Львів: Де краще грати у футзал?

02 лютого 12:50
Переглядів: 795
Футзал мяч

Досить часто люди, які полюбляють такий вид спорту як футзал, задають собі питання, а де ж зіграти в цю гру, в даному випадку в місті Львові?

Зима ж надворі, не будемо цілими днями лежати на диванах. У місті Лева є багато різноманітних ліг, але найбільш популярними є, все-таки дві:

  • Перша – це чемпіонат, який кожного року починаючи з осені, проводить обласна федерація футзалу Львівщини
  • Друга – асоціація любительського футзалу Львівщини

У даній публікації спробуємо ці організації порівняти.

Обласна федерація футзалу Львівщини

Ліг тут є багато, але безперечно основну увагу привертає найсильніша ліга, так звана – «вишка».

Цього року в змаганнях приймає участь лише шість команд: Кордія, Княжий Ринок, Кордон, Січ Скіф, Стокер та Сервіс-Тір.

Як на мене, команд малувато, враховуючи яким колись був чемпіонат області. Що не гра, то тут були справжні бої. Тепер же команди, особливо дует лідерів досить таки легко здобуває перемоги.

В чому причина такої малої кількості команд? Говорять багато чого. Це і вступний внесок, висвітлення поєдинків, ті ж команди, відсутність спонсорів тощо.

Якщо вдатися в деталі, то:

  • Вступний внесок з команди – приблизно 3000 гривень плюс оплата залів та роботи суддів. А це ще орієнтовно 700-800 гривень. Так, як команди грають в три кола, то можете собі порахувати що виходить по грошах.
  • Із залами проблем нема, матчі відбуваються в різних місцях.
  • Висвітлення – якщо не помиляюся з минулого сезону з’явилася фішка – повне відео матчів після ігор. Фото-звітів як і журналістських оглядів фактично нема.
  • Протоколи з матчів з’являються наступного дня у соціальних мережах і на сайті.
 

Асоціація любительського футзалу Львівщини

Тут також є щось чотири ліги, але найбільший інтерес, мені як вболівальнику, таки викликає найсильніша ліга, так звана – Гранд-ліга.

Цього року в змаганнях під егідою цієї асоціації бере участь також шість команд: Львівгаз, Кардинал-Бастіон, Лемберг, Львів Юнайтед, Спарта-Львів, а також Меркурій.

Минулого, до слова, було вісім. Причина? Можемо лише робити припущення.

Варто сказати, що цьогоріч після багаторічного домінування команди Львівгаз, у чемпіонаті зав’язалася справжня боротьба.

А все тому, що з’явилася команда – Кардинал, де грає дуже багато відомих у минулому футзалістів, плюс «Юнайтед» - також підібрав хороший колектив.

З цього і рівень команд – сильніший.

Зал використовується тут один – це палац спорту «Галичина», де грає, до слова, львівська Енергія.

Вступний внесок.

Ну, щоб вам було більш зрозуміло – він фіксований і складає приблизно 9-10 тисяч гривень.

Подача матеріалу: є відеонарізки, фотозвіти та й повне відео матчів. Деколи бувають проблеми із статичними даними.

Але, як і у змаганнях федерації тут також бракує журналістської руки, а саме післяматчевих інтерв’ю, звітів про матчі.

Наприклад, простій людині цікаво глянути в протокол і подивитися «інфу», а який гравець сьогодні грав за ту чи нішу команду.

Вся ця інформація має бути на сайті, а не лише в соціальних мережах.

Колись пригадую великого галасу наробила у Львові, так звана ліга «Умбро», яка дійсно подавала матеріал дуже оперативно і відчувалася рука журналістів. З часом вона припинила свою діяльність.

Саме в одного із засновників цієї ліги – Володимира Крупчука ми запитаємося проблеми сьогодення як в асоціації так і у федерації:

Я вже писав, що як зразок роботи аматорської ліги, я би поставив Київську Федерацію футзалу. Зараз у Чемпіонаті Києва виступає близько 100 команд. А чому команди вибирають саме чемпіонат Києва, а не іншу організацію, адже і у Києві є конкуренція? Тому що, робота поставлена дійсно професійно. Із матчів ведуться онлайн-трансляції, є відеоогляди, фотоогляди, звіти журналістів, післяматчеві коментарі представників обох команд. Про що говорити, якщо більшість матчів проходить у залі КПІ, найкращому у Києві. На кожному матчі є табло і не потрібно суддю перепитувати, а скільки залишилось часу до сирени. Є професійний підхід до оформлення протоколу матчу, роботи сайту.

Що потрібно гравцям у любительській команді? Отримати задоволення від футзалу і від проведеного часу. Ці всі нюанси і доповнюють сам турнір. У Києві повний запис своєї гри можна переглянути відразу після її завершення. Ось ці всі складові і роблять Київську федерацію футзалу зразком для наслідування.

P.S. І як не згадати ситуацію в країні. Відсутність спонсорів негативно впливає як на професійний, так і аматорський футзал. Тому, на жаль, хто має гроші – той грає.

За матеріалами: futsal-amator.com.ua
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити