із Англії. «Хулс», що підтримують «Карпати», об’єднані у «фірми» PRIDE та LCF (Lviv Сity Firm).

У Львові є ще такий вид уболівальників, як «Автофани» (Autofans), які влаштовують перед матчами автопробіги. За кілька годин до початку гри організована колона автомобілів з прапорами і атрибутикою клубу проїжджає містом визначеним маршрутом. «Ультра» же добираються на стадіон, влаштовуючи піші марші з центру міста.

Зовсім юних уболівальників називають «карлами». Неорганізованих фанатів, тобто тих, що приходять на стадіон із насінням і вболівають сидячи, «ультра» назавають «кузьмичами»… Про філософію та ідеологію львівського фан-руху «ВЗ» розповів Олексій, учасник «фірми» Pride.

– Фірмі Pride приблизно три роки. У ній зібралися люди, об’єднані не лише футболом, а й політичними поглядами. В основі фірми Pridе – націоналізм, любов до рідного міста, до «Карпат».

– З політичними організаціями співпрацюєте?

– Ні. Ми самі собі політика… Ніхто нами не маніпулює. Ми проти втручань влади і політиків.

– Звідки беруться кошти на банери?

– Збираються кошти з усього сектору. Або «фірми» готують свої власні банери, або ж скидаються. Клуб до цього стосунку не має. Спонсорів не маємо.

– Хто придумує гасла й кричалки?

– Деякі кричалки ще з 90-х років, але з кожним роком їх осучаснюємо. Тут сталася справжня революція. У 90-х кричали, до прикладу, «Оле! Оле! Оле!». Тепер більше йде акцент на співи – рухаємось до європейського стилю вболівання. У Львові після створення угруповання Banderstadt ultras 16-й сектор став одним з найкращих в Україні з візуального оформлення та звукового наповнення. Перформенси готуємо спільно. Останній великий перформенс був на матчі з «Шахтарем» – портрет Бандери і модульне шоу «Червоно-чорне». Усі «фірми» збиралися, обговорювали, що і як робити, а вже Banderstadt ultras це організували. Кричалки заряджає не тільки конкретна «фірма», їх заряджає весь фанатський сектор.

– У вас є кілька кричалок із матюками…

– У нас їх мало. Стадіон – це не театр. У світі стільки зла, що одна кричалка з матюками не змінить його в поганий бік… Якщо на фанатському секторі кричать матюки, то це не означає, що на центральних трибунах дядьки, які випивають перед футболом, не викрикують тих самих матюків… Хоча боротися з матом плануємо.

– Чому з фанатами «Динамо» й «Дніпра» дружите, а з деякими іншими ні?

– У фанатів інших клубів більший акцент на підтримку команди, міста, а у Львові фанатський рух базується на націоналізмі, який завжди протиставлятиметься владі. Дружба з «Динамо» ще з часів СРСР, на основі ідеології. Київ проти Москви, «Динамо» проти «Спартака», Львів також був проти Москви. А оскільки «Динамо» було хорошим другом «Дніпра», то й створилася така коаліція.

– У 16-му секторі багато неповнолітніх. Вони, здається, несвідомо роблять свій вибір, ведуться на моду?

– Є таке. Триває постійна робота з кадрами, але важко проконтролювати, квитки на сектор продаються для всіх… Хочемо боротися з пияцтвом на секторі. Люди мають приходити на сектор, розуміючи, чого туди приходять. Не випити й покричати, а підтримати команду. Щоб сектор був візитівкою Львова, а не позорищем.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити