Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів про те, як збірна при скромному бюджеті домагається значних перемог
- Володимире Михайловичу, у чому секрет успіху української збірної на Чемпіонаті світу з біатлону, який завершився в чеському Нове-Мєсто?
- У команді підібрався хороший колектив. Чудові тренери, масажисти, спортсмени підійшли до чемпіонату з необхідним досвідом. Крім того, лижі були на високому рівні. Це все втілилося в результат. Можна сказати, що збірна в Чехії вийшла на пік форми. До цього Підгрушна хворіла, у Віти Семеренко не все виходило, але тренери зуміли підвести всіх спортсменів до чемпіонату в хорошій формі.
- Скільки коштує підготувати біатлоніста до таких змагань?
- Бюджет у нас в десять разів менший, ніж у команди Росії. У рази менший, ніж у Білорусі, а про Норвегію навіть говорити не буду. Багато ми вкладаємо самі, ще допомагають спонсори, друзі.
- Спортсмени часто скаржаться на лижі, мастило. У чому проблема?
- Наші спортсмени зазвичай не скаржаться на це. Росіяни частіше за інших таким займаються. Звичайно, бували такі випадки і в наших хлопців (з лижами у них було не все добре), але у дівчат ніколи не виникало таких претензій.
- Як ви особисто ставитеся до того, що деякі росіяни будуть виступати за збірну України?
- Це нормально. Яскравим прикладом є Лілія Єфремова, яка виступала в Росії та Білорусі, а потім в Україні. Є і наші спортсмени, які виступали за Росію, і німці, які виступають за Італію. Це прийнято у великому спорті.
- Під час Чемпіонату світу з´являлося інтерв´ю колишнього голови медичної комісії Міжнародної федерації лижних видів спорту Бенгта Салтіньо, в якому він звинуватив Україну в застосуванні допінгу. Чому не було відповіді від вашої Федерації?
- Я не побачив у його словах натяку на біатлон. Він говорив про Україну в цілому. Адже у нас були випадки застосування допінгу в інших видах спорту - ось він і сказав. А про нас конкретно переживати не варто. Команду постійно перевіряють, тому ніяких звинувачень не може бути.
- Як будете заохочувати спортсменів за медалі?
- Безумовно, вони отримають від нас премію. Я не буду розголошувати суми та інше. Також спортсмени отримають стипендії від держави за медалі.
- Команда вдало виступила на Чемпіонаті світу. Тепер до вас потягнуться спонсори?
- Поки що ніяких нових пропозицій не було. Ми дуже хочемо, щоб такий спонсор з´явився. Друзі та близькі люди допомагають, але хорошого спонсора поки що у нас немає.
- Зараз основна підготовка буде спрямована на Олімпіаду в Сочі-2014?
- Ми вже рік готуємося до Олімпіади. Зараз даємо великі навантаження спортсменам, щоб у наступному році знизити їх, збільшивши інтенсивність. Це робиться для того, щоб ми могли перепочити перед Олімпіадою, а потім бігли швидше.
- Варто чекати медалей на наступних етапах Кубка світу?
- Звичайно, тим більше що Олена Підгрушна йде четвертою у рейтингу. Вона дуже хоче потрапити в трійку кращих.
- Чому чоловіки так відстали за результатами від жінок?
- У чоловічому біатлоні вища конкуренція. Плюс, у нас в Україні немає таких кваліфікованих тренерів, як у жіночому біатлоні, які могли б вивести команду на гідний рівень. А більш кваліфіковані тренери коштують великих грошей.
- Микола Азаров обіцяв відкрити до весни центр підготовки біатлоністів у Чернігові.
- Він відкритий вже з 1 лютого - це центр олімпійського резерву. Для нашої команди він нічого не вирішить, але для підготовки юних спортсменів, щоб зміна поколінь проходила безболісно, він дуже допоможе.