10 квітня, у рамках 7-го туру фінального етапу прем’єрної першості України серед юніорських команд клубів Прем’єр-ліги, сформованих з гравців не старше 1993 року народження, «Карпати» U-19 у гостях зіграли з полтавською «Ворсклою» U-19. Гра на полі з натуральним газоном стадіону «Лтава» у Крутому Березі, де знаходиться навчально-тренувальна база ФК «Ворскла», закінчилася перемогою карпатівців з рахунком 0:2.
До Полтави на заключну гру першого кола фінального етапу юніорської першості 19-річні карпатівці приїхали з твердим наміром здобути перемогу. Впевненість підопічних Андрія Тлумака базувалася з одної сторони на тому, що в двох останніх іграх вони не просто виграли в гостях у «Шахтаря» та дома в «Арсенала», а й досить переконливо, і це головне, переграли обох суперників власне у футбольних компонентах гри. З іншої сторони, «Ворскла» в останніх іграх програвала всім підряд, тож і «Карпати» не мали наміру губити очки в матчі з аутсайдером. Але при цьому «леви» добре пам’ятали, що восени, в обох іграх групового етапу першості України вони двічі поступилися ворсклянам: спочатку 0:2 у Львові, а потім 1:2 в Полтаві. Тож жага реваншу повинна була стати для карпатівців додатковою мотивацією у грі. Зрештою, все сталося саме так, як і запланував Андрій Тлумак – його підопічні втілили в життя всі його задуми, але про все за порядком.
В першому таймі «Карпати» завдяки помітно кращому контролю м’яча багато атакували. Гостям добре давався розіграш багатоходових комбінацій, в заключній фазі яких вони кидали у прорив когось з своїх гравців групи атаки. Однак чи не кожну таку атаку зривав піднятий прапорець лайнсмена, який фіксував офсайд. Треба зазначити, що більшість цих рішень, м’яко кажучи, була дуже сумнівною та й загалом суддівська бригада не раз демонструвала свої симпатії до команди господарів, в складі якої, між іншим, половина гравців була з молодіжного складу «Ворскли». В той же у карпатівців не було жодного футболіста, який задіяний в першості U-21.
І все ж львів’яни створили кілька непоганих моментів для взяття воріт суперника. А найкращий з них мав Ростислав Гришак, коли прорвавшись по лівому флангу, потужно вистрілив по воротах, але кіпер ворсклян Ігор Бондаренко врятував свою команду від неприємностей. Господарі атакували значно рідше, однак нагоду відкрити рахунок у матчі мали насправді стовідсоткову. Щоправда, знову не обійшлося без допомоги арбітра. На 34-ій хвилині в боротьбі за м’яч у межах карного майданчика гостей хтось з гравців «Ворскли» опинився на газоні і арбітр матчу киянин Олексій Деревінський, до речі, син добре знаного в недалекому минулому судді, а нині інспектора ФФУ Олега Деревинського, без вагань вказав на 11-метрову позначку, «намалювавши» порушення зі сторони Любомира Білоуса.
У футбольному середовищі кажуть, що відверто «ліві» пенальті зазвичай не реалізовуються. Це неписано правило в дії побачили і учасники та глядачі звітного поєдинку. Але відновлення справедливості не відбулося б, коли б не майстерність кіпера «левів» Романа Підківки. Виконувати вирок арбітра взявся Максим Марич: пробив він сильно, але 88-ий номер карпатівців розгадав намір капітана ворсклян скерувати круглого у лівий від нього кут воріт і в красивому кидку відбив м’яча. Тож на відпочинок суперники пішли за «сухого» рахунку.
У перерві Андрій Тлумак не став нікого міняти, а от його візаві Олександр Омельчук провів аж чотири заміни. Серед тих, хто вийшов на поле з перших хвилин другого тайму, був і молодший брат добре знаного албанського захисника «Ворскли» Арменда Даллку – Ардін, для якого гра проти «Карпат» стала дебютом в українському футболі. Але що цікаво, прізвище Ардіна через трохи інші транслітерації відрізняється від того, яке носить його старший брат: Даллку-молодший офіційно став Далко. Втім, це немає безпосереднього відношення до гри.
Виявилося, що заміни у «Ворскли» пішли на користь «Карпатам». Свіжі гравці господарів ще не втсигли толком увійти в гру, як гості відкрили рахунок в матчі. Щойно поновилася гра, львівни в центрі поля розіграли комбінацію в три ходи і кинули у прорив Святослава Дзядикевича. Прудконогий центрфорвард «левів» немов на велосипеді втік від захисників, майстерно на замаху посадив на «п’яту точку» кіпера ворсклян Ігоря Бондаренка, спокійно його обвів і закотив круглого у порожні ворота – 0:1.
Повівши в рахунку, карпатівці взяли гру під свій контроль. Більшість ігрового часу другого тайму події розвивалися між двома карними майданчиками і до загрози воріт як господарів, так і гостей справа доходила рідко. Полтавчани по-більшості використовували флангові навіси, з якими впевнено давав собі ради наш воротар Роман Підківка. Лише в одному епізоді йому довелося продемонструвати свою суперреакцію, коли Сергій Ічанський із забійної позиції з близької відстані пробивав по воротах, але кіпер карпатівців спочатку зумів у шпагаті відбити м’яч ногами, а за якусь долю секунди, виявивши неабияку спритність, встиг миттєво піднятися на ноги і в стрибку накрив круглого, не дозволивши гравцям «Ворскли» добити його у ворота.
Що ж до «Карпат», то вони терпляче чекали на свій шанс в контратаці і таки дочекалися свого. Наприкінці зустрічі Андрій Дронський, який по ходу другого тайму замінив автора першого голу Святослава Дзядикевича, зумів втекти на очне побачення з кіпером і дуже ефектно його переграв: коли Ігор Бондаренко кинувся центрфорварду назустріч, карпатівець м’яко підсік круглого над воротарем, оббіг його і закотив шкіряну сферу у сітку пустих воріт. 2:0 – переможна серія 19-річних «левів» триває!
Довідка
Першість України серед юніорів U-19
Фінал 1-8 місця. Матч 7-го туру
«Ворскла» U-19 (Полтава) – «Карпати» U-19 (Львів) – 0:2 (0:0)
10 квітня. Початок – 14:00. Крутий Берег. Стадіон «Лтава». 100 глядачів. Сонячно. +12°С.
Арбітр – Олексій Деревінський (Київ).
Асистенти арбітра: Олег Дробітько (Полтава), Олександр Корнійко (Миргород, Полтавська обл.).
Четвертий арбітр – Олег Говтвяниця (Полтава).
Інспектор ФФУ – Олександр Шост (Луганськ).
«Ворскла» U-19: Бондаренко, Гарбар (Жениленко, 46), Томенко, Радченко (Далко, 46), Хоменко (Коба, 88), Шмиголь, Одарюк, Павлик (Ічанський, 46), Олійник, Марусич (Авраменко, 46), Яременко (Кругляк, 62).
Запасний – Ванюков.
Старший тренер – Олександр Омельчук.
«Карпати» U-19: Підківка, Бухта, Фляк, Білоус (Кошка, 90+3), Дударенко, Верещак, Савошко (Токар, 90+3), Яструб (Поручинський, 66), Гришак (Макогон, 80), Павлов (Ковталюк, 86), Дзядикевич (Дронський, 74).
Запасний – Нагірний.
Старший тренер – Андрій Тлумак.
Голи: 0:1 – Дзядикевич, 46, 0:2 – Дронський, 89.
Нереалізований пенальті: Марусич, 34.
Попередження: Олійник, 9, Хоменко, 45+1, Шмиголь, 66, Томенко, 71, Бухта, 73, Верещак, 87.
7-ий тур
10 квітня (середа)
«Арсенал» – «Іллічівець» – 1:3
«Зоря» – «Динамо» – 0:0
«Ворскла» – «Карпати» – 0:2
«Шахтар» – «Металург» Д – 3:0
Турнірне становище після 6-го туру
1. «Іллічівець» Маріуполь – 7 (ігри), 6 (виграші), 1 (нічиї), 0 (поразки), 15–4 (м’ячі), 19 (очки)
2. «Динамо» Київ – 7, 4, 2, 1, 20–6, 14
3. «Карпати» Львів – 7, 4, 0, 3, 13–9, 12
4. «Шахтар» Донецьк – 7, 2, 3, 2, 11–9, 9
5. «Зоря» Луганськ – 7, 2, 3, 2, 6–6, 9
6. «Металург» Донецьк – 7, 3, 0, 4, 7–14, 9
7. «Арсенал» Київ – 7, 0, 3, 4, 7–20, 3
8. «Ворскла» Полтава – 7, 0, 2, 5, 4–15, 2
8-ий тур
16 квітня (вівторок)
«Арсенал» – «Шахтар»
«Ворскла» – «Іллічівець»
«Зоря» – «Карпати»
«Металург» Д – «Динамо»