- Нещодавно в АМФУ змінилося керівництво. Що думаєте з цього приводу?
- Я, на жаль, на конференції не був, але з розповідей доводилося чути, що в нового керівництва хороша програма. Молоді хлопці прийшли до штурвалу АМФУ, які, думаю, на правильному шляху. У них є бажання працювати. Я знаю Сергія Владику (президента АМФУ), адже був у нього тренером. Гадаю, як керівник він упорається з поставленим завданням. Завдання яке? Треба, щоб у нас в екстра-, першій та другій лігах грало більше команд. Цього року буде переформатування, й зараз створюється робоча група. Мене теж до неї долучили в Івано-Франківськ. На Західній Україні хороша друга ліга. Планується реформування першої й другої ліг на чотири зони. Хочеться, щоб нове керівництво займалося популяризацією цього виду спорту. Ось екстра-ліга зробила хороший ролик, який транслюють на каналах "Спорт 1" і "Спорт 2", як і матчі Кубка з Луганська…
- Чому, на вашу думку, столиця залишилася без великого футзалу?
- Зараз в екстра-лізі залишилося мало команд, але київські хлопці грають у "Єнакієвці", "Енергії", "Спортлідері+". У нас проводить серйозний турнір бізнес-ліга. Ці колективи все влаштовує, бо хлопці отримують за це гроші. Паралельно умбро-ліга зробила хороший турнір, який отримав статус другої ліги. Можливо, цього року "Епіцентр К3" і "Київ-НПУ" підтягнуться. Необхідно, щоби були зацікавлені люди, приміром, як раніше Веселов, Левицький, Варениця, Обіход. Тоді робота будувалася на ентузіазмі, а вони були аматорами й у них вистачало терпіння. Хотілося, щоби "Київський метрополітен" тримав команду…
- Чому на початку зародження цього спорту був підйом, а нині спостерігаємо період спаду?
- Підйом був шалений, і всі хотіли грати. Це було щось нове, так само недавно було й з пляжним футболом, коли спостерігався справжній бум. Зараз усе стихає, в пляжному футболі теж. Рівень футзалу впав, як і рівень життя загалом по країні. Ми тут в ІНФІЗІ теж намагаємося відродити команду, але варто зазначити, що лише в чотирьох ДЮСШ по Україні культивується футзал. Хотів цього року грати в другій лізі, як ось КПІ - їм дали трохи грошей і вони виступають в умбро-лізі. Це позначиться, тож за два-три роки з’являться хороші футзалісти. У другій лізі внесок 19000 гривень. І де їх шукати?
- Як знайти вихід з цієї ситуації?
- Знайти спонсора. В умбро-лізі всі досвідчені гравці, тож молодим є з кого брати приклад. Нині ж у нас в НУФВіСі одна-дві заяви на футзал. Зараз усіх Луганськ в академію збирає, бо там є умови: проживання, харчування, стипендія… Й ми намагатимемося на місці щось робити.
- Що скажете про рівень теперішнього чемпіонату порівняно з минулим?
- Рівень суттєво знизився. Раніше в нас були особистості: Москвичов, Косенко, Коридзе, які пройшли футбольні школи. Із великим футболом у них не склалося, а в футзалі вони стали великими майстрами. Безуглий, наприклад, грав у "Чорноморці" разом із Цимбаларем. Зараз у кожному футбольному клубі є селекційні групи, відтак усі перспективні молоді гравці в футболі. Знаю, що вже дітей 2002 року народження розбирають - у них контракти. У цьому напрямку добре працюють Ковальчик і Ривкін, бо в них є футзальні школи, й завдяки цьому наш рівень не впав ще нижче.
- Що скажете про легіонерів у чемпіонаті України?
- Якщо говорити про виконавців із Єнакієвого, то таких і брати не варто. Має бути розумний ліміт, наприклад, чотири легіонери в заявці: двоє в першій четвірці та двоє - в другій. Якщо іноземці високого рівня, то нехай наші хлопці до них підтягуються, але не хочеться такої ситуації, як в хокеї, коли в "Донбасі" три українці, а інші легіонери, тому й збірна слабка. "Локомотиву" не завадили би один-два таких виконавці. Вони колись брали бразильця, але, мабуть, не того рівня, бо побачили, що й наші не гірше грають.
- Кого би виокремили з молодого покоління гравців?
- Сергія Коваля, але йому вже 26 років, отож під цю категорію він не потрапляє. Я входив у штаб молодіжної збірної України на останньому зборі в Луганську, тож хотів би відзначити Шамлі, Кравцова, Сірого, Разуванова й Литвинова. Серед воротарів мені сподобалися Савенко й Чеканов. Упевнений, що Петро Шотурма виросте в кращого футзаліста, ніж він є зараз.
- Наостанок не можу не поцікавитися, як вам виступ "Епіцентру К3" у кубку України?
- Виступили на рівні. Якби обіграли "Енергію", то стрибнули би вище голови. Вони чудово грали, але, вважаю, що львів’яни до них несерйозно поставилися: повели - 2:0, пропустили - 2:2, зібралися - 5:2. В "Епіцентрі К3" грають двоє наших вихованців: Шуст і Шайтанов, а їм вже по 36. Я спілкувався з останнім. Команда хоче грати на вищому рівні - їм набридло виступати в аматорських змаганнях, але керівництво ще не вирішило, що робити далі.