Спільна робоча група міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету, національних спортивних федерацій завершує розробку концепції реформування спортивної галузі України.
«Процес реформування спортивної галузі розділений на три етапи: перший – проектування, другий – прийняття законодавчої бази і третій – впровадження реформ, - сказав сьогодні на прес-конференції міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов. – Зараз завершується розробка концепціїреформування спортивної галузі. Ії буде винесено на обговорення 10 вересня на конференції, в якій візьмуть участь всі національні спортивні федерації. На Спортивному конгресі України, який відбудеться в середині жовтня, буде представлена фінальна версія концепції, нова редакція закону України "Профізичну культуру та спорт" та план законодавчих і нормативних змін. Зараз спортивну галузь України регулюють понад 400 нормативних актів, ми сподіваємося, що після реформи їх залишиться не більше 50».
Система спорту України приводиться у відповідність до провідних міжнародних стандартів.
«Основна мета проведення реформування галузі фізичної культури та спорту – приведення нашої системи у відповідність до провідних міжнародних стандартів, - сказав сьогодні на прес-конференції президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка. - Життя не стоїть на місці. Сучасний спорт розвивається швидкими темпами. Нам необхідно йти в ногу з часом, постійно удосконалюватись. Дуже важливо вибудувати нові ефективні взаємовідносини між усіма організаціями, задіяними у спортивній галузі. При цьому необхідно зберегти все те позитивне та корисне, що вибудовувалось раніше протягом багатьох років. В цілому, напрацювання щодо реформ повинні увібрати в себе все найкраще з міжнародної та нашої практики».
У результаті реформування спортивної галузі заняття спортом стануть для людей доступнішими.
«Ключовий момент реформи – зробити систему спорту прозорою, ефективною і простою, - сказав сьогодні на прес-конференції керівник робочої групи з питань реформування спортивної галузі України, президент національної федерації плавання Дмитро Качуровський.
За його словами, в усіх розвинутих країнах за види спорту відповідають спортивні федерації. Така практика буде введена і в Україні.
«Держава стане замовником по основних чотирьох видах діяльності: спорт високих досягнень, спорт в системі освіти, масовий спорт та розвиток інфраструктури. А нинішні повноваження держави з розвитку видів спорту візьмуть на себе національні спортивні федерації», - сказав Д.Качуровський.
Він також підкреслив, що в ході реформи зміняться функції міністерства спорту.
«У ході реформи будуть ліквідовані такі функції міністерства, як розподіл фінансування у ручному режимі, затвердження складу збірних, делегацій, правил і організацій проведення зборів, прийняття на роботу спортсменів та інші. Міністерство має перейти від операційної діяльності до стратегічної і займатися регулюванням державної політики в сфері спорту, - сказав Д. Качуровський. - Завдання – прибрати бюрократичну надбудову в управлінні спортом і дати поштовх розвитку спортивної індустрії».
Керівник робочої групи з питань реформування спортивної галузі України підкреслив, що в результаті реформи заняття спортом стануть для людей доступними, а послуги – якіснішими. «Наша головна мета – це побудова здорової сильної нації і спорту в цьому відводиться значна роль», - сказав Д.Качуровський.