Головний тренер збірної України з футзалу підсумовує виступ нашої команди на чемпіонаті світу в Таїланді
«Колумбія виявилася міцним горішком»
— Збірна України припинила боротьбу на стадії 1/4 фіналу. Чи можна вважати цей виступ провальним?
— Наша збірна за останні двадцять років чотири рази брала участь у чемпіонатах світу, й нижче восьмого місця ніколи не опускалася. Такі результати говорять про одне — команда виступає стабільно. Звичайно, хотілося повернутися з медалями. Залишалося здолати Колумбію в чвертьфіналі — й були б у четвірці найсильніших, що гарантує боротьбу за нагороди. Та суперник виявився міцним горішком, опір якого так і не змогли подолати. Але головне, що збірна України вчергове проявила стабільність і справедливо перебуває у вісімці найкращих збірних світу, чим і пишаюся.
— Перед грою з Колумбією ви казали про вихід до фіналу. Очевидно, була впевненість, що проблем із суперником не виникне?
— Говорив хлопцям, якщо вони будуть у кожній грі так діяти, як у першому таймі з Таїландом, то нам до снаги пройти не лише чвертьфінальну стадію, а й всерйоз утрутитися в боротьбу за медалі найвищого ґатунку. У бажанні їм дорікнути не можу, але очевидно, підсвідомо, все ж далося взнаки, що Колумбія — дебютант. Та й переглянувши попередні ігри суперника, зауважили, що особливо команда нічим і не відзначалася на тлі інших збірних. Що занотували для себе, так це — хорошу техніку, надійну гру в захисті та впевнені дії воротаря. Попереджав, що ця команда сильніша за ті, з ким зустрічалися в попередніх матчах, отож, аби переграти їх, не мали права помилятися в захисті. На жаль, уже на третій хвилині другого тайму пропустили прикрий м’яч, а забити змогли лише на останніх секундах матчу, що в підсумку дозволило лише розмочити рахунок… Мрія про боротьбу за медалі відпала на стадії 1/4, тож довелося пакувати валізи й повертатися додому.
— Чого все ж забракло нашій збірній? Невже суперник достойніший півфіналу?
— Занадто впевнено підійшли до гри, з думкою, що все одно їх обіграємо. Саме заспокоєння гравців, мабуть, і призвело до такого результату. Попри те, що Колумбія — дебютант, вважаю, що ця команда гідна півфіналу. Адже на рівних провела матч 1/2 з Бразилією, закінчивши перший тайм за рахунку 1:1 (у підсумку перемогла Бразилія — 3:1. — О. Т.). Отож, місце в чільній четвірці — справедливе.
— Доводилося чути версії, що в чвертьфінальному матчі Україна виглядала приреченою в стратегічному плані. Були також претензії до обраної вами тактики на цю гру.
— Зараз складно коментувати, що робили не так. На майданчику мали повну ігрову перевагу. 65 відсотків часу ініціативою володіли наші гравці, й це при тому, що колумбійці дуже технічні. Ми завдали сорок ударів по воротах, але їхній кіпер «тягнув» усе. А ось із реалізацією нам щастило менше, що й призвело до такої прикрої поразки.
«Було передчуття, що переможе Бразилія»
— Цікава тенденція простежується у футзалі за останні роки. Із кожним новим розіграшем чемпіонату Європи чи світу відкриваємо для себе нові команди…
— Ось цього разу Колумбія стала для мене відвертим відкриттям, проявивши себе з найкращого боку. Усі відзначали цю команду в Таїланді.
— У фіналі зійшлися справді найсильніші. Вас здивував підсумковий рахунок, чи, можливо, перемогу бразильців варто сприймати як закономірність?
— Бразилія й Іспанія останніми роками є постійними учасниками фінальних матчів. Було передчуття, що переможуть саме представники Південної Америки, й це при тому, що лідер їхньої команди Фалькао хворів, і не сповна міг віддаватися грі на майданчику. Фінальний матч лише зайвий раз засвідчив, що нині Іспанія й Бразилія — дві найсильніші збірні світу. Не дарма всі чемпіонські регалії належать їм: п’ять у бразильців і дві — в іспанців.
— Нам, очевидно, ще далеко до цих команд.
— Потрібно багато грати на високому рівні, як це не банально прозвучить. Якщо буде стабільність (за еталон узяв би вже згадувану гру з Таїландом у першому таймі й поєдинок з Японією), то Україна спроможна претендувати на найвищі місця. Не випадково ж на чемпіонаті світу 1996 року ми єдині, хто з бразильцями зіграв унічию (2:2). Згодом вони нас запрошували на товариську гру, і за переповненого 12-тисячного залу Україна перемогла — 1:0. Усе можливо.
— Геннадію Анатолійовичу, нинішній світовий форум уперше пройшов у новому форматі. Кількість команд була збільшена з 16 до 24. Чи підтримуєте такі нововведення ФІФА?
— Додатково в чемпіонаті змогли взяти участь збірні восьми країн. А це свідчить лише про одне: збільшення кількості учасників слугуватиме додатковим стимулом для керівництва цих країн більше уваги приділяти розвитку футзалу.
— У якому напрямку будуватиметься подальша робота збірної?
— Наступний офіційний турнір — чемпіонат Європи-2014, що пройде в Бельгії. У кінці березня будуть відбіркові матчі, а восени на переможців чекатиме стадія плей-оф. У грудні пройде жеребкування, тоді й дізнаємося наших суперників по групі, після чого розпочнемо готуватися до відбору.