Від неділі 31 липня до вівторка 2 липня у Варшаві на стадіоні Polonia, цього року змагалося десять команд. Шість з них репрезентувало столицю Польщі – Polonia та її околиці – Sokół (Сєроцк), RKS (Maзур Радзимін), CeSIR Warka, APSoccer Delta (Слупно) і Dzieсi Fundacji. Не забракло гостей і з-за кордону. Прибули англійці 303 Polish Soccer Club (Нортгемптон), німецька Fortuna (Дюссельдорф) і два колективи з України – львівські «Карпати» (тренер – Дмитро Лапицький) та «Опір» (тренер – Роман Синявський). Участь у змаганні взяли діти 2005/06 років народження. Як щороку цей турнір був символічним вшануванням пам’яті дітям, які воювали у Варшавському Постанню під час Другої світової війни.
Господарі турніру знову довели, що, як ніхто інший вони з шаною і повагою відносяться до історії свого міста і держави. Вже під час презентації команд не забракло історичних елементів - в ролі хорунжих кожної з команд виступили члени Товариства Історична Група Zgrupowanie Radosław та Історично-культурне Товариство Poland First to Fight з Мадрида. З вступним словом виступило чимало офіційних представників міста Варшава та спортивних діячів. В рамках офіційного відкриття турніру коротку промову виголосив професор доктор наук, Станіслав Спечік. Та найтепліше юні футболісти вислухали промову пана Єжи Пєкажевського, який у далекому 1944 році був на стороні тих поляків, які вели відчайдушну боротьбу проти окупанта. На спортивних об’єктах Polonia панувала чудова погода, а серед дітей з Польщі, Німеччини, Англії та України тепла і товариська атмосфера.
Після урочистостей прийшов час на груповий етап. У групі «А» з першого дня змагань стало зрозумілим, що німецька команда перевищує всі інші команди тактичною дисципліною і технічним навчанням. Гості з Дюссельдорфу розгромили APSoccer Delta (Слупно) - 19:0, обіграли Wark - 10:3, Polonia - 5:1 і 303 Polish Soccer Club - 7:3. У групі «B» чудово грали обидва львівські колективи, які - як виявилося – провели між собою найбільш затятий матч групового етапу, в якому тріумфували «Карпати» (2:1). Переможець групи «B», молоді футболісти «Карпати», обіграли команду RKS - 5:2, Dzieсi Fundacji - 8:1. Натомість, Sokółu завдали нищівної поразки аж - 23:0.
Побували учасники турніру на екскурсії та покладали квіти до підніжжя Малого Повстанця. Цей факт з року на рік залишається найбільш емоційним, адже десятки дітей задумуються над тим, що люди пережили у час війни. На жаль, зараз на сході України подібна ситуація. От тільки ворог інший.
Фінальна зустріч між Fortuna і «Карпатами» обіцяла бути безмірно захоплюючою. Так воно й було. Після першої половини гри «зелено-білі» вели - 3:1 і, здавалося, що українці своєї переваги не упустять, а по завершенні гри саме капітан зі Львова піднесе над головою головний трофей. Проте львів’яни після перерви спочили на лаврах, а німці забили один гол зі штрафного удару і повірили, що спроможні вирвати для себе перемогу. Заризикували і кинули усі сили в атаку. Ризик окупився. За три хвилини перед кінцем гри вирівняли стан матчу. Тож нічия – 3:3. Для виявлення переможців довелося фіналістам пробивати карні удари. Влучнішими виявились німці - 5:4. Отож Fortuna втретє здобула кубок Пам’яті Малого Повстанця.
У матчі за 3 місце «Опір» переміг Polonia – 3:0. Так, що львів’яни можуть бути задоволені з поїдки до Варшави. Рівень команд та поєдинків був різноманітний, однак жодній із команд не можна дорікнути у відсутності амбіцій. До того ж футбол єднає народи. про що неодноразово наголошувалось у Варшаві.
Організатори змагань назвали кращих:
Воротар – Кшиштоф Болєк (Polonia Варшава);
Бомбардир - Денис Лужний (ФК «Опір» (Львів) – 16 м’ячів);
Гравець – Сімон Фу (Fortuna (Дюссельдорф).
Кубок Чесної гри отримала команда - AP Delta (Слупно).
Учасники турніру отримали меморіальні медалі, кубки та речові нагороди, які їм вручили Єжи Енґель, - голова S.A. Polonia Варшава, Ярослав Яв’як - заступник президента міста Варшави, Януш Самель - директор Офісу Спорту і Рекреації Варшави Єжи Пєкажевський - почесний голова Polonia Варшава а також головна постать турніру Барбара Пєкажевська, яка подбала про все, що необхідно для проведення подібного міжнародного змагання. Це така собі - Мама «Малого Повстанця». Це прекрасно, коли дбають про молоде покоління не на словах, а на ділі.