Кого б з учасників чи гостей десятих міжнародних літніх змагань на санкороликах «Кубок Бони-2010» не запитував, усі в один голос відповідали: ювілейні старти вдалися на славу. А й справді, коли на церемонії урочистого закриття прозвучали традиційні слова члена технічного комітету Міжнародної федерації санного спорту, віце-президента вітчизняної федерації, львів’янина Юрія Соботи «До зустрічі в наступному році!», подумалося: згуртована міжнародна родина саночників уподобань своїх не надто схильна змінювати.
Переконавшись не один і не два рази, що серпневі кременецькі зустрічі у просто таки чарівно-мальовничому куточку Волинського краю органічно вписуються в програму підготовки до майбутнього сезону, ті з іноземних делегацій, які вже добре вивчили український маршрут, приїжджатимуть сюди знову і знову. Хоча б з огляду на такий немаловажний у спорті чинник як фарт.
Тим більше, коли рівень змагань, внесених до офіційного календаря міжнародної федерації, дозволяє по-справжньому перевірити рівень власної підготовки, дати можливість юним своїм вихованцям змагатися поруч із відомими атлетами. За підсумками суперечки дорослих, скажімо, на п’єдестал пошани піднялися лише учасники зимових Олімпійських ігор чи змагань на Кубок світу. Польська красуня Евеліна Сташульонек у Ванкувері посіла почесне восьме місце, випередивши досвідчених українських саночниць. У той же час львів’яни Андрій Кісь із Юрієм Гайдуком, які в Канаді захищали честь України в змаганнях двомісних саней, зайвий раз довели, що й в індивідуальних стартах є цілком конкурентоздатними. Випередили не лише товариша по збірній, кременчанина Андрія Мандзія, а й Мацея Куровськи з олімпійської збірної Польщі.
Утім, господарі траси без нагород теж не залишилися. За підсумками змагань молоді бронзові медалі вибороли Олександр Оболончик і Світлана Кравчук. А серед наймолодших відзначився Ігор Гой, який поступився лише своєму львівському ровеснику. Третьою в командній гонці фінішувала і юнацька збірна в складі Ігоря Міщени, Павла Тернового, Юлії Довбенко та Анастасії Кузь.
Не можна не згадати, що організаторам «Кубка Бони» віддала належне член виконкому Міжнародної федерації санного спорту Марія Ясенчакова зі Словаччини. А привітання учасникам від міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Равіля Сафіулліна і президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, рішення голови Тернопільської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка взяти змагання під особистий патронат є своєрідною запорукою того, що санний спорт на Кременеччині не залишиться без опіки держави і громадських спортивних організацій. У необхідності цього переконався під час розмови з директором Кременецької ДЮСШ «Колос» Анатолієм Малищиком. Щонайменше дві проблеми вимагають оперативного розв’язання. Вже за рік відсотків сімдесят дерев’яного покриття траси необхідно буде перестелити. А для того, щоб кременецькі саночники могли стати конкурентоспроможними на міжнародній арені, давно на часі створення центру підготовки олімпійського резерву. Чотирьох спеціалістів, які нині працюють з вихованцями ДЮСШ, надто мало, аби домагатися високих результатів.
Б. ДІКАЛЬЧУК, vilne.org.ua
На фото: лауреати змагань юніорок Вероніка ФІГЛЯРОВА зі Словаччини, Октавія ЖУХ із Польщі і Світлана КРАВЧУК з Кременця