Матч Україна – Ісландія, 5 вересня, 21:45. Київ, НСК «Олімпійський», матч без глядачів! Так найчастіше відзиваються українські любителі футболу про цей перший поєдинок своєї команди. А все через санкції FIFA пов’язані з дискваліфікацією «Арени Львів» 2013 року. Тоді до першої гри кваліфікації Чемпіонату світу 2018 час був далеким. Сьогодні це - реальність і керівники Федерації футболу України прийняли рішення провести цей матч у столиці. Все таки необхідно рахуватися з рішенням найвищого футбольного органу.
Якщо не місце вболівальникам на трибунах, то вони розмістяться у фан-зоні на Троїцькій площі перед НСК «Олімпійський». Принагідно, вхід до цієї «зони» не буде безкоштовним. Кожен, хто прийде на вказане місце, повинен розщедритися на свої гроші. Організатори заходу подбали, аби з українських прихильників здерти ще трохи гроша. Отож для дорослих вхід обійдеться у 40 гривень; студенти (за пред’явленням студентського квитка) і діти повинні видати по 20 грн. А ще додати видатки на якісь смаколики, то вийде солідна сума.
Поки світові шерлоки холмси дошукуються правди у виборі країни-організатора ЧС 2018, європейські національні команди уже стартували у відбірних матчах. Українці гратимуть у групі «І» з командами Косово, Туреччини, Фінляндії, Хорватії і вищезгаданими ісландцями.
За минулого тренера Фоменка (за фахом захисник) українська команда сповідувала оборонний спосіб ведення протеин купить гри. Тепер Шевченко (форвард) ймовірно робитиме ставку на атаку і наша команда забиватиме більше голів. Шкода, що не гратимуть з нами сан-маринці…
На передматчевій прес-конференції наставник української команди Андрій Шевченко заявив: «Нам потрібно вигравати матчі. Це повинно стати нашим головним козирем!». Що ж похвальна заява! Однак зробити це з командою, яка на останньому ЧЄ приємно вразила футбольну громадськість і за свої виступи збирали аплодисменти, буде справою не з простих.
Андрій Шевченко набрав для перегляду понад 3 десятки гравців, які могли поповнити лави команди у кваліфікаційному відборі до ЧС 2018. Але невдовзі з Києва у розташування своїх клубів один за одним почали від’їжджати Сергій Рибалка, Роман Безус, Артем Довбик, Микола Морозюк, Олександр Караваєв, Денис Гармаш, Денис Баланюк, Євгеній Хачеріді і навіть карпатець Львова Павло Ксьонз. Ці майстри з різних причин не задовольнили вимог тренерського штабу «синьо-жовтої» дружини. Цікаве трактування фаховості згаданих футболістів. Тоді напрошується питання, а чим ви, панове тренери, думали, коли зривали людей з робочих місць. Додатково Владлен Юрченко травмувався і завчасно виїхав до Німеччини.
Поки що Шевченко входить у «курс справ» командою керує увесь тренерський штаб. Коноплянка, з долею жарту додав: «Поки кожен з тренерів скаже своє слово, тренування вже …закінчується». Добре, що є місце на жарт, але ісландці холодні люди і тих жартів можуть не зрозуміти.
Попри цю проблему в Україні не бракує футболістів, які готові протистояти за свою державу на міжнародній арені і гідно поборотися за путівку на чемпіонат світу. Тож до заявки внесено прізвища 23 майстрів:
Воротарі: Андрій П’ятов, Микита Шевченко (обидва – «Шахтар»), Денис Бойко («Малаґа», Іспанія);
Захисники: Артем Федецький («Дармштадт», Німеччина), Олександр Кучер, Ярослав Ракицький, Богдан Бутко, Іван Ордець, Сергій Крівцов, Едуард Соболь (усі – «Шахтар»)
Півзахисники: Андрій Ярмоленко, Сергій Сидорчук, Віталій Буяльський (усі – «Динамо»), Тарас Степаненко, Максим Малишев, Віктор Коваленко (усі – «Шахтар»), Іван Петряк («Зоря»), Євген Коноплянка («Шальке», Німеччина), Олександр Зінченко (ПСВ, Голландія), Євген Шахов (ПАОК, Греція), Руслан Ротань («Дніпро»);
Нападники: Роман Зозуля («Бетіс», Іспанія), Євген Селезньов («Шахтар»).
Головний тренер команди Ісландії учень Ларса Лаґербека - Хеймір Хадльґрімссон, який принагідно на життя заробляє працею стоматолога, а його найбільшою мрією на даний момент залишається перемога над …Україною.
Не помічник ісландцям і їх кращий форвард Колбейнн Сіґторссон (44 матчі/22 голи), який травмував коліно і не зможе зіграти проти нашої команди.
Не слід забувати і про те, що національні команди входять у ритм змагань, як у наших футболістів, так і в ісландських починається саме з нинішньої гри, яка, хочеться, аби подарувала українцям радість перемоги.