"Карпати": будівництво нової команди

Карпати - Зоря 0:0 - фото кращих моментів матчу
13 вересня 09:00
Переглядів: 100

У п'ятницю, 13 вересня, в рамках 9-го туру чемпіонату України «Шахтар» у Львові зіграє з місцевими«Карпатами».

У міжсезоння у львів'ян суттєво оновився склад. Ролі та завдання, які вирішувались раніше провідними гравцями, такими як Леван Кенія, Ігор Худобяк, Павло Ксьонз, тепер покликані виконувати інші футболісти. Для цього в команду запрошено цілий ряд новачків, серед яких колишні гравці «Кривбаса», що нині припинив своє існування. Із тих, хто добре знайомий українському вболівальнику, це Младен Бартулович, Павло Пашаєв, Валерій Федорчук, Дмитро Лепа. Також із маріупольського «Іллічівця» до «Карпат» перейшов універсал Ігор Тищенко.При цьому Пашаєв і Федорчук зуміли одразу зайняти тверде місце в стартовому складі львів'ян. Його нині формує новий головний тренер Олександр Севідов, який у минулому сезоні працював із ужгородською «Говерлою».

У поточному чемпіонаті після восьми турів «Карпати» з 7 очками посідають 12-те місце в турнірній таблиці при негативній різниці забитих і пропущених м'ячів: 4–8. Першу і поки єдину перемогу «зелено-білі» здобули з мінімальним рахунком над колишнім клубом свого наставника – «Говерлою». В останній виїзній грі проти «Севастополя» підопічні Севідова поступилися з рахунком 0:1.

Судячи з останніх матчів, тренер визначився з кандидатурами на основні позиції. У даний момент відбувається обкатка ігрових взаємодій і зв'язків між лініями в рамках обраної тактичної моделі. «Карпати», як і «Шахтар», грають відповідно з популярною «іспанською» схемою 4-2-3-1 з одним висунутим нападником. Його роль виконує добре відомий донецьким уболівальникам Олександр Гладкий.

Команда грає у швидкісній комбінаційний футбол, заснований на швидкій доставці м'яча в зону атаки. На відміну від «Шахтаря», «Карпати» не роблять особливого акценту на контролі м'яча. Цей показник складає 42% ігрового часу у львів'ян проти 62% – у «гірників». Свою гру «зелено-білі» будують через швидкі атаки – в середньому 17 за матч. Співвідношення загального числа атак команд складає: 86 – у львів'ян і 92 – у донеччан. Узгоджується з філософією гри команд й середнє число виконуваних у ході матчу передач. У «зелено-білих» – 368 (при точності74%), в «оранжево-чорних» – 579 (точність – 83%). У середньому за матч на рахунку львівських футболістів 11ударів, з яких 4 приходиться у ворота. «Шахтар» у середньому завдає по 16, з яких у ворота – 6.

Обидві команди виграють по 46% боротьби. Приблизно ті ж показники в загальних відсотках виграних дуелей на другому поверсі (51 і 52%, відповідно, у «Карпат» і «Шахтаря») і внизу (50 і 48%). Львів'яни продуктивніше грають на перехопленнях. Це говорить про рухомий, активний характер дій в обороні. В середньому за матч вони виконують42 перехоплення м'яча при 32 перехопленнях у «гірників».

«Карпати» невдало грають у дебюті другої половини зустрічі. 63% пропущених «левами» голів (5 з 8) припадають на перші 15 хвилин другого тайму. Типологія пропущених львів'янами м'ячів досить характерна: 50% в позиційних атаках, 13% – у швидких і 37% – зі стандартів.

Підбиваючи підсумок, варто відзначити, що традиційній у виконанні «Шахтаря» грі з власним контролем м'яча «Карпати» намагатимуться протиставити швидкі контратаки. При цьому обидва суперника в обороні особливу увагу приділять розіграшу стандартних положень.

За матеріалами: shakhtar.com
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити