Договірний матч "Металіст" - "Карпати": свідчення Дедишина

28 серпня 08:39
Переглядів: 5244
Ігор Дедишин

Видання «Пресинг» опублікувало повний переклад тексту рішення CAS у справі про договірний матч між харківським «Металістом» та львівськими «Карпатами», викладеного на 250-ти сторінках.

Відзначимо, що на даний момент офіційний текст рішення CAS англійською мовою досі не опублікований. Оригінал документа отримали тільки офіційні представники обох клубів.

Договірний матч "Металіст" - "Карпати": свідчення Димінського

24 лютого 2010 року співробітники прокуратури м. Львова допитали апелянта 11 (Ігор Дедишин) за дорученням прокуратури м. Харкова. Згідно з протоколом допиту свідка пана Дедишина, він заявив, зокрема, таке:

Пан Дедишин засвідчив, що працює у ФК «Карпати» з літа 2002 року. Апелянт 11 стверджував, що він обіймав посаду заступника генерального директора ФК «Карпати» з 2006 року, а в липні 2009 року був призначений генеральним директором ФК «Карпати». Згідно з його свідченнями, з червня 2006 року по жовтень 2008 року, пан Єфремов обіймав посаду генерального директора ФК «Карпати».

Апелянт 11 показав, що дізнався про практику договірних матчів з розмови, що відбулася між паном Суркісом і паном Димінським у квітні 2008 року в готелі «Леополіс» у Львові, Україна.

Пан Дедишин заявив також, що Апелянт 10 (Петро Димінський)передав йому львівський відеозапис і попросив продовжувати внутрішнє розслідування, розпочате після розмови з паном Суркісом у квітні 2008 року. Згідно з його свідченнями, пан Дедишин вперше подивився львівський відеозапис в кінці 2008 року.

Далі пан Дедишин заявив, що говорив з паном Федорівим про обставини матчу навесні 2009 року і той підтвердив, що взяв гроші за програш у матчі. Крім того, пан Дедишин засвідчив, що розмовляв з паном Пшеничних, який також підтвердив, що отримав гроші за програш у матчі.

Апелянт 11 поскаржився, що ФФУ ніяк на це не відреагувала, незважаючи на три заяви від ФК «Карпати», подані з червня 2009 року по січень 2010 року, про факти отримання хабарів окремими футболістами, які брали участь у тому матчі.

 

Короткий виклад свідчень Ігора Дедишин являє собою огляд заяв, зроблених у ході слухань:

414. Згідно зі свідченнями пана Дедишина, він був присутній на зустрічі між паном Суркісом і паном Димінським, що відбулася в ресторані у Львові в квітні 2008 року. Пан Дедишин заявив, що в певний момент зустрічі пан Димінський висловив занепокоєння з приводу ситуації з футбольними арбітрами в Україні. У відповідь пан Суркіс сказав пану Дедишин, що перш ніж піднімати будь-які питання, що знаходяться в його, пана Суркіса, компетенції, пану Дедишин слід прояснити ситуацію у власній команді.

415. За словами пана Дедишина, на момент розмови він не був посадовою особою клубу, будучи «комерційним партнером» ФК «Карпати». Пан Дедишин заявив, що в період з 2006 по 2009 рік обіймав посаду заступника генерального директора ФК «Карпати» з інформаційних питань, а з 2007 по 2009 рік працював в якості генерального директора компанії, яка була «комерційним партнером» клубу. Пан Дедишин заявив що, після призначення на пост генерального директора ФК «Карпати» у липні 2009 року він дізнався, що пан Димінський, отримавши від пана Суркіса інформацію про організацію договірної гри, почав внутрішнє розслідування, і зробив відеозапис своєї розмови з паном Лащенковим.

416. Згідно зі свідченнями пана Дедишина, на підставі цього відео ФК «Карпати» застосував до пана Федоріва санкції за порушення правил чесної гри. Пан Дедишин вказав на те, що Апелянт 6 подав скаргу до КДК і йому було надано статус вільного агента, тоді як ФК «Карпати» зобов'язали виплатити суму в 120 тис. дол США. В результаті, генеральний директор ФК «Карпати» подав апеляцію і зв'язався з керівництвом ФФУ. Пан Дедишин заявив, що ФФУ було поставлено до відома про те, що у ФК «Карпати» є можливість представити докази порушення паном Федорівим принципів чесної гри, і ФФУ просили розслідувати цей факт.

417. За словами пана Дедишина, оскільки реакції ФФУ на прохання провести розслідування не послідувало, генеральний директор ФК «Карпати» подав заяву в львівську прокуратуру про порушення кримінальної справи. Він також надав львівський відеозапис.

418. Пан Дедишин також заявив, що, зайнявши пост генерального директора ФК «Карпати», не раз звертався до ФФУ з проханнями провести розслідування. Внаслідок відсутності будь-якої реакції з боку ФФУ, пан Дедишин направив лист в УЄФА пану Лімахеру. За словами апелянтів 11, ФФУ почала розслідування лише після того, як ФК «Карпати» подав апеляцію до САС по справі Федоріва. Починаючи з цього моменту, пан Дедишин співпрацював з членами КЕЧІ. Члени Комітету з етики і чесної гри були запрошені до Львова, де їм була надана можливість поговорити з усіма гравцями. 

419. Пан Дедишин заявив, що львівське відео було направлено до ФФУ на початку 2010 року. Пан Дедишин вказав на те, що до цього ФФУ була повідомлена про те, що всі матеріали знаходяться в львівській прокуратурі і можуть бути надані ФФУ та Комітету з етики і чесної гри за їх запитом. Пан Дедишин додав, що ФФУ направила офіційний запит на надання матеріалів лише після того, як справу Федоріва було передано в САС.

420. Пан Дедишин заявив, що крім запису розмови між паном Лащенковим та паном Димінським не надавав членам Комітету з етики і чесної гри ніяких відомостей щодо будь-яких додаткових доказів. Пан Дедишин заявив, що в приватному порядку розмовляв з різними гравцями, які брали участь у Матчі, і що деякі з них у ході приватних бесід зізналися, що Матч носив договірний характер. За словами пана Дедишина, пан Федорів повідомив апелянтів 11 про те, що пан Лащенков згадував перед Матчем, що за здачу гри ФК «Металіст» заплатить гроші. Пан Дедишин показав, що в розмові з ним пан Пшеничних підтверджував, що сам брав гроші за здачу гри. Пан Дедишин також сказав, що деякі з гравців заявляли про те, що можуть представити докази, якщо їм буде гарантована повна анонімність і конфіденційність.

Автор: Борис КОЦІВ
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити