Львівщині герої не потрібні?

14 квітня 10:52
Переглядів: 471
Роман Павлик

За два «золота» Паралімпіади в Лондоні Роман Павлик отримав наручний годинник і грамоту

На Паралімпіаді у Лондоні Роман Павлик із Сокільників, що біля Львова, здобув чотири медалі: дві золоті та стільки ж бронзових. Удома чиновники зустрічали героя пафосно — з квітами та навіть оркестром. Привітавши перед теле- та фотокамерами засобів масової інформації Романа Павлика з успіхом, про нього відразу ж забули. Паралімпієць отримав від місцевої влади тільки наручний годинник та грамоту. 

Для Романа Паралімпіада в Лондоні була другою в кар’єрі. 2008 року в Пекіні він виборов дві золоті та срібну медаль. «Після виступу в Пекіні матеріальну винагороду отримали всі учасники від Львівщини, — розповів «Газеті» особистий тренер Романа Павлика Олександр Якубовський. — Ті, хто не потрапив на п’єдестал, дістали, здається, по 10 тисяч гривень, призерам виплатили більшу суму. Цього разу навіть дворазовий чемпіон Роман Павлик нічого не одержав. Мовляв, грошей не було. Прикро, що нашу з Романом роботу не оцінили. Виявляється, за тріумф на Паралімпіаді він заслужив лише на моральне задоволення». 

За словами Олександра Якубовського, до його підопічного звертаються представники інших областей, пропонують перебиратися до них. «В інших регіонах ставлення до своїх  параліміпйців не таке, як на Львівщині. Наприклад, в Одесі переможцям Паралімпійських ігор дали квартири, в Запоріжжі  виділили автомобілі. Романа Павлика намагаються переманити, але він не хоче нікуди їхати. Незважаючи на те, що його тут не цінують, Роман надто любить своє рідне місто, щоб його зрадити», — каже особистий наставник Романа Павлика.            

Та й підтримка на загальнодержавному рівні солідна. Нагадаємо, що від уряду України за «золото» паралімпійці отримали по 800 тисяч гривень, за «срібло» — по 550 тисяч, а за «бронзу» — по 380 тисяч. Найкраще ж живеться китайським паралімпійцям, яким за перемогу виплачували мільйон доларів.  

«Радянський Союз не делегував своїх спортсменів на Паралімпіади, оскільки керівництво країни не хотіло афішувати того, що у нас є інваліди, — розповідає Олександр Якубовський. — В інших же країнах параолімпійський спорт розвивається давно. В Китаї чи Америці дуже добре фінансово стимулюють своїх спортсменів. У США паралімпійців підтримує не держава, а багаті меценати. В Україні створено непогані умови для тренувань, у нас прекрасна база в Євпаторії. Тому й результати хороші».

Нагадаємо, що в медальному заліку Паралімпіади-2012 українська команда посіла четверте місце. На Іграх у Лондоні наші земляки вибороли рекордну кількість нагород: 84 медалі, з них 32 золоті. Це — найкращий результат за всі роки незалежності. 

Мешканець села Сокільники Пустомитівського району Роман Павлик на п’єдестал пошани Лондона піднімався чотири рази. Він виборов дві золоті медалі: у змаганнях із бігу на дистанцію 200 метрів і стрибках у довжину, стільки ж бронзових — у бігу на 100 і 400 метрів. 

Довідка 

Роман Павлик має ураження опорно-рухового апарату ІІ групи. Попри це, з дитинства займався спортом: навчався у спеціалізованій львівській школі-інтернаті №6, що на вулиці Короленка. За порадою лікарів, починав із настільного тенісу, щоб задіяти обидві руки (у хлопця розвивалася тільки одна). Пізніше займався бігом.
«Усі його однокласники займалися спортом: хто футболом, хто настільним тенісом, — розповіла сестра паралімпійця Марія. — Роман починав з пінг-понгу, але згодом лікарі порекомендували йому обрати інший вид спорту, щоб задіяти більше частин тіла, різні м’язи. Так він перейшов у легку атлетику. На шкільних змаганнях Романа помітив тренер Олександр Якубовський. Під керівництвом цього наставника він займається донині».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: