Настільний теніс в Україні, порівняно з іншими країнами світу, розвивається не надто швидко.
Не дивно, що наші провідні гравці у цьому виді спорту їдуть шукати щастя за кордон. Чемпіонка Європи-2008 серед юніорів, чемпіонка української жіночої Суперліги у складі «Донбас ШВСМ» (Алчевськ) Ірина Моцик також вирішила перервати свою кар’єру в Україні й поїхати до Угорщини. Утім, довго у сусідній країні Ірині бути не судилося. Повернувшись до Львова, титулована спортсменка підписала контракт із «Львівською політехінкою». Нещодавно Ірина повернулася з чемпіонату України, що проходив у Донецьку.
- Виступом задоволена, - розповіла Ірина Моцик. - Утім, після травми не вдалося набрати найкращі ігрові кондиції. У Донецьку відіграла як змогла. Могла виграти у фіналі, однак на вирішальний матч забракло сил. Програла Поліні Трифоновій із Донецька, хоч обіграла її у командних змаганнях. Командою ми в півфіналі обіграли донеччанок, а у фіналі програли харків’янкам. У міксті з Віктором Дідухом зайняли третє місце, а у жіночій парі з одеситкою Наталією Олексієнко вибороли перше місце..
- Як виник варіант грати за «Львівську політехніку» після повернення з Угорщини?
- Мене попросив тренер Ігор Тихий - аби витягнути команду на третє місце за підсумками чемпіонату. А я давно мріяла пограти за Львів. Хоча після сезону в «Політехніці» не залишуся. Немає фінансової мотивації... Де гратиму наступного сезону, не знаю. Їхати за кордон не хочу…
- Згадуєш гіркий досвід Угорщини?
- Там грала за команду «Сексарт». Ми виступали у Суперлізі, де виступали команди з Австрії, Словаччини, Угорщини та Румунії, а також в угорській лізі. Коли відіграла місяць за нову команду, усі мною були задоволені, однак я отримала тільки половину зарплати. Мені сказали, що від команди відмовився спонсор. Згодом сказали самотужки оплачувати квартиру, в якій мешкала... Коли я зазнала травми на тренуванні, сказали, що в клубі грошей немає. Казали, щоб я грала травмованою, а лікувалася наприкінці сезону... Я написала заяву, що розриваю контракт через проблеми із здоров’ям. Хоча не шкодую, що грала в Угорщині. Набралася там досвіду, росла в професійному плані.
- Чому європейцям не вдається нарівні боротися проти представників азіатської школи настільного тенісу?
- Ми граємо так, як колись у Радянському Союзі. Техніка у нас застаріла. А азіати самі собі придумують техніку. Вони майстерніші за нас. Та й тренери у них відповідальніші. Якщо хочуть щось зробити зі спортсмена, то зроблять. А в Україні настільний теніс в Україні нікому не потрібен…
Богдан ПАСТЕРНАК, https://wz.lviv.ua