Тренер "Динамо-2" дав відверте інтервю про проблеми та перспективи своєї команди.
Під час міжсезоння вже багато гравців покинули другу динамівську команду і перейшли в клуби вищої ліги. Останнім гравцем, який покинув команду став захисник «Динамо» Артем Бутенін, який продовжить виступи під керівництвом Віталія Кварцяного у луцькій «Волині», новачка вітчизняної Прем'єр-лізі.
- На жаль, зараз немає можливості, щоб дубль «Динамо» чи «Динамо-2» свої домашні матчі проводили на стадіоні імені Баннікова, але я вважаю, це було б дійсно правильним рішенням, тому що коли ігри проходять на динамівській базі, це нецікаво нікому - ні уболівальникам, ні футболістами. Оскільки ігри ці проходять фактично без глядачів. Добре, що ще є виїзні матчі: люди охоче йдуть на дубль «Динамо». Коли ми грали в Луганську, зібрався практично повний стадіон!
При цьому якщо дубль «Динамо» чи «Динамо-2» невдало зіграють у домашніх поєдинках, вболівальники відразу ж пишуть: «Ось мовляв, дивіться, яка у нас росте молодь». Але я вважаю, що молодь повинні виховувати не лише тренери, але і вболівальники. А кому зараз потрібна друга команда «Динамо»? На матчі, які проходять на базі, приїжджає, в кращому випадку, порядку 20-30 шанувальників команди. Невже «Динамо-2» грає в 50-100 кілометрах від Києва?
Вболівальники обурюються, що у нас немає молоді. А як молодь виховувати? Одні тренери це зробити не зможуть. Хлопцям важливо бачити, що вони потрібні не тільки тренерському штабу, а й шанувальникам команди.
- У якій стадії зараз знаходиться питання про можливе проведення матчів «Динамо-2» і дубля на стадіоні імені Банникова?
- Ця ідея виникла далеко не сьогодні. І я вважаю цю ідею дуже правильною. Тому що, граючи на базі, «Динамо-2» взагалі нікого не збирає. Так, приїжджають родичі футболістів, їх дівчата. Але навіть молоді хлопці повинні грати для вболівальників. Всі говорять, що «Динамо-2» і дубль «Динамо» за підсумками минулого сезону посіли нижчі місця. Але кому цікаві ці команди? Кому вони потрібні? Однією інформації про матчі мало - футболістам важливо бачити, що вони грають для когось. Вболівальник може мати будь-яка думка про гру своєї команди, може захоплюватися її грою, може ганити її, але він не може не боліти за неї!
Ось завтра відбудеться матч дублерів «Динамо» і «Таврії». На поле вийдуть хлопці, які ще вчора вважалися в динамівській академії, і вони навіть не відчують цього нового для себе рівня. І якщо вони будуть грати за підтримки хоча б ста-двохсот уболівальників, то вони зовсім інакше будуть рости, вони будуть показувати зовсім інший футбол. Я в цьому впевнений!
Що стосується варіанту з проведенням матчів на стадіоні імені Баннікова, то зараз з його втіленням у життя виникли труднощі через те, що цю арену своїм домашнім стадіоном на чемпіонат України сезону 2010/11 заявив київський «Арсенал». Ймовірно, в цій ситуації говорити про ідею перенесення на стадіон імені Баннікова матчів «Динамо-2» і дубля «Динамо» немає сенсу ...
Президент «Динамо» Ігор Суркіс всією душею вболіває за «Динамо» і щиро хоче, щоб молоді футболісти доростає до рівня першої команди. Однак для цього потрібна і допомога уболівальників. Всі кричать, що немає молодих футболістів. Насправді ж вони є, але як їм рости? За рахунок чого? Для кого грає дубль і «Динамо-2»? Для кого грає молодь? ... Хлопці виходять на поле і бачать на трибунах 20 уболівальників. Кому їм демонструвати своє вміння? Навіть тренер першої команди приходить на ці матчі вкрай рідко. І для кого ж у підсумку грати молоді? ..
- Наскільки часто головний тренер «Динамо» відвідує гри «Динамо-2» і дубля?
- (Після паузи). Я взагалі не хочу порушувати це питання ... Можу сказати, що мені боляче все це чути і боляче це все озвучувати. Я не хочу про це говорити. Але відповідаючи на поставлене питання, скажу одне: на жаль, ці візити трапляються не так часто ...
- А президент клубу як і раніше регулярно відвідує матчі «Динамо-2» і дубля?
- Зараз не так часто, як раніше. Думаю, нині у президента клубу вистачає інших проблем і питань, і при цьому не так багато вільного часу, щоб відвідувати вага без винятку матчі «Динамо-2» і дубля. Так, зараз Ігор Михайлович не так часто приїжджає на ці поєдинки, як раніше, але він приїжджає. І в президентові клубу я абсолютно впевнений і цілком йому довіряю. Я завжди можу з ним поговорити і вирішити будь-які питання. І знаю, що президент «Динамо» всією душею любить нашу команду. Для мене це найважливіше. Втім, думаю, це важливо не стільки для мене, скільки для вболівальників.
- І на додаток до попередніх питань: наскільки молодим гравцям цікаві матчі «основи»? Як часто вони їх відвідують?
- Звичайно, і гравці «Динамо-2», і гравці дубля слідкують як за виступом один одного, так і за виступом першої команди! Не можу сказати, як часто вони відвідують матчі «Динамо», але, думаю, якщо людина прагне до першої команди, то він напевно дивиться матчі з її участю.
- Трохи змінимо тему. Наскільки сильно відрізняються твої функції в тренерському штабі «Динамо-2» від обов'язків, які ти виконував у дублі?
