Традиційний турнір з міні-футболу присвячений пам`яті В.Вараксіна розігрувався у залі СКА з 3 до 5 січня став надбанням історії та здобутком для тренерів, які тепер матимуть змогу зробити детальний аналіз проробленої роботи зі своїми підопічними на цих змаганнях. Та за свідченням очевидців, кількість (20 команд) варто було б замінити якістю готовності дитячих команд. Незважаючи на менш пишний розмах, діти були щасливими учасниками змагань.
У групі «А» виступили: ФК «Львів», ФК «Опір», «Карпати-2001», ДЮСШ «Юність» (Давидів), ФК «Рава». Тут бездискусійним лідером виявились вихованці карпатської школи. Принагідно, варто зазначити, що 1963 року саме Володимир Вараксін очолив групу підготовки «Карпати» (Львів). Тим самим закладав міцні підвалини до становлення цієї сильної спеціалізованої школи. Значно гірше у турнірі зіграли хлопчики ФК «Львів», які поступились «Карпатам» і не змогли перемогти юнаків з Давидова.
Група «Б» - «Карпати-2002-2» (Львів), ЛСДЮШОР-4, «Локомотив» (Львів), «Ватра» (Пикуловичі)і ФК «Куликів». Молоді залізничники виявились фізично сильніші та майстерно підготовленішими. І, як наслідок, заслужено вийшли переможцями.
Група «В» - «Покрова» (Львів), «Пошук» (Львів), «Карпати-2002-1» (Львів), ФК «Янтарний» (Новояворівськ), ФК «Янів». Юнаки «Пошуку» знайшли свою гру і справедливо вийшли аж до фіналу турніру.
Група «Д» «Леви» (Львів), ФК «Яричів-Запитів», «Рух» (Винники), ФК «Лапаївка», ДЮСШ «Енергія». Гравці «Енергії», немов на заряджених батарейках дісталися до грона півфіналістів, але на фініші розгубили свій заряд.
Як бачимо, чи не вперше, цей популярний турнір не переступив меж Львівської області. До королівського Львова не прибула жодна команда з поза меж нашої області. Тому не варто дивуватись, що не було нікого з-за кордону. Невже криза дісталася до цього популярного турніру? Хоча, за словами відомого мецената і доброчинця Василя Каспаревича: «Я зі свого боку зробив те, що міг. Володя Єзерський також не поскупився на призи. За інших не буду говорити».
Мені якось пригадалось, що до вихованців майстра спорту СРСР Вараксіна постійного признавались великі та малі зірки львівського футболу. Однак цього разу небагато хто з них віддав честь, аби бути присутнім у цьому залі. Невже часи і традиції змінюються?
У півфінальних поєдинках зафіксовано такі результати:
«»Карпати 2002 1» (тренери – Андрій Грінер і Віталій Пономарьов) перемогли «Локомотив» (тренер – Ярослав Біць) 1:1 (2:1 у серії післяматчевих пенальті).
«Пошук» (тренер – Андрій Феляк) здолав в основний час «Енергію» - 2:1 (тренер – Роман Мисковець).
У матчі за бронзові нагороди залізничники не залишили найменших шансів «Енергії». Свідченням цьому яскрава і переконлива перемога «Локомотива» - 4:0. Результативними ударами відзначились Андрій Малець, Костянтин Петрик, Юрій Крушельницький, Павло Стегніцький.
У великому фіналі гру безпомилково відсудили арбітри Андрій Карімов і Юрій Ковальчук. Гравці «Карпат» завдяки віртуозній грі та кращій технічній готовності (воно й не диво, адже вони без 5 хвилин професіонали) завдали трьох гарматних ударів по колективу «Пошук» - 3:0 (1:0). Голи на рахунку Микити Храмова (технар і чергова надія львівського футболу); Валентин Кіш переправив м’яча у ворота суперника у стилі Златана Ібрагімовича. Хлопчина по-дорослому прийняв м’яча на груди, технічно опустив собі на ногу і з лівої невідпорно пробив; Артур Шута з пенальті зробив те, що повинні робити майстри світового рівня – 3:0.
Склад переможців: Іван Чекалов, Павло Івановський, Валентин Кіш, Артур Шута, Дмитро Венчак, Олег Береза, Андрій Дмуховський, Микита Храмов, Ярослав Борис, Тарас Тупісь, Ігор Ключник, Остап Брода, Ігор Казмирук, Олег Казмирук, Максим Іванюк, Ігор Бекеша. Після перемоги на їхніх грудях виблискували променями золоті медалі.
На трибунах спортзалу можна було розгледіти Ярослава Лемеха, Миколу Зайця, Ореста Швеця, Олега Яремчука, Романа Марича, Мирослава Лялека, Володимира Мерешка, Романа Толочка, Володимира Різника, Володимира Вільчиньського, Ігоря Артимовича, Андрія Сапуги, Ігоря Польного, Ярослава Гринишина, Миколи Дударенка, Олександра Войтюка, якому цього дня виповнилось 49 років з Дня народження, Романа Михайліва та інших. Однак я не зауважив зірок зі складу кришталевих «Карпат», ані Андрія Шандора, без участі якого не проходили більшість попередніх турнірів. Не було й Степана Юрчишина…
Однак компетентне журі обрало кращих за амплуа:
Воротар - Тарас Принада ФК «Львів»;
Захисник – Артем Вовкун «Пошук»;
Нападник – Артур Шута «Карпати»;
Гравець – Микола Малець «Локомотив»;
Бомбардир – Юрій Мартиняк «Рух» - 7 м’ячів.
Нагороди учасникам турніру вручали голова ФФЛ Ярослав Грисьо, керівник і меценат Василь Каспаревич, директор спортзалу СКА Мирослав Лялек, тренер Ігор Польний.
Потім казали:
Мирон Біць, президент ФК «Локомотив»: «Я не приховую свого задоволення з того, що цьогоріч відбувся цей турнір. Ми були близькими до того, аби успішніше виступити. Однак нічия з «Карпатами» 1:1, а у серії пенальті – поразка 1:2, позбавили наших гравців участі у фіналі. Проте ми продовжуємо надавати своїм вихованцям можливість займатися улюбленою справою. А щодо більш успішних результатів, то вони - попереду».
Василь Каспаревич, керівник ВФС «Захід» і меценат турніру: «Ось і завершився черговий турнір пам’яті Вараксіна, який був одним з кращих львівських дитячих тренерів. Це він був капітаном команди «Сільмаш», яка стала провідною зіркою для «Карпат». Це Володимир Єгорович 1963 року разом із Борисом Гончаровим започаткували карпатську школу молодого футболіста. Я вдячний вам за участь у турнірі і бажаю усім смачної куті».
Ярослав Грисьо, голова ФФЛ: «Бажаю усім молодим футболістам міцного здоров’я, бо без нього не буває великих перемог. Хочу щоб на вашому шляху траплялись такі ж тренери, яким був Володимир Вараксін. І щоб ви стали гідними патріотами нашої країни. Дякую усім, хто долучився до проведення цього турніру і до зустрічі».