62-річний львів'янин Валерій Савін переміг на міжнародному турнірі зі стрибків на лижах із трампліна.
Саме стрибок українського пенсіонера з 40-метрового трампліна судді турніру визнали найкращим за технікою. Довжина польоту пана Савіна на лижах -33 метри. Конкуренти з Німеччини, Австрії, Польщі, Угорщини залишилися позаду.
— Змагання відбувались у Чехії, — розповідає спортсмен-лижник. — Я не міг проґавити цей турнір, адже це найпрестижніші лижні змагання серед ветеранів. Сюди з'їжджаються найсильніші стрибуни Європи. Уже п'ять разів змагався тут, мав чотири медалі. А тепер до колекції додалася ще й золота!
— Правда, що у дні турніру була погана погода, навіть тренування скасовували?
— Так, із погодою не пощастило. Усі дні — вітер зі снігопадом. Одне з тренувань нам не вдалося провести. Також скасували стрибки з 70-метрового трампліна, ми змагалися лише на 40-метровому. Вітер не стихав і в дні стартів. Суддям доводилося пильно стежити, аби під час виступу спортсменів не було сильних поривів, адже за таких обставин травм не уникнути. До слова, і мені той вітер трохи завадив під час першої спроби — просто-таки понесло на лижах, стрибок не вдався. Та вже наступний приніс мені перемогу — я стрибнув на33 метри.
— Судді змагань вкотре визнали ваш стиль стрибків найкращим серед спортсменів-ветеранів. А як оцінюють стиль?
— Оцінюють, простіше кажучи, красу польоту, його правильність. Йдеться про те, щоб у повітрі не рухати руками, правильно тримати ноги, носочки, нахиляти тіло до лиж тощо. Так само важливо правильно та вдало приземлитись. Усе це — непроста техніка. За мій політ на лижах, до слова, з 20 можливих балів віддали 18,5.
—Які лижі потрібні для цього спорту?
— Спеціальні стрибкові шириною10 сантиметрів, довжина залежить від зросту та ваги стрибуна. Мої лижі, приміром, мають довжину2 метри63 сантиметри. Я на них стрибаю уже близько 15 років. За рік використовую їх трохи більш як двадцять разів. Треба берегти спорядження, адже воно доволі дороге. Приміром, пара лиж вартує приблизно 350 євро, костюм для стрибка — від 200 євро, кріплення — ще 200 євро, а взуття — орієнтовно 300 євро.
— Як же ви тренуєтеся? Невже без лиж?
— Тренуюся на маленьких лижах, на власноруч спорудженому трампліні, який звів у Брюховичах, біля Львова. Перед турніром займався по кілька годин на день. За одне тренування робив по 15 стрибків.
Тепер змагальний сезон завершено, займатимуся звичними для себе фізичними вправами — бігом, плаванням. Я й дружину свою залучаю до активного способу життя — щовечора разом проходимо пішки по п'ять кілометрів, граємо в боулінг, у теплу погоду їздимо на риболовлю. Це тримає нас обох у формі та доброму здоров'ї.