- Особливих відмінностей тут немає. Інша справа, що «Динамо-2» - це більш високий рівень, оскільки мова йде про виступ у першій лізі, де грають вже дорослі, навчені футболісти. У турнірі дублерів ж позначаються вікові обмеження. Це більше юнацький футбол. А «Динамо-2» - це команда, яка дійсно потребує серйозної підтримки вболівальників, адже вона виступає в першій лізі. Знову ж таки, всі говорять, що у нас немає молоді. А ви порахуйте, скільки гравців з другої динамівської команди на правах оренди виступають у клубах Прем'єр-ліги та першої ліги! Думаю, що з цих футболістів можна зібрати декілька окремих команд. Так що молодь як раз-то і є.
І вважаю правильним, коли гравців «Динамо-2», що досягають певного рівня, віддають в оренду в інші клуби, щоб вони отримали перший досвід виступу у вищому дивізіоні. Той же Петров. Він не походить тренеру першої команди - нічого страшного! Його віддали в оренду «Кривбасу», щоб він там набирався досвіду. Те ж саме стосується і Воронкова, Морозюка ... І це правильно! Тільки в цій ситуації не треба нарікати на недостатньо високе місце, яке посідає «Динамо-2» в турнірній таблиці першої ліги, оскільки команда відчутно змінює свій склад прямо по ходу сезону.
- А хто з нинішніх гравців «Динамо-2», на твій погляд, є самим перспективним футболістом команди?
- Я тільки місяць працюю з командою, і мені зараз складно когось виділити. Крім того, це було б неправильно з мого боку. Необхідно пропрацювати з командою хоча б один сезон.
Важливо, щоб людина сама хотів чогось досягти. І можу сказати, що в команді такі хлопці є. Але, на жаль, в той же час досить багато і таких, які досягли якогось рівня, домоглися якийсь зарплати, і все - їх більше нічого не цікавить. Звичайно ж, ми намагаємося знайти в них щось, щоб їх самих зацікавити в плані футбольного зростання, але багато хто дійсно сповнені впевненості, що все те, чого вони досягли на даний момент - цілком достатньо для самозадоволення. Напевно, це наша - тренерів - завдання, направити таких хлопців у правильне русло.
- До речі, як у нинішньої молоді з режимом?
- У нас було краще ...
- А як розвивалася ситуація з Петровим? Чи обговорювався варіант, при якому цей футболіст міг залишитися в «Динамо-2»?
- З «Динамо-2» ніхто нічого не обговорює.
- Які завдання, в тому числі турнірні, стоять перед «Динамо-2»? І який результат, не тільки зайняте місце, буде вважатися задовільним?
- Завдання перед командою, звичайно, ставляться. Але при цьому важливо розуміти, що з себе представляє кадровий потенціал «Динамо-2». Найближчим часом ряд гравців команди поповнить «Волинь». На цьому відтік від команди, цілком можливо, не зупиниться. І це правильно, адже мова йде про одержання практики в Прем'єр-лізі! Але тоді треба відповідним чином ставитися і до завдань, які стоять перед «Динамо-2». Адже сьогодні перед нами ставлять за мету потрапити до трійки, а завтра у нас забирають відразу декількох футболістів. Повторюся, я підтримую такий відтік, цим виконавцям треба грати на більш високому рівні, треба набиратися досвіду, оскільки зараз вони явно не тягнуть на рівень першої команди «Динамо». А погравши сезон у Прем'єр-лізі в складі іншого клубу, вони, можливо, опиняться в цій самій першій динамівській команді.
- Якщо вже заговорили про першій команді, не можу не запитати твого думки про старт «Динамо» в чемпіонаті України?
- Думаю, що моя думка на цей рахунок не відрізняється від думки всіх уболівальників «Динамо». Ясно, що старт може бути різним - вдалим, невдалим, і зараз всі наші надії пов'язані з кваліфікацією Ліги чемпіонів. Зрозуміло, що навіть найбільш невдалий старт (нехай навіть три поразки поспіль!) Буде забутий у випадку, якщо команда проб'ється в груповий турнір Ліги чемпіонів. Але дай Бог, щоб ми туди пробилися ...
А що стосується чемпіонату України, то не варто надмірно драматизувати сам факт осічки в матчі з «Оболонню». Я впевнений, що і «Шахтар» чекають поєдинки, в яких «гірники» недорахуються очок. Інша справа, що зміст гри «Динамо» в зустрічі з «Оболонню» нічого хорошого навіяти не може ... Ні для вболівальників, ні для футболістів.
- Порадь щось Валерію Газзаєву ...
- (Після паузи). Валерій Газзаєв - це така людина, якому що-небудь радити - смерті подібно.
- Чи ти бачиш себе головним тренером у перспективі?
- Мені цікава ця робота. І, головне, я відчуваю, що дійсно можу допомогти молодим хлопцям, і бачу, що їм цікаво зі мною працювати. А як буде далі, ніхто не знає - тут має зійтися дуже багато обставин. А вчитися я продовжую. Диплом «В» я вже отримав, зараз навчаюсь на диплом «А». Після цього вже можна буде замахнутися на диплом «Pro».
Важливо, щоб кожен був на своєму місці. В одному зі своїх коментарів щодо ЧС-2010 я говорив, що Дієго Марадона - великий футболіст і людина в Аргентині. Але я вважаю, що у нього така харизма, що він просто не сприймає вчителів, він не сприйме те, що йому розповідатимуть. Можливо, через це він не хоче вчитися і сприймати щось нове. Вважаю, що це неправильно. Будь-який футболіст, яких би висот він ні досяг, на тренерському шляху повинен вчитися і вбирати все хороше від інших тренерів.
Сайт: energetykb