У Києві в Будинку футболу пройшло розширене засідання представників команд першої ліги і представників аматорських команд - всього близько 25-ти клубів. Також були присутні і представники Екстра-ліги, зокрема її президент Степан Мельничук, президент «Енергії» Олександр Стефанків, президент «Кардинал-Рівне» Володимир Валявка.
Але для початку по порядку денному виступив Виконавчий директор АМФУ Микола Повисший, який підбив підсумки сезону в Першості України серед команд першої ліги. Було визнано, що в цілому при досить добре організованому турнірі були негативні моменти, такі як зняття команд у третьому колі Першості, а також неучасть переможця Західної зони «Меркурія» (Чернівці) у фінальній пульці. По ходу сезону були нарікання з боку клубів на роботу арбітрів, але фінальні матчі з боку їх учасників не викликали ніяких серйозних претензій щодо арбітражу.
Найбільш цікавим на нараді було питання обговорення проекту проведення Першості першої ліги в наступному сезоні, яку згідно пропозиції АМФУ планувалося проводити не в двох зонах, як раніше, а в чотирьох або може бути в трьох зонах. Деякі деталі проекту для учасників наради уточнив віце-президент АМФУ Вадим Каганов. Після роботи з регіонами перевага була віддана варіанту з поділом Першої ліги на 3 зони: це конференції «Захід», «Центр» і «Схід», в числі потенційних учасників у них фігурує 27 клубів, в тому числі серед них і ряд других команд клубів Екстра-ліги.
Під проект з трьома регіональними конференціями АМФУ були розроблені 3 варіанти Першості, які відрізнялися кількістю групових етапів, але з обов'язковими подальшими стадіями плей-офф. У всіх варіантах передбачається старт Першості у двадцятих числах жовтня, визначення переможця - в кінець квітня-на самому початку травня.
Що стосується фінансової сторони, то витрати майбутніх учасників команд першої ліги без урахування транспортних витрат складуть в межах до 35.000 гривень, з них 10.000 вступний внесок.
Окрема пропозиція для представників команд надійшло і від президента Екстра-ліги Степана Мельничука. У ньому, зокрема, були висвітлені умови, за яких можливе розділення Екстра-ліги на дві зони з метою збільшення її чисельного складу. Природно, для цього існують певні критерії - перехід гравців у професійний статус, мінімум 6 команд у кожній із зон. При цьому, фінансові витрати команд диференціюються залежно від того, як команда буде просуватися по ходу змагань. Цю інформацію представники команд взяли до відома, і до 5-го липня тим, хто хотів би спробувати свої сили на вищому рівні, необхідно буде подати відомості про свою зацікавленість про вступ до Екстра-лігу.
Далі за регламентом наради було питання обговорення проекту АМФУ. Першим взяв слово президент клубу «Київ-НПУ» Андрій Голякевич. Відомий тренер і фахівець українського футзалу висвітив плюси і мінуси пропозицій АМФУ і Екстра-ліги. На його думку, пропозиція Екстра-ліги заслуговує уваги, але воно дещо передчасна і після детального опрацювання може бути винесено на сезон-14/15. Важливим аспектом розвитку футзалу, на думку Андрія Голякевича, є інформаційне забезпечення змагань Першої ліги, чого раніше практично не здійснювалося. Крім того, в цьому виступі були порушені питання арбітражу, переходів гравців Першої ліги в команди Екстра-ліги, роботи клубів з уболівальниками.
Серед потенційних учасників турніру Першої ліги є і другі команди клубів Екстра-ліги. Один з них харківський «Локомотив», від якого виступив Олександр Сірий, який вже більше 20-ти років працює у футзалі. Від представника чемпіона України надійшла пропозиція повернути до регламенту той пункт регламенту, який існував раніше і допускав участь трьох футболістів, заявлених на першу команду, в першоліговому турнірі. Також було відзначено проблеми із залами, які існують у ряді міст, де є команди Першої ліги.
Представник команди «Імпульс» (Шостака) Сергій Химченко зупинився на питаннях, пов'язаних з оплатою суддівства, зваженого призначення арбітрів, що враховує їх місце проживання і віддаленість від місця проведення ігор Першості.
Олег Ковальський, представник НФК «Ураган» (Івано-Франківськ), відзначив важливість популяризації футзалу на місцях, залучення регіональних ЗМІ та проведення інтернет-трансляцій. У цьому ж контексті важливим є питання тих залів, в яких грають команди першої ліги. Що стосується проекту АМФУ, то Олег Ковальський запропонував керівництву Асоціації проаналізувати варіант поділу Першої ліги на чотири зони, що оптимізував би транспортні витрати, які є значними в бюджеті клубів.
Олександр Пасічний, представник Асоціації міні-футболу Миколаївської області, зазначив, що представники цього регіону варяться у власному соку і дуже б хотіли вийти на більш високий рівень. Але й на його думку, доцільно опрацювання варіанту з поділом Першої ліги на 4 зони. Створення Південної зони було б плюсом для регіону і збільшенням інтересу до футзалу.
Майстер спорту міжнародного класу Юрій Усаковський, який у футзалі з самого моменту зародження, який нині працює в Черкаській області, зазначив, що розвиток футзалу в країні неможливо без розвитку дитячого футзалу. Крім того, один з наших найавторитетніших футзалістів зазначив, що 7 команд у Екстра-лізі - це велика проблема всього футзалу, і її керівництво має докласти зусиль для збільшення кількості команд.
Підсумовуючи роботу наради, варто сказати, що в обговореннях всі присутні відзначили важливість питань, які піднімалися в проекті АМФУ. Що далі? Далі АМФУ в телефонному режимі продовжить інтенсивні консультації з потенційними учасниками, зрозуміло, що спочатку важливо запропонувати комфортні умови для клубів, і мова тут не тільки про фінанси. Коли ж настане хоча б 90-відсоткова ясність з кількістю, тоді можна буде про говорити про склад конференцій в Першій лізі.
Подальший розвиток подій з реорганізації першої ліги - на черговій нараді, яка пройде в липні.