4 золотих та 3 срібних нагороди здобула українська збірна на юніорському чемпіонаті Європи, який в суботу завершився у Львові. Серед нових героїв боксерського рингу Андрій Матяш з Херсона.
- Андрію, вітаємо з чемпіонським титулом. Чи це перший твій успіх на міжнародному рівні?
- Минулого року я виборов титул віце-чемпіона Європи в Угорщині у вазі до 43 кг, а цьогоріч переміг вже у вазі до 50 кг.
- Чи сподівався на перемогу?
- Так! Я ставив собі високу планку і прагнув лише «золота».
- Ти провів чотири поєдинки, у якому з них перемога далася найважче?
- Стартовий поєдинок, у якому боксував з чехом, був легким, я спокійно переміг з двома нокдаунами. Потім з одним нокдауном здолав болгарина. У півфіналі зустрівся з англійцем – ось цей поєдинок і був для мене найважчим, перевагу отримав лише за очками. Дуже під час бою допомогли глядачі, які плескали та сканували «Україна»! Дякую вболівальникам. Насамкінець, у фіналі боксував з румуном, якого переміг з рахунком 3:0.
- Чемпіонат Європи – це лише початок твоєї кар’єри. Успіхи якого боксера прагнеш повторити чи навіть перевершити?
- Мій кумир кубинець Гільермо Рігондо – дворазовий чемпіон Олімпійських ігор, один з найсильніших боксерів любителів за всю історію, у нього 408 перемог і лише 8 поразок. З наших боксерів це Василь Ломаченко та Олександр Усик.
- А чи був Усик на боях, адже попередньо організатори чемпіонату Європи анонсували його присутність?
- Так, і ми чекали. Та наскільки знаю, він поїхав додому.
- З твоїми здобутками можна вже і на титул чемпіона світу замахнутися...
- Можна. Незабаром чемпіонат України, який буде відбірковим на чемпіонат світу. Переходжу у нову вагову категорію, тож треба багато працювати, щоби бути сильнішим і там. Поки боксуватиму у вазі до 52 кг, поступово планую перейти у 60 кг. А де більша вага, і удари, як правило, сильніші. Подібно до того, як я сильніший у своїй вазі, є чемпіони і в інших вагових категоріях. Тож треба показувати, що я кращий!
- Ти вже побував на чемпіонатах Європи і за кордоном, і в нас. На твою думку, чи зумів Львів вдало організувати боксерське Євро?
- У Львова навіть краще і престижніше вийшло. Хороші умови зробили як для учасників змагань, так і для глядачів. Спортсменів постійно возив автобус. Чув, що були безкоштовні автобуси і для глядачів. Та й самі люди! У вас дуже привітне місто!
P.S. Вітаємо і інших наших чемпіонів Європи - Артема Дем’яненка (до 48 кг), Івана Папакіна (до 70 кг) та Аркадія Карцана (до 80 кг)